Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Instalacije članova CICE foruma. Nije vidljivo gostima i članovima s manje od 100 postova.

Moderator: wildD

cicili
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Thu Dec 01, 2011 10:41 am
Location: Pula

Re: Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Post by cicili »

evo da se javim, povadio sam iz kutije tu vatu ostavio samo oblozene stranice kutije.
malo sam sve to jos postimao i sad je ok. zvuk je sad super, izgubilo se kasnjenje u velikoj mjeri.
cicili
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Thu Dec 01, 2011 10:41 am
Location: Pula

Re: Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Post by cicili »

i bas niko mi nezna nista reci o kenwoodu? :(
matija boy
Registered User
Registered User
Posts: 629
Joined: Fri Sep 18, 2009 3:22 pm
Location: Rajić, Novska,

Re: Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Post by matija boy »

buraz ima slicnu verziju, ima opcija ama bas sve sto trebas da donekle dotjeras zvuk u autu. ja imam nesto slabiju verziju i fali pokoja opcija i opet bez problema uspijem podesit zvuk. ako ga kupis neces pozalit.
cicili
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Thu Dec 01, 2011 10:41 am
Location: Pula

Re: Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Post by cicili »

ja sam cuo od covjeka koji je imao upravo taj model te nakon njega uzeo paju 80prs, da je zvuk za razliku od pioneera malo puniji ali dosta meksi. sto se tice opcija ima i previse gluposti.
on kaze da je radio super da se da stimat sve ali da njemu jednostavno nije nikako legao, i da ga je zato i prodao jako brzo, kaze kick kad treba udarit umjesto da udari jasno i brzo na kenwoodu udari i usput odsvira jos nesto.

kaze da je radio dobar ali svakako prije kupnje da ga poslusam da li ce mi se svidat.
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Post by Nick »

To što on kaže da je super i da ga zato prodaje, je nebitno.

Ako možeš najbolje poslušaj na njemu ono što inače slušaš pa odluči. I naravno ako je dobra cijena
cicili
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Thu Dec 01, 2011 10:41 am
Location: Pula

Re: Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Post by cicili »

napisao sam da je rekao da je radio dobar i da ima masu toga za stimat ali da sam zvuk tog radija njemu nikad nije legao i zato ga je izmedu ostalog i promjenio dok covjek koji ga je uzeo je prezadovoljan, nesto sto se njemu nesvida ne zaci da se meni nece svidat ali cisto pitam da li je neko imao iskustva i da mi kaze svoje misljenje.

trenutno imam pioneer 8400bt i zvuk mi je super ali bi htjeo radio sa vremenskom korekcijom a kenwood daleko vise toga nudi, na papiru, u odnosu na pioneer ili alpine iste cijene, eto u tome je cijela poanta price.

a sto se tice cijene trenutno taj kenwood u svijet mediji na popustu 1300kn, ima na njuskalu jedan polovan trazi 1000kn sto mi je puno s obzirom na cijenu novog, rade kupim nov za 300kn razlike. :D

i sve je to u procesu razmisljanja dali promjenit ili ne, volio bi ali preko svojih mogucnosti neidem za takve igrecke, ako me razumijete. zato mi i je ovaj kenwood zanimljiv jer ako prodam svoj netrebam puno dodavat dok za neki 80 prs trebam.
cicili
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Thu Dec 01, 2011 10:41 am
Location: Pula

Re: Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Post by cicili »

evo mene, posto niko nije znao nista o kenwoodu kupio sam Alpine-a. :D

Image

radio je ugraden i svira, mogu rec da je pomak na bolje. trebam se jos poigrat da nastimam gainove na pojacalu jer totalno drukcije radi od pioneera ali u globalu sam zadovoljan.
User avatar
IgoRR
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Tue May 29, 2007 12:39 pm
Location: Zagreb

Re: Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Post by IgoRR »

javi dojmove kad "ufaziš" sve ;)
cicili
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Thu Dec 01, 2011 10:41 am
Location: Pula

Re: Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Post by cicili »

prosli vikend sam se igrao ali nisam nikako mogao dobit gainove na pojacalu, malo drukcije radi u odnosu na pioneer. gain za sisteme sam morao smanjit za 1/4 sad je na pola a za sub je ostalo skoro isto (3/4) ali opet moram smanjit level sistema na radiju da bi se sub cuo, dok sam na pioneeru morao smanjivat level suba da ne bude preglasan. :D
tako da nisam bas zadovoljan sa tim postavkama, morat cu se igrat jos.
vremensku korekciju sam sa metrom izmjerio upisao vrijednosti, i vokal se stvorio ispred mene, sub je isto tu naprijed i onda nakon stimanja eq-a sam dobio lijepu sliku.

sam radio kao radio po pitanju zvuka je ipak malo bolji, nego onaj pioneer koji sam imao, jos kad sve postimas razlika je ogromna.

sve u svemu zadovoljan sam, pomak je naprijed, znaci nisam uzalud potrosio novac. :D
cicili
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Thu Dec 01, 2011 10:41 am
Location: Pula

Re: Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Post by cicili »

nije mi jasno kako se sub ne cuje na ovom radiju? gain mi je na full a sistemi ispod pola (1/3) i ajmo rec da je to ok za slusat.

no pojavio se drugi problem, udem ja u auto kad neradi desna strana idem mrdnut cincheve i proradi tako sam slusao koji tjedan kad jucer opet.
i ovako i onako sam ih mislio promjenit i uzet one na "L" jer nema mjesta iza radija, samo cu sad morati. :D

imate neki prijedlog gdje, sta i po kojoj cijeni?
cicili
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Thu Dec 01, 2011 10:41 am
Location: Pula

Re: Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Post by cicili »

imam problem sa baterijom, cim mi auto stoji par dana baterija mi se isprazni do te mjere da ni jedna lampica ne svijetli. prosli put kad mi se to desilo odnio sam bateriju jer je pod garancijom, ljudi je ispitali i kazu da je uredu. znaci nesto u autu ocito vuce stuju. kad se vozi svaki dan nemam problema, niti se ujutro osjeti da teze pali.

sad moje je pitnje da li je moguce da nesto od muzike vuce struju. znaci radio mi je spojen direktno na plus nije preko kontakta, nekog prekidaca da ga ugasim i sl. pojacalo je preko rem-a od radija i gasi se kad ugasim radio. ali jedna caka postoji bluetooth ostaje upaljen iako ugasim radio. valjda je zamisljeno tako da iako ne slusas muziku radi handsfree.
dali je moguce da to moze ispraznit toliko bateriju u 2-3 dana.
Venom
Registered user
Registered user
Posts: 845
Joined: Sun Jul 26, 2009 11:38 am
Location: Šibenik

Re: Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Post by Venom »

Problem ti je 99% u radiu, skini plus ili minus klemu i spoji multimetar u seriju da vidiš amperažu.
Ja bi prije multimetra probao kod autoelektričara spojiti na ona njihova ja mislin da se zovu strujna kliješta, jer se neće uništiti ako je jača struja pražnjenja, tako da vidiš koliko kazaljka pokaže.
Ako je cca 0.1A onda trebaš spojiti na multimetar i viditi precizno očitanje.
Tolerancija je od 0.02 - 0.08A.
User avatar
IgoRR
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Tue May 29, 2007 12:39 pm
Location: Zagreb

Re: Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Post by IgoRR »

meni na tom radiu ne ostane upaljen BT kad izvadim ključ iz brave, tj. kad nema kontakta, provjeri si konekcije na radio, nekaj tu ne valja IMO, tj. radio ostane raditi...
cicili
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Thu Dec 01, 2011 10:41 am
Location: Pula

Re: Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Post by cicili »

meni su zuta i crvena na radiju spojene na plus zato sto org instalacija za radio ima samo + i -, i can za spoj na komp, jer je sa org radiom upravljao komp od auta. kako je to tako, imam za iskoristit samo + i - i tako sam ga i spojio. samo je pitanje dali negdje u opcijama za radio postoji mogucnost da mu das doznanja da je tako spojen jer prije euro jacka ima org napravljeno da se tako prespoji.

ako ne postoji onda cemo prekidac provuc i kad duze ne vozim auto ugasim i gotovo, jer sad ide ljetno doba kad mi auto stoji i po tjedan dan bez da ga palim kako se sa skuterom vozim.
Venom
Registered user
Registered user
Posts: 845
Joined: Sun Jul 26, 2009 11:38 am
Location: Šibenik

Re: Fiat Punto mk2b Sporting by Cicili

Post by Venom »

Ja san sebi stavija prekidač kojim prekida žutu žicu kao što bi ključem, jer kad recimo želim da muzika lagano svira, to ne mogu bez da je auto pod kontaktom, a to nije dobro za bobinu.

Puntu nije brava kao na novijim autima da je dovoljno okrenuti ključ pa ga vratiti da ostane radio svirati, nego odmah prekida, bar kod mene.
Post Reply

Return to “Instalacije članova”