BMW 540iA 97' SQ>>>

Instalacije članova CICE foruma. Nije vidljivo gostima i članovima s manje od 100 postova.

Moderator: wildD

LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by LBaudio »

ako odlucis za vise baterija, onda moraju bit sve jednake i ako je barem opcija i iste starosti. Montiraj jih jednu pored druge...sto blize. Sve drugo je samo pravljenje štete na baterijama, radi neko vrijeme i prije ili kasnije pocnu problemi sa jednom baterijom... Bolja solucija je onda da ides ne neku vecu bateriju sa vise kratkosticnog toka i kapacitete, i naravno ako je moguce i veci alternator. promijeni i kabal koji ide na masu sa istim kao sto ga koristis za plus.

ako bi stavljao cise akuja onda mozes koristit i Dual battery isolator, ili Diode da galvansko odvojis akuje, ali svaka takva igracka ti predstavlja od. 0.7-1.2 V pada, sto je puno.... ja bi isao samo sa prvom varjantom sa dva akuja direkt na alt, bez ikakvog sranja izmedu.
cassi1007
Newbie
Newbie
Posts: 59
Joined: Thu May 17, 2012 8:27 am
Location: kostrena

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by cassi1007 »

Zaj. priču jedan dobar aku tipa odisey plus alt 180a i to ti je to.
Prije svega muzika ti je za slušanje i gustanje a ne takmičenje tako da ti ostala opcija nije potrebna.
Ja koristim OPTIMU aku plus alt 180 ampera a pojačala su u autu DLS RA20 za sisteme i DLS A6 za subove i kod glasnijeg slušanja nikad nije palo ispod 12V
Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Ćale »

Vjerovatno cu ic na veci altenator i neku malo bolju bateriju...jer svakako sad moram u kupovinu nove bat..

Sta se tice same bat. Koju nabavit?

Prvo moram zadovoljit potrebe samog auta, automatik je pa to mora bit 100% ispravno.

Sad mi je 95Ah, a optime sta sam gleda su vecinom do max 75Ah, puno cca
Joke
Registered User
Registered User
Posts: 2062
Joined: Tue Jan 29, 2008 11:19 am
Location: Zagreb

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Joke »

Odyssey 2150 i sigurno dovoljno.
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by LBaudio »

pa ima hrpa dobrih akumulatora, nije jedino Odyssey ok, imas tu i Northstar, XS, Kinetik, Power Cell, Stinger i jos hrpu drugih.
Ja sam koristio nekad Optimu Red top i aku je izdrzao cijelih 8 godina.....pa da vidim jednog od gore spomenutih .....Pitanje je samo ako je Optima jos takve kvalitete....neko vrijeme znam da su bili sa njima problemi
cassi1007
Newbie
Newbie
Posts: 59
Joined: Thu May 17, 2012 8:27 am
Location: kostrena

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by cassi1007 »

LBaudio wrote:pa ima hrpa dobrih akumulatora, nije jedino Odyssey ok, imas tu i Northstar, XS, Kinetik, Power Cell, Stinger i jos hrpu drugih.
Ja sam koristio nekad Optimu Red top i aku je izdrzao cijelih 8 godina.....pa da vidim jednog od gore spomenutih .....Pitanje je samo ako je Optima jos takve kvalitete....neko vrijeme znam da su bili sa njima problemi
Lb audio slažem se stobom zato sam i naveo da kupi neku bateriju tipa odisey ne nužno odisey. i ako bi ja radije ISO na izbor optime jer Doce zima i optima može na -18 dat druka od 800ampera 5/sec(govorim o modelu 50ah) 75 može dat više.
Moja red top je izdržala 12 godina....promijenila 3 auta..
SAD koristim yelow top jer podnosi vise ciklusa pražnjenje i punjenje od red top.
Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Ćale »

baš sam malo gledao i imam mogućnost stavit oem bmw (bosch ili valeo) altenator od 170A, a na moj auto su išli od 120A i 140A

cijene im se kreću polovnim po 60€(napravit još servis na njima, ležaje, četkice, regulator...) cca 100€ komplet


bateriju bi radije neku koju mi je lakše nabavit, a sve sam nekako htio Optimu, e sad neznam koju...malo me buni što su im mali kapaciteti, dal RED top ili Yellow
cassi1007
Newbie
Newbie
Posts: 59
Joined: Thu May 17, 2012 8:27 am
Location: kostrena

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by cassi1007 »

Koju god izabere od navedenih nećeš pogrijesit.
Ako se odlucis na OPTIMU onda definitivno yellow top od 75ah.
Joke
Registered User
Registered User
Posts: 2062
Joined: Tue Jan 29, 2008 11:19 am
Location: Zagreb

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Joke »

Ja sa optimom (žuta 55ah) nisam bio nešto pretjerano oduševljen, radi slabije od exide agm 90 radi puno bolje.
Još bitnija stvar je koliko su stare baterije koje ćeš dobit kod nas.
LB ima još dobrih baterija, samo nisu baš "raspložive" kod nas. A i kod većine je problem struja punjenja.
Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Ćale »

evo što sam našao trenutno raspoloživo....

Akumulator OPTIMA Yellow Top YTS 5,5
https://www.optimabatteries.com/en-gb/p ... l/yt-s-55/

75Ah
CCA: 975A (-18'C)/ 1125A (0'C)
RC: 155 min
terminali: SAE

Dimenzije:
- dužina: 325mm
- širina: 165mm
- visina s terminalima: 238mm
- visina bez terminala: 218mm

cca 290€
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by marko_v »

Exide AGM 90/92
sigurno bolja baterija od te optime a jeftinija.
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by LBaudio »

ako optima, onda Yellow top ili Blue top deep cycle. Ted top mozes bacit kad ju jedanput ispraznis, yT i BT su u tom aspektu bolja solucija.
YT5.5 je po karakteristikama OK, malo je velika i cijena u slo je oko 285€, no za takve novce se dobije i nesto drugo, ili po meni bolja solucija dvije Optime YT ali manje.

Prvo promijeni alternator, jer ce to predstavljat najveci pomak na bolje, i onda odluci sta ces sa akujima.
Kao sto je Joke spomenuo...problem je i sa filanjem akumulatora, i ja mislim da se tu osteci najvise akumulatora jer se filaju sa previsokim tokom/naponom i to dugotrajno napravi stetu na akuju.

Mogu za savijet pitat i jednog prijatelja koji je nesto testirao akumulatore i baterije za telekomunikacije....ima neka dobra rijesenja i dosta jeftina u usporedbi sa skupim akumulatorima kao sto su Odyssey, PC, XS,...
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by Nick »

LBaudio wrote:Red top mozes bacit kad ju jedanput ispraznis,...

Možeš li to pojasniti?
cassi1007
Newbie
Newbie
Posts: 59
Joined: Thu May 17, 2012 8:27 am
Location: kostrena

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by cassi1007 »

Imaš jako dobar aku i jako povoljan nekad davno 2006godine kad sam se ja takmičio, slovenci su na takmičenju kod nas koristili VESNA VRLA aku. i bile su odlične baterije.
Sad bi trebalo pitat kolegu Lb slovenca jesu još uvijek dobre ili?
Jer po spec. 100ah ima 3500ampera
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: BMW 540iA 97' SQ>>>

Post by LBaudio »

ako se ne varam ne postoje vise. I ja sam na kratko koristio 105 ah Vrlu, i bila je brzo promijenjena za Northstar i rez je isao gore za 1 db ili cak vise....davno je to bilo :D
Post Reply

Return to “Instalacije članova”