Merc w201 by Shagan

Instalacije članova CICE foruma. Nije vidljivo gostima i članovima s manje od 100 postova.

Moderator: wildD

User avatar
Shagan
Newbie
Newbie
Posts: 54
Joined: Wed May 23, 2012 3:01 pm
Location: Zagreb/Popovača

Re: Merc w201 by Shagan

Post by Shagan »

Mehanika je riješena sad se dalje vračam na muziku, reda radi je pospojeno ovo po gepeku postanem živčan u vožnji bez muzike, sub ju u kompresiji i odlično svira možda mu malo snage još fali, preporod od kad sam zadnje elipse maknuo, ali nije to to dok ne riješim panele za prednja vrata i stavim one morelove sisteme, mada su i ove dls desetke fino prosvirale od kad su na pojačalu.

Image
User avatar
Shagan
Newbie
Newbie
Posts: 54
Joined: Wed May 23, 2012 3:01 pm
Location: Zagreb/Popovača

Re: Merc w201 by Shagan

Post by Shagan »

Konačno ostvarena velika želja i nabavljen Pioneer DEH-P88RS-II na slici se ne vidi ali stanje je kao nov, s njim je došao i usb adapter koji je montiran u pretinac za rukavice. Riješeni su i kablovi kako spada, rca po jednoj strani središnjeg tunela, zvučnički po drugoj, što se križa križa se pod 90, napajanje za radio povučeno iz gepeka tako da je sad sve na zajedničkoj masi, remote koji je prije išao posebno sad je "ukraden" sa antene. I ako može usput par savjeta ra40 mi se čini da je definitivno pre slab za focal polyglass 33 v1 (400w rms deklarirano), prednji sistemi će bit morel tempo 6, sad mi se po glavi mota više ideja ali nemam ni vremena ni novaca to sve isprobat na vlastitoj koži pa ako ima ko kakvo iskustvo da podjeli. Cilj je SQ>>>SPL

-ostavit ra40 i prec na manji sub koji bi dobro radio na tih 200w

-ra40 u briđu ganja prednje sisteme preko pripadajučih skretnica + dodatno pojačalo za postojeći sub, e sad tu opet dolazi koje pojačalo AB klasa ili D, po glavi mi se motaju od AB klase ra20 u briđu, a od d klase dls cad11, dls D1000 ili neki alpine mrp-m850(1000), ovo što sam napisao su prvenstveno pojačala koja se vrte na oglasima oko 1000kn, ali nisu uvjet

- i zadnje jel moguće sa P88RS-II, ra40 + pojačalo za sub napravit aktivu ? razumijem da bi za to morao provlačit još jedan rca i jedan par zvučničkih, imam osciloskop tako da bi mogao i rezove napravit više manje precizno. Ako je to moguće jel aktiva ima kakve prednosti nad time da ra40 spojim u briđ i to sve ide preko skretnica.

Stvarno cijenim svaki savjet jel kao što vidite još učim.

Image
Silvach
Registered User
Registered User
Posts: 3360
Joined: Sun Feb 10, 2008 11:30 am
Location: Marija Bistrica

Re: Merc w201 by Shagan

Post by Silvach »

Zahebi ti muziku stari, auto je bombončić..... :-D boja, felge, visina auta.... Ma sve je onak kak treba biti.....
User avatar
Shagan
Newbie
Newbie
Posts: 54
Joined: Wed May 23, 2012 3:01 pm
Location: Zagreb/Popovača

Re: Merc w201 by Shagan

Post by Shagan »

Ima još dosta planova, za sljedece ljeto treba felge ispolirat rub, prefarbat srca još uže gume (205/40/17), H&R opruge čekaju prednji kraj ce jos najmanje 2 prsta dolje tako da bi trebalo to sve još atraktivnije izgledat dogodine.
Silvach
Registered User
Registered User
Posts: 3360
Joined: Sun Feb 10, 2008 11:30 am
Location: Marija Bistrica

Re: Merc w201 by Shagan

Post by Silvach »

Ja bih osobno dignuo zadnji kraj za 2 cm tako da se vidi rub gume možda malo više za prst a prednji spustit tak kak si reko 2 prsta...
User avatar
Shagan
Newbie
Newbie
Posts: 54
Joined: Wed May 23, 2012 3:01 pm
Location: Zagreb/Popovača

Re: Merc w201 by Shagan

Post by Shagan »

A ovisi koju sliku gledaš u živo dok je auto na ravnom zadnji kraj je stvarno ok, prednji kraj treba past, ali trenutno su na njemu rezane opruge od sportlinea i premekan je da bi ga još spustio. Dok sjednu H&R, novi amortizeri i gumije na balans štangi to bi trebalo bit to.
User avatar
Shagan
Newbie
Newbie
Posts: 54
Joined: Wed May 23, 2012 3:01 pm
Location: Zagreb/Popovača

Re: Merc w201 by Shagan

Post by Shagan »

Napravljen servis, stavljeni H&R iza i RA40 je dobio zlog brata blizanca. Sakupljene sve informacije naručeno još činčeva, kabla i bi aktiva.
Evo i koja fotka da to sve poprati.

Image

Image

Image

Image
User avatar
Shagan
Newbie
Newbie
Posts: 54
Joined: Wed May 23, 2012 3:01 pm
Location: Zagreb/Popovača

Re: Merc w201 by Shagan

Post by Shagan »

Spojio sam za probu ra20 na sub sad se tek vidi koliko mu je falilo snage. Ali novi problem je da mi se sad gepek hoce raspast :( to tako ruži i rezonira a opce ne mogu pronac glavnog krivca, u gepeku imam veliku plinsku bocu koja je trenutno puna i čini mi se da nikako nebi mogla bit krivac, iza nje se nalazi do pola pun rezervoar benzina i iza toga je lim koji dijeli kabinu od gepeka. Di da počnem ? Nabavit 20kg dampinga pa krenut lagano ?
User avatar
Shagan
Newbie
Newbie
Posts: 54
Joined: Wed May 23, 2012 3:01 pm
Location: Zagreb/Popovača

Re: Merc w201 by Shagan

Post by Shagan »

Auto ponovno raskopan kablira se za aktivu, sutra možda prosvira. Panele je radio Zimet veliko hvala.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
rio
Registered User
Registered User
Posts: 251
Joined: Sun Feb 18, 2007 5:32 pm
Location: zagreb, gajnice

Re: Merc w201 by Shagan

Post by rio »

Odlicno,samo naprijed ;)
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Re: Merc w201 by Shagan

Post by mitja_rs »

paneli izgledaju odlično!

lp
Venom
Registered user
Registered user
Posts: 845
Joined: Sun Jul 26, 2009 11:38 am
Location: Šibenik

Re: Merc w201 by Shagan

Post by Venom »

Paneli su kao tvornica
bego
Registered User
Registered User
Posts: 4360
Joined: Wed Feb 07, 2007 8:38 pm
Location: Zagreb
Contact:

Re: Merc w201 by Shagan

Post by bego »

Zimet je odlično odradio panele :)
Image
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Re: Merc w201 by Shagan

Post by davor-ri »

paneli su fenomenalni :nemoze:
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

Re: Merc w201 by Shagan

Post by walbandon »

paneli su ko iz tvornice ispali ...
Post Reply

Return to “Instalacije članova”