Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Instalacije članova CICE foruma. Nije vidljivo gostima i članovima s manje od 100 postova.

Moderator: wildD

Post Reply
LaCroix
Registered user
Registered user
Posts: 803
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:59 pm
Location: ZG

Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Post by LaCroix »

Evo pošto je kolektivna tiranija na forumu i ništa se ne piše u zadnje vrijeme (ili samo ja ne vidim postove :D ), da predstavim instalaciju.

Slike žrtve:

Image

Image

Image


Još krajem prošle godine sam uzeo komplet muziku da se imam s cime igrati preko zime, ali zbog manjka volje i vremena, ista je na ormaru skupljala prašinu do pred dva tjedna kad sam se konacno primio posla.

Muzika je slijedeca:
HU: Pioneer P88RS2
Prednji sistem: Helix Competition RS 6.3
Sub: DLS Iridium 10
Pojacala: DLS RA10 (sub) i Audison VRX 2.250
Kabeli: 50mm2 Kicker Hyperflex naponski, 3.8mm2 Ixos XHS806W za kickove, Audison Sonus 2.5mm2 za midove, Supra Classic 1.6mm2 za tweetere i Supra classic 6mm2 za sub.
Damping: Kombinacija STP Bomb, STP Silver i K-Flex (podnica).

Prošle godine sam okupio par frendova i odradili smo damping i kabele u jednom danu. Na slikama vidite i jednog forumaša koji je zašporkao svoje rucice, ivica g, hvala još jednom.. ;)
Korišteni materijali su STP Bomb za u vrata, STP Silver za krov, podnicu i vrata gepeka i bokove te K-Flex 10mm za podnicu.

Image

[url=http://postimage.org/]Image

[url=http://postimage.org/]Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Svi kabeli su išli u snake skin:

Image

Image

Image

Slika pomagača:

Image

Složio prstenove za kickove, kolega Skills složio A nosace i bacio se na uzradu duplog poda. Isti je išao u tri verzije. Prvo sam složio umjesto rezervne gume, pa je došao plin. Zatim sam napamet složio preko boce od plina ali nisam uzeo u kalkulaciju da ce boca biti viša od bocnih stranica u gepeku tako da je i to propalo.
I zadnja varijanta je da sam složio "most" preko stranica u gepeku za skretnice i distribuciju, pojacala zašarafio preko ploca od medijapana na zadnju policu i složio kutiju od fibera u desnom boku, po uzoru na kolegu Haba.

Složio Big Three i nove kleme:
Image

Image

Image


Image

Image

Image

Image

Zasada ce iti ovako, dok ne slozim nekakve poklopce od fibera:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Kutiju sam iznutra uhvatio na šaraf i maticu na bocnu stranicu:
Image

Prva verzija duplog poda:
Image

Image

I konacna:
Image

Image

Još je ostalo riješiti mrežicu preko suba, pretapecirati kutiju kako treba i složiti poklopce za kickove i za pojačala, da mogu furati stvari u gepeku.
Mislim se još i zatvoriti rupe u vratima, jer su kickovi malo nedorečeni, mekani, a kod frenda sam ih slušao u manjim vratima i s manje snage i dominantniji su dosta.

O dojmovima ne mogu jer je jedan tweeter došao u kvaru, sad čekam da kolega sedici posalje pa da istestiram.
Još je sad uletio i A6 umjesto RA10 pa kad i on stigne, bacim par rečenica o svirci.
P.S. ako ima zaintesiranih za RA10, pm.
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Re: Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Post by mocart »

Solidan install :res:

Šteta jedino što te recesija natjerala na alternativno gorivo, pa si morao istjerat pojačala iz okruženja gdje su na sigurnom i ne smetaju...
LaCroix
Registered user
Registered user
Posts: 803
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:59 pm
Location: ZG

Re: Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Post by LaCroix »

Da, jbga, radim previše kilometara, isplatim muziku u godinu dana :)
kikidj
Newbie
Newbie
Posts: 53
Joined: Sun Aug 01, 2010 5:14 pm
Location: Krapinske Toplice

Re: Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Post by kikidj »

Like od mene i za auto i instalaciju :res:
User avatar
doggy
Newbie
Newbie
Posts: 23
Joined: Sat Sep 22, 2012 7:24 pm
Location: Zagreb

Re: Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Post by doggy »

Al si ga poljepio! :D
Svidaju mi se ovi kabeli za zvucnike. Bas sam malo gugla sto da sebi stavim jer sam provukao od pojacala do skretnice nekakav 4 kvadrata obican, i isti takav do kicka, a do tweetera neki tanki. Izguglao sam neki diy od mreznog kabela, a taman imam doma neiskoristenog kabela pa se mozda basim u izradu ovih dana da vidim razliku.
User avatar
IgoRR
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Tue May 29, 2007 12:39 pm
Location: Zagreb

Re: Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Post by IgoRR »

Super si složio ;)

komponente su fine, iako bi ja bolje podampirao limove u autu :)
LaCroix
Registered user
Registered user
Posts: 803
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:59 pm
Location: ZG

Re: Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Post by LaCroix »

Na bivšem autu sam pokrio 100% auta, doslovno nije bilo dijela na autu koji nije podampiran i to folija do folije.

Na ovom sam išao malo ekperimentirati, te po uzoru na amere pokrio 25-50% lima (krov, oplate i gepek) te 100% u vrata. Još nisam čuo da rezonira lim ni da škripe plastike tako da mislim da je efekt postignut.
Uostalom, cilj dampiranja je dodati masu na lim da ne zvoni tako da nema potrebe cijelu površinu prekrivati. :)
User avatar
IgoRR
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Tue May 29, 2007 12:39 pm
Location: Zagreb

Re: Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Post by IgoRR »

možda sam ja bio pre detaljan? :)

Image

Zanimala bi me neka studija na tematiku postavljanja damping materijala u %
wildD
Registered User
Registered User
Posts: 5571
Joined: Thu Feb 16, 2006 8:31 pm
Location: Marija Bistrica / zagreb (job)
Contact:

Re: Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Post by wildD »

lajk, lajk, ajde da se nešto događa :)
SoundLunatic
Registered User
Registered User
Posts: 1427
Joined: Wed Nov 15, 2006 2:30 pm
Location: Travnik - BiH

Re: Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Post by SoundLunatic »

Budi se forum, ima i komentara. :)

Svidja mi se kompletan setup, u dobrom pravcu sve ide, samo naprijed.
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Re: Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Post by marko_v »

dobar setup....a ček gdje nestade stari auto i instalacija ?
Joke
Registered User
Registered User
Posts: 2062
Joined: Tue Jan 29, 2008 11:19 am
Location: Zagreb

Re: Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Post by Joke »

Hajduk kutija...
Dobar instal, sviđa mi se odabir pojačala.
LaCroix
Registered user
Registered user
Posts: 803
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:59 pm
Location: ZG

Re: Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Post by LaCroix »

marko_v wrote:dobar setup....a ček gdje nestade stari auto i instalacija ?
Prodano sve, prvo muzika, a onda i auto :)

Hvala svima, nabacim jos par slika kad slozim sve do kraja i dojmove svirke naravno :)
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Post by LBaudio »

kod dampiranja je nekako najbolji price/performance kad ce izdampira nekih 30% lima, pogotovo velike neojacane i ravne povrsine. Ako se radi extreman sq install, onda barem jedan nivo po komplet limu...ili dva, i onda jos MLV i CCF. Damping sluzi za smanjivanje vibracija, a CCF i MLV sluze kao zvucne bariere.

Dali si testirao pozicije i usmijerenje midova......male promijene se drasticno odrazaju na soundu. Moja iskustva sa slicnim driverima su takva da se nekako u globalu najbolje iskaze OFF axis montaza gdje su midovi na a stupu i vire jedan prema drugome i za par stupnjeva nakrenjeni prema gore. Ako su montirani on-axis, onda mogu bit preagresivni u pojasu od 1-2kHz. Sa offaxis installom je puno bolji stage - dubina, sirina stage-a, sirina i definicija centra.
LaCroix
Registered user
Registered user
Posts: 803
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:59 pm
Location: ZG

Re: Hyundai Coupe 1997 by LaCroix

Post by LaCroix »

LBaudio wrote:Dali si testirao pozicije i usmijerenje midova......male promijene se drasticno odrazaju na soundu. Moja iskustva sa slicnim driverima su takva da se nekako u globalu najbolje iskaze OFF axis montaza gdje su midovi na a stupu i vire jedan prema drugome i za par stupnjeva nakrenjeni prema gore. Ako su montirani on-axis, onda mogu bit preagresivni u pojasu od 1-2kHz. Sa offaxis installom je puno bolji stage - dubina, sirina stage-a, sirina i definicija centra.
Nismo testirali ništa, jer pri izradi nosača nije bilo spojeno ništa, a i jedan tweeter je bio bananko tako da nije imalo puno smisla. A nosači su se radili po principu kako ispadne, a ispalo je tako da su tweeteri i midovi okrenuti prema sredini i to mi je ok, jer sam u bivšem autu imao sve on axis i bilo je malo preagresivno, kako si i rekao.

To ću još istestirati kada dođe tweeter, ali sada me više brine donji dio i kako iz kickova izvući maksimum. Ovih dana zatvaram rupe u vratima te se nadam da će time doći do izražaja malo više te da će otvrdnuti ako je moguće. Frend ima iste zvučnike u Accentu koji ima dosta manja vrata, podampirana STP Bombom i puno su dominantniji nego u mene, a sviraju na manje snage.
Post Reply

Return to “Instalacije članova”