Megane F1 Team instalacija

Instalacije članova CICE foruma. Nije vidljivo gostima i članovima s manje od 100 postova.

Moderator: wildD

IcyTexx
Registered User
Registered User
Posts: 331
Joined: Fri Jan 20, 2012 1:02 am
Location: Zagreb

Odg: Megane F1 Team instalacija

Post by IcyTexx »

Rain wrote: HU mi je najlakse za promijeniti :)
That...
Ajde, pa neće izgubit gazilijun kuna na vrijednosti HU kad ga kupuje rabljenog. A stvarno ga je najlakše promijenit kad se poklope mogućnosti i dobra prilika.
Nije 700 eura za siću više od 220 eur.
Last edited by IcyTexx on Tue Aug 28, 2012 11:26 pm, edited 1 time in total.
Rain
Registered User
Registered User
Posts: 345
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:39 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Megane F1 Team instalacija

Post by Rain »

Uzeo jucer 88icu od Benjamina sa foruma. Sada je oprema kompletirana :)
Ono sto cekam dostavu jos su zvucni kablovi, RCA i strujni kablovi kao i STP kod Jake.
Nacrt za gepek slozen, malo je na knap(sada ima dosta mjesta, ali kada sjedne jos 4 channel onda ce biti taman prostor iskoristen). Uglavnom, mislim da bi do kraja sljedeceg tjedna mogao sloziti gepek, osnovnu konstrukciju, nakon toga ide sminkanje(tapiciranje, detalj i slicno). Paralelno cu pocet slagati panele. Sve u svemu, busilica, brusilica, smirgl papir ce mi postati dobri prijatelji u nadolazecim danima :)
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Odg: Megane F1 Team instalacija

Post by sonny »

Ajde, ajde...
I mene očekuje slično uskoro, samo ja neću ništa pretjerano komplicirati ni kemijati...
Dupli pod, sub u istom i to je to...
Pa kako svira, svira...
Bit' će zasigurno bolje nego sada :D
Image
Rain
Registered User
Registered User
Posts: 345
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:39 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Megane F1 Team instalacija

Post by Rain »

ja idem na shemu da je dupli pod za pojacala i distribuciju odvojen, sub ide u rupu rezervne gume zajedno sa dizalicom i glupostima takodjer odvojeno kako bi pristup tome bio izuuzetno lagan.
skretnice pucam u trenutni pretinac kod nogu vozaca/suvozaca, samo dok slozim kutije za sve to cu ispizdit lagano s obzirom na ideje koje imam u glavi :)
Last edited by Rain on Fri Aug 31, 2012 9:45 am, edited 1 time in total.
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Odg: Megane F1 Team instalacija

Post by sonny »

Samo polako...
Ima vremena...
Samo volje treba...

Malo OT-a... Drago mi je da još netko "nosi" sjećanje u sig-u.... Ja sam već pomalo zaboravio...
Image
Rain
Registered User
Registered User
Posts: 345
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:39 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Megane F1 Team instalacija

Post by Rain »

I na autu stoji mala naljepnica u sjecanje na Elfa
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Odg: Megane F1 Team instalacija

Post by sonny »

:RESPECT:

Ima jedan susjed 11icu, pa ga se uvijek sjetim pri pogledu na nju...
Image
Rain
Registered User
Registered User
Posts: 345
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:39 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Megane F1 Team instalacija

Post by Rain »

Instalacija napreduje, polagano ali sigurno :)

U ponedjeljak zavrsavam kutiju za pojacala, ovo je trenutno stanje. Inace je kutija slozena tako da kada uzmem 4 channel jos taman ide unutra i onda sa svake strane od ruba do pojacala ima 2.5 cm :) Iz tog razloga je i onakav otvor za kablove napravljen. To ce se prekriti aluminijskom lajsnom s rupama za kablove.

bocni ventilatori
Image

Image

pojacalo br.1

Image

oba
Image

Image

tapiciranje u toku (materijal je sand, jako slican alcantari)
Image

straznji dio i otvor za kablove
Image

Image

smjestaj distribucije
Image

Anyhow, plan je u ponedjeljak zavrsiti tapiciranje(sutra nemam vremena za to) i krecem onda sa kutijom za sub i panelima.
Rain
Registered User
Registered User
Posts: 345
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:39 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Megane F1 Team instalacija

Post by Rain »

radilo se zadnjih dana :)

svi kablovi razvuceni po autu, sve je u snake skinu, skretnice postavljene, kutija za pojacala gotova, panel za visoke slozen ugrubo, paneli za kickove u izradi

evo par fotka

provlacenje kablova za visoke i kickove

Image

Image

Image

kreativan nered
Image
Image

distribucija premjestena na donju stranu kutije od pojacala, na taj nacin nemam krizanja naponskih kablova nigdje

Image

pojacala
Image

skretnice u podu, za sada samo stavljenu u pretince, plan je sloziti kutije za skretnice
Image

Image

u ponedjeljak idem jos kupiti termo buzire crvene i crne da poslozim oznake zica kako se spada, s ovim sada nisam zadovoljan, ali nisam imao buzira doma vise
naponski kablovi od distribucije do pojacala isto jos idu u snake, ovo je za sada slozeno samo da odredim duzinu zica

uglavnom, mislim da ce to do sljedeceg vikenda prosvirati, a onda preko zime lagano rijesavati detalje i sitnice kako mi sto padne na pamet :)
IcyTexx
Registered User
Registered User
Posts: 331
Joined: Fri Jan 20, 2012 1:02 am
Location: Zagreb

Odg: Megane F1 Team instalacija

Post by IcyTexx »

Kak si uspio dovest žice sa desne strane pretinca?
Meni dolaze i odlaze sa lijeve strane, po pragu i grana se ispod volana i kroz konzolu do tw.

Jel cu moć kod tebe jednog dana poslušat kako u Megu zvuči SW desetka i 16-ice u vratima?  :-*
Last edited by IcyTexx on Sat Oct 27, 2012 10:59 pm, edited 1 time in total.
Rain
Registered User
Registered User
Posts: 345
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:39 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Megane F1 Team instalacija

Post by Rain »

izvadio sam sjedala i digao tepih pa je islo bez problema

na proljece cu to morati urediti, zbog vremena sada nisam stigao izvaditi i spuzvu pa da povucem kablove po vodilicama :(

kad slozim sve slobodno, s time da dampinga trenutno nema, isto ostavio za proljece kada zatopli :(
Last edited by Rain on Sat Oct 27, 2012 11:54 pm, edited 1 time in total.
Rain
Registered User
Registered User
Posts: 345
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:39 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Megane F1 Team instalacija

Post by Rain »

sad skuzio da si ti drugacije vukao zice

kod mene zvucni ide po sredini auta, nakon mjenjaca se grana lijevo i desno i ide na skretnice

iz vrata ide po pragu do sredine sjedala cca, onda sam ga vukao unutra, uz rub otvora i onda opet s desne strane u pretinac

chinchevi i remote isto idu po sredini auta, a kroz vozacki prag ide struja od akumulatora.

razmisljam prebaciti remote na prag, ali to cu jos vidjeti

ono sto me trenutno muci je smjestaj subwoofera
privremeno ce biti u gepeku, ispod konzole ima mjesta ako izbacim pretinac, a to zelim izbjegnuti tako da mislim da ce auto postati 4erosjed i da ce sub biti ukomponiran u sraznje sjedalo/naslon po sredini te tako odvojiti sjedece pozicije iza

to moram jos razmisliti kako napraviti da izgleda sto je moguce vise normalno
IcyTexx
Registered User
Registered User
Posts: 331
Joined: Fri Jan 20, 2012 1:02 am
Location: Zagreb

Odg: Megane F1 Team instalacija

Post by IcyTexx »

Meni isto zvucni ide po sredini samo što se nisam htio gnjaviti sa provlačenjem ispod sjedala pa sam ga vukao do mjenjača pa lijevo(ispod volana)-desno(ispod suvozačkog pretinca) i malo u prag da ga mogu skrenut u rupu. Malo duže al nisam dirao pod da ne smeta nogama (nije mi se dalo rezbarit spužvu).

5m cincheva je taaaaman za ići desno po pragu i u gepek na mjesto rezervne gume skroz do samog kraja auta. I njih sam znači vukao skroz okolo da što manje smetaju jer mi se nije dalo bušit rupe u limu i za njih uz zvučničke i strujne. Remote mi ide sa zvučničkim.

Zanimljivo ovo sa subom za one koji će se vozit iza. :P
Rain
Registered User
Registered User
Posts: 345
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:39 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Megane F1 Team instalacija

Post by Rain »

ja nisam nigdje lim ni taknuo, ima mjesta ispod tepiha za slona sakrit valjda :)
cak ni spuzvu nisam morao dirati

a sto se chincheva tice, ovako provuceni su predugi cca 1.5m, tako da cu ih skracivati

a iza se ne vozi nitko, imam auto 6 mjeseci i do sada 2 puta vozio frendova i njegovu curu iza kad smo isli skupa van, tako da me to ne brine
bitniji mi je gepek da mi ostane sto vise netaknut radi skijanja i putovanja okolo, kad god negdje idem pola gepeka mi zauzme foto oprema(da znam, ovo sve je fotkano s mobitelom, ne da mi se unistavat fotic sa prasinom u radioni :D )
Last edited by Rain on Sun Oct 28, 2012 12:48 am, edited 1 time in total.
Rain
Registered User
Registered User
Posts: 345
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:39 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Megane F1 Team instalacija

Post by Rain »

Uhvatio malo slobodnog vremena pa se nastavilo raditi

Od novosti, Pioneer prodan, uzeo Alpine 137 BTi.
Muzika prosvirala, slazu se poklopci za zvucnike, kad to rijesim onda eksperimentiranje sa pozicijom visokotonaca(ovo je sada slozeno za prvu ruku) i onda na kraju slazem kutiju za sub. Sub ce na kraju biti u boku gepeka, a ne na straznjoj klupi. Razlog je pas od 35kg koji cesto ide negdje sa mnom i zenom i treba mu malo vise mjesta na zadnjoj klupi :)

Evo par fotki:

Prsten za zvucnike

Image

izrezana vrata

Image

ovo ide na mjesto one rupe u vratima

Image

probna montaza

Image

Image

Da ne bi bilo prokisnjavanja spoj prstena i podloske je silikoniziran. I sama podloska je silikonizirana sa vratima

Image

Image

Image

Image

Image

i jos zastita sa straznje strane zvucnika(Megane je inace poznat po tome da ima pizdarija sa pustanjem vode u vratima, probija upravo na mjestu zvucnika pa zato toliko zastite)

Image

u vratima, silikon se naravno nece vidjeti

Image

Image

poklopci

Image

Image

pojacala u gepeku, trebam jos pokrov rijesiti

Image

sve zice oznacene
Image

radio
Image

to je to za sada, vidjet cu koliko cu preko vikenda uspijet napraviti, sljedeci tjedan me nema u HR pa nista od radova
Post Reply

Return to “Instalacije članova”