BMW 540iA 97' SQ>>>

Instalacije članova CICE foruma. Nije vidljivo gostima i članovima s manje od 100 postova.

Moderator: wildD

Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Ćale »

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa što reć ... Helix DSP PRO brand new
cijeli aluminijski, veoma kvalitetna izrada, a još kad prosvira...

Hvala Dejanu ( http://www.caraudioempire.hr/ https://www.facebook.com/CarAudioEmpire ... ?pnref=lhc) na brzoj realizaciji i pošiljci na ovoj lipoj stvarčici
Sad još kad i DIRECTOR kontroler dođe to će bit to


jbt sreće kad je zazvao poštar i raspakirao, ko kad sam sam bio mali kad mi tata dao kinder jaje....hehehe

Image
Image
Image
Image
User avatar
dejo_krk
Newbie
Newbie
Posts: 75
Joined: Tue Jan 13, 2009 8:20 pm
Location: Krk
Contact:

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by dejo_krk »

Hvala tebi na kupnji i brzoj uplati sa pomoću koje smo mogli odraditi i brzu dostavu.

Lijep pozdrav.

http://www.caraudioempire.hr
Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Ćale »

hm.....BMW maštarije i švabska rješenja, posve zanimljivo

Image

Na (+) kabelu imaju sistem zaštite auta kod sudara da isključi struju komplet. Tu na slici se vidi ovaj crni dio na kabelu od (+), u njemu je detonator koji kad dobije signal odvoji žicu od kleme.
Mene sad zanima dali bi ja mogao imat s ovim problema ako mu nakačim ove moje puste ampere, ili da zaobiđem ovo čudo...hm hm hm


uh al sam se izjeb... dok sam montira optimu...nezgodno je bilo šta je veća za visinu klema od standardne bat. Al sad nevjoravatno koja razlika u samom verglanju auta, posve zanimljivo
Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Ćale »

Počela je izrada prednjih vrata, tj panela za scan speak i HAT L4 .....napokon.....

trebalio bi na kraju izgledat ovako samo još sa midom iznad midbassa
Image
Image

Pošto nisam htio upropastit moje kožne tapicirunge, kupio sam druge radi izrade panela za zvučnike.

moji
Image

novi/rabljeni
Image
Image


trebalo bi izgledat ovako pri izradi, tj to mi je ideja

Image


To ću kasnije presvuč u crnu kožu/vinily, a naručio sam samplove sa ovog linka... dođu po 13kn

https://www.onlinefabricstore.net/pr...px?color=black

1) Nassimi Symphony Vintage Coal Vinyl

2) Nassimi Symphony Classic Black Vinyl

3) Nassimi Esprit Black Vinyl


Koji KIT ili šta je več kupit/nabavit da mogu fino obradit oko ringa za zvučnik kao sa gornje slike?
Fiberglass materijal za unutarnji dio panela? koju smolu, koji omjeri......uf u šta sam se uvalio.

ring za zvučnik? dali od metala ili drva?

dajte koji savjet, prvi put radim panele
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by LBaudio »

prvo, razmisli jos jedanput o designu - na gornjoj sliki je vulkano gettho style, koji nije bas nesto.
Drugo - ringe ako nije problem napravi od metala - AL ili Fe, ne zaboravi pustit dodatak za tapicirungo
Ako je varjanta napravi zatvorene panele, to je i preporuka sa strane onih koji su imali takve drivere za midbass
U 3 way sistemu se ne zamaraj sa zaokretanjem midbass drivera - ne treba, i na kraju ces imat lijepsi design i manje problema sa tapicirajem panela
za mid ne trebas radit kompresije ili bilokakve kutije - midrange nema u biti nikakvog x-maxa pa ti ne treba kontrolirat exkurziju sa kutijom....ostavi free air - tako ce i najbolje zvukovno radit
Kit nabavi za start onaj sa vlaknima. KORISTI SAMO JEDAN TIP KITA OD ISTOG PROIZVADACA! Prije ces aplicirat kit na MDF prvo premazi MDF sa poliestarskom smolom i pricekaj da se osusi - kit ce se bolje spajat sa ringovima i neces imat problema.
prije ces pocet sa smolom/kitom prvo zastiti dio ringa gdje naleze driver sa ALU trakom.
Ja bi poceo prvo sa smolom i fiberom i onda za design i final touch koristi kit.
Stijene panela neka budu barem 1 cm debijele, onda mozes stavit i damping materijal i dynamat deflex pad iza drivera
....
...
....
ako ti treba jos kakva informacija samo pitaj!
Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Ćale »

LBaudio wrote:prvo, razmisli jos jedanput o designu - na gornjoj sliki je vulkano gettho style, koji nije bas nesto.
Drugo - ringe ako nije problem napravi od metala - AL ili Fe, ne zaboravi pustit dodatak za tapicirungo
Ako je varjanta napravi zatvorene panele, to je i preporuka sa strane onih koji su imali takve drivere za midbass
U 3 way sistemu se ne zamaraj sa zaokretanjem midbass drivera - ne treba, i na kraju ces imat lijepsi design i manje problema sa tapicirajem panela
za mid ne trebas radit kompresije ili bilokakve kutije - midrange nema u biti nikakvog x-maxa pa ti ne treba kontrolirat exkurziju sa kutijom....ostavi free air - tako ce i najbolje zvukovno radit
Kit nabavi za start onaj sa vlaknima. KORISTI SAMO JEDAN TIP KITA OD ISTOG PROIZVADACA! Prije ces aplicirat kit na MDF prvo premazi MDF sa poliestarskom smolom i pricekaj da se osusi - kit ce se bolje spajat sa ringovima i neces imat problema.
prije ces pocet sa smolom/kitom prvo zastiti dio ringa gdje naleze driver sa ALU trakom.
Ja bi poceo prvo sa smolom i fiberom i onda za design i final touch koristi kit.
Stijene panela neka budu barem 1 cm debijele, onda mozes stavit i damping materijal i dynamat deflex pad iza drivera
....
...
....
ako ti treba jos kakva informacija samo pitaj!
prvo: pokušat ću da bude sve ravno, ovo je samo primjer slika kako će bit pozicionirano i približno ovako.
drugo: Ring ću probat nać nekog strojara da mi istokari ring od Al, ako ne nađem ide MDF. Neznam koliko mm da ostavim za tapicirung (unutarniji fi je 156mm, vanjski 182mm. jel dovoljno +3mm na ovih 182 za tapicirung)


daj točno naziv tog kita s vlaknima. jel to obični kit za auta?


što se tiče mid-a tj HAT L4 bmw u vratima već ima neku kao kutiju, pa ću je probat iskoristit da ga štiti od vode.

ugl bit će slika i pitanja

a sad odo rezat (kupio sam si malu DREMEL 3000 za ovo, pa odo se igrat), duga je noć
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by marko_v »

po slikama na tom tapacirungu se moze vizuelno napraviti jako lijep panel....
samo ako nemas iskustva sa plasticarenjem nadam se da si mirne ruke i cvrstih zivaca ako mislis da to lici na nesto iz prve ;D

za kick ide zatvoren panel ili ?
Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Ćale »

marko_v wrote:po slikama na tom tapacirungu se moze vizuelno napraviti jako lijep panel....
samo ako nemas iskustva sa plasticarenjem nadam se da si mirne ruke i cvrstih zivaca ako mislis da to lici na nesto iz prve ;D

za kick ide zatvoren panel ili ?
polako ću nije mi nigdi priša...

idu zatvoreni paneli, jer ovi zvučnici nisu impregnirani, tj za kućnu upotrebu su navodno. a i paše im zatvoren panel
Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Ćale »

Image

evo tako će bit pozicionirano. sad to još moram dobro izvest od mdf-a i od zada dobro panel zasmolit

visokotonac može u vrata ili gore na A stup, sve paše bez ikakvih većih modifikacija


Marko_v, Joke...hvala, stigao damping :)

sad ide sve na raskupusavanje
Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Ćale »

Lagano se ide dalje...
jedva nabavio MDF u ST u Max Morisa. Morao sam kupit pola ploče od 8mm jdinog kojeg je bilo...

izrezao sam oba panela i pripremi prednji dio. Sad ide plastičarenje zadnjeg djela

Image
Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Ćale »

uh malo sa m se uljenio vezano za instal u autiću al sad opet krećemo...

99% opreme je na okupu po ormarima... :mega_lol: i živcira ženu kad ću to više maknit...

Prvotni setup je bio samo 3way naprid+sub al sad upale neke nove kombinacije pa će ić i rear suport...
Kud ću sa pustim pojačalima neznam ni sam, dal ću sve izvest sam od prve kako treba, čisto sumnjam.

Ako ima ko od splitske ekipe da ima slobodnu garažu i volje da mi da ruke da sastavimo ovaj SQ setup bilo bi mi veoma drago...

malo slikica vozila pa da ga raskupusamo..... :lol:

Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Josip07
Registered User
Registered User
Posts: 139
Joined: Fri Mar 08, 2013 9:13 pm
Location: Đakovo

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Josip07 »

Svaka cast.. za koji dan krecem i ja sa SQ instalacijom u golf 5 :)
Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Ćale »

Proslo skoro godinu dana, a ja ljenčina ništa nisam još ugradio....

u biti cijelo vrime sam čekao NBT sa iDriveom da utrpam u e39... a to je malo koštalo pa se mislio da ili ne....ipak na kraju poštar pokuca na vrata i doni finu stvarčicu.
NBT je kodiran tj postavljen na Hi-Fi mode.

Ono najbtnije je što ću preko njega moć reproducirat FLAC mjuzu sa usb ili HDD.
Za sada ću ići prvo sa RCA signalnim kablovima a kasnije preko optike u procesor, preko MOST-SPDIF konverterom.

Dakle oprema će ići ova:
NBT HU na Helix DSP pro
Helix A2
Helix A4
Helix A6 kao backup
Hifonics Colosuss X3

sub: JBL GTI w12 Mk1
Midbas: Scan speak 18W relevator
MID: Legatia L4
TW: Vifa XT25


Image
Image
Image
Image
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Nick »

Ovaj display ima neko svoje predviđeno mjesto ili moraš kemijati?
Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Ćale »

bit će malo kemije da se upaše al izgledat će ovako

Image
Image
Post Reply

Return to “Instalacije članova”