Grande Punto by Nino

Instalacije članova CICE foruma. Nije vidljivo gostima i članovima s manje od 100 postova.

Moderator: wildD

Post Reply
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Re: Grande Punto by Nino

Post by karlo »

ja sam imao kariona, i mogu potvrdit da je veci problem bio u meni nego u hu.
opet dolazimo do teze da je bolje uzet veci sub s manjom kutijom. npr pearless ili klon 25 u cca 18L. svakako da je jeftinije napravit 22L kutiju za postojeci sub.
lp
Nino
Registered User
Registered User
Posts: 507
Joined: Thu Jul 01, 2010 8:42 am
Location: Beograd

Re: Grande Punto by Nino

Post by Nino »

karlo wrote:ja sam imao kariona, i mogu potvrdit da je veci problem bio u meni nego u hu.
opet dolazimo do teze da je bolje uzet veci sub s manjom kutijom. npr pearless ili klon 25 u cca 18L. svakako da je jeftinije napravit 22L kutiju za postojeci sub.
lp
rekao sam sebi da neću više centa uložiti u car audio, dosta je kupovine uređaja, mogu samo da napravim nešto od onoga što imam :)
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Grande Punto by Nino

Post by Nick »

Nino wrote:
karlo wrote:ja sam imao kariona, i mogu potvrdit da je veci problem bio u meni nego u hu.
opet dolazimo do teze da je bolje uzet veci sub s manjom kutijom. npr pearless ili klon 25 u cca 18L. svakako da je jeftinije napravit 22L kutiju za postojeci sub.
lp
rekao sam sebi da neću više centa uložiti u car audio, dosta je kupovine uređaja, mogu samo da napravim nešto od onoga što imam :)

Znači počeo si lagati sam sebe?
Nino
Registered User
Registered User
Posts: 507
Joined: Thu Jul 01, 2010 8:42 am
Location: Beograd

Re: Grande Punto by Nino

Post by Nino »

Nick wrote:
Nino wrote:
karlo wrote:ja sam imao kariona, i mogu potvrdit da je veci problem bio u meni nego u hu.
opet dolazimo do teze da je bolje uzet veci sub s manjom kutijom. npr pearless ili klon 25 u cca 18L. svakako da je jeftinije napravit 22L kutiju za postojeci sub.
lp
rekao sam sebi da neću više centa uložiti u car audio, dosta je kupovine uređaja, mogu samo da napravim nešto od onoga što imam :)

Znači počeo si lagati sam sebe?
Sad počinje hipnoza :) Zadnji trzaji :)
Nino
Registered User
Registered User
Posts: 507
Joined: Thu Jul 01, 2010 8:42 am
Location: Beograd

Re: Grande Punto by Nino

Post by Nino »

Došlo vreme da se sistem sredi :)

Evo izmerio sam udaljenosti, kod mene je sub 8'' napred kod suvozača..Fullrangeri 2'' na A stubovima, phase kickovi u vratima.

Image

Rezovi koje sam stavio za početak:

Sub HPF 31.5hz/18db LPF 80hz/12bd
Midbass HPF 80hz/12db LPF 630hz/6db
Fullrange HPF 630hz/6db

Clarion je malo glupavo napravljen pa ne može niže od 630hz na midu da ide, bilo bi bolje barem na 400hz/12db ali tako je kako je.

Posle toga sam prvo sredio nivoe zvučnika, naravno leva strana je utišana u odnosu na desnu za početak nekih -7.

E sad Time aligment, kod Clariona je unošenje u cm i uneo sam vrednosti koje sam izračunao gore. Koliko shvatam isto je stavio woofer 0 pa oduzimao ili stavio 150 pa ostavio vrednosti kako jesu?
Uglavnom doterao sam ja to onako na brzinu da zvuči pristojno, kad prebacim na ALL SEAT razlika je ogromna :)
Ono što me zeza jeste kada idu neke pesme gde ima solo bas zvuka, recimo Yello & Shirley-Rhytm divine, woofer uvek odleti desno, ne znam da li mogu nekako da ga pomerim levo sa TA štelovanjem?

Svaka dobra ideja ili predlog su dobrodošli :)
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Grande Punto by Nino

Post by Nick »

Cm idu kontra ms.
Nemoj ništa računati i preračunavati već samo upiši mjereno te poslije poštelaj "na uho", ako nemaš čime izmjeriti.

Dakle unesi i za sub cm koliko si mjerio.

I čemu ići nisko sa 2" kad nikad neće reproducirati vokal kako treba tj. bolje od kicka u tom području?
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

Re: Grande Punto by Nino

Post by damirko »

Zasto stisavanje lijev strane kad koristis vremensku korekciju
User avatar
stressman
Registered User
Registered User
Posts: 1319
Joined: Mon Jul 23, 2007 5:58 pm
Location: Zagreb - HR
Contact:

Re: Grande Punto by Nino

Post by stressman »

zato jer je nivo zvuka jedan pojam, a time delay drugi? :)
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

Re: Grande Punto by Nino

Post by damirko »

Nisam imao prilike slusati setup sa tc, to onda mora da je uzas za onoga na suvozacevom mjestu
Nino
Registered User
Registered User
Posts: 507
Joined: Thu Jul 01, 2010 8:42 am
Location: Beograd

Re: Grande Punto by Nino

Post by Nino »

Nick wrote:Cm idu kontra ms.
Nemoj ništa računati i preračunavati već samo upiši mjereno te poslije poštelaj "na uho", ako nemaš čime izmjeriti.

Dakle unesi i za sub cm koliko si mjerio.

I čemu ići nisko sa 2" kad nikad neće reproducirati vokal kako treba tj. bolje od kicka u tom području?
Gadno se varaš! Vokal ne da je bolji, nego ubija kako se čuje na ovim fullrangerima! Kad bi mogao još niže da ih režem to bi bilo jezivo dobro ali ne mogu..
Last edited by Nino on Sun Jan 19, 2014 2:04 pm, edited 1 time in total.
Nino
Registered User
Registered User
Posts: 507
Joined: Thu Jul 01, 2010 8:42 am
Location: Beograd

Re: Grande Punto by Nino

Post by Nino »

Probao sam, iako sa pošteluje prvo TA a ne diraju nivoi uvek se čuje leva strana jače, tek kad se utiša onda je to to. :)
Nino
Registered User
Registered User
Posts: 507
Joined: Thu Jul 01, 2010 8:42 am
Location: Beograd

Re: Grande Punto by Nino

Post by Nino »

damirko wrote:Nisam imao prilike slusati setup sa tc, to onda mora da je uzas za onoga na suvozacevom mjestu
Zato imaš opciju ALL SEAT kad voziš nekog...
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Re: Grande Punto by Nino

Post by marko_v »

Nick wrote:Cm idu kontra ms.
Nemoj ništa računati i preračunavati već samo upiši mjereno te poslije poštelaj "na uho", ako nemaš čime izmjeriti.

kada god sam pokušao tako poštelati to je bilo katastrofa, u startu odmah totalno loše
kada stavim desni kick na 0 (woofera nema, front u aktivi kick+tw) pa štelam ostalo onda je dosta bolje, ne kažem da tako treba ni da je dobro ali ovo da mjerim pa unosim tačne dimenzije mi nikako nikad nije išlo od ruke......
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Grande Punto by Nino

Post by Nick »

Nino wrote:
Gadno se varaš! Vokal ne da je bolji, nego ubija kako se čuje na ovim fullrangerima! Kad bi mogao još niže da ih režem to bi bilo jezivo dobro ali ne mogu..
Ja takve još nisam čuo. Ali ostavljam opciju otvorenom.

O kojim se FR radi?
Nino
Registered User
Registered User
Posts: 507
Joined: Thu Jul 01, 2010 8:42 am
Location: Beograd

Re: Grande Punto by Nino

Post by Nino »

Neki Perlesi, to je Dynablaster negde nabavio. I ja sam bio skeptičan u svemu ali ženski vokali npr su me oduvali. Ako ne računamo neke zvučnike tipa Utopia i slično, ova kombinacija mnogo dobro svira. Ne fale mi uopšte ni visoki tonovi, to je jedan sjajan zvuk, najpribližniji kombinaciji tw+mid u a stubu. Nema faznih problema a verovatno i zbog rezanja od 6db samo oni idu još niže i hvataju skoro kompletan vokal.
Našlušao sam se svakavih priča ali kad sam posle dosta igranja čuo fullrangere..ne menjam ih nikad više.
Naravno, ponavljam još jednom-sve je to dosta jeftinije od nekih top sistema ali dobitak je jako jako veliki. Ovo je negde iznad dobrog 2way sistema a ispod vrhunskog 3way sistema. Bez zezanja :)
Post Reply

Return to “Instalacije članova”