Rasprava o zvucnicima Dyna i LB i ostali ;)

Instalacije članova CICE foruma. Nije vidljivo gostima i članovima s manje od 100 postova.

Moderator: wildD

DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Rasprava o zvucnicima Dyna i LB i ostali ;)

Post by DYNABLASTER »

pa koja je logika da lik koji je pun para ugradi govno komponentu u setup, a ima para da kupi svu moju i tvoju opremu zajedno, i jos mu sudija rangira setup u istu klasu kao i oni sto imaju vrh tweetere? ajde objasni mi ako ti nije problem

jedna felna mu kosta ko moj ceo setup :lol:
Last edited by DYNABLASTER on Sat Jul 07, 2012 11:27 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Rasprava o zvucnicima Dyna i LB i ostali ;)

Post by Nick »

Već si se previše puta "zalepio" za neke komponente koje su tebi divne krasne savršene i onda rasprave bla bla bla jer ne misle svi kao ti.

Imaš srč pa potraži po forumu postove i teme proizašle iz tvog viška entuzijazma
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Rasprava o zvucnicima Dyna i LB i ostali ;)

Post by DYNABLASTER »

pa dobro gde je tu problem, ako oces da bude sterilna atmosfera tipa tweeteri su jedino ispravni onda ignorisi moje postove

i nema rasprave dok ne cujes, tj ima rasprave eto tipa mlacenje prazne slame, nista od toga sto sam postavio nisi cuo, al bitno je da imas vec unapred oformljeno misljenje

a to si dobro rekao "ne misle svi kao ja", pa samo to i mogu jer nisu culi, pa mogu da misle kolko oce


gde si video da sam rekao da nesto ne valja ili da ne svira ili da bashujem neki setup eto tako iz predrasuda i nekih mojih tripova proizislih iz maste? nigde toga nema, nego je poenta da ti nisi cuo nista od toga sto sam rekao, al znas vec unapred da to ne valja, kolko god dokaza ja stavio ti ces negirati

ne mozes gluvo da slusas sta kaze neko pa cak bio to i LB, jer svako ima svoje usi i svoj ukus- al i dalje stoji cinjenica da sudci koji su navodno nepristrasni ocenjuju setupe, u ovom slucaju naveo sam vec dovoljno


uostalom ponasas se ko da sam ja neka budala koja nije cula nista od zvucnika i palim se na svakojake gluposti, pa imam tolko zvucnika da nemas uopste predstavu o kolicini niti o kakvoci, nije poenta zvuka da komentarises ko u reviewima ej visoki ton je odlican, mid je fantastican, a bass je super, nego se radi o atmosferi i dimenziji, ostalo su sve price za casopise i zabaviste
Last edited by DYNABLASTER on Sat Jul 07, 2012 11:48 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Rasprava o zvucnicima Dyna i LB i ostali ;)

Post by Nick »

DYNABLASTER wrote: pa dobro gde je tu problem, ako oces da bude sterilna atmosfera tipa tweeteri su jedino ispravni onda ignorisi moje postove

i nema rasprave dok ne cujes, tj ima rasprave eto tipa mlacenje prazne slame, nista od toga sto sam postavio nisi cuo, al bitno je da imas vec unapred oformljeno misljenje

a to si dobro rekao "ne misle svi kao ja", pa samo to i mogu jer nisu culi, pa mogu da misle kolko oce


gde si video da sam rekao da nesto ne valja ili da ne svira ili da bashujem neki setup eto tako iz predrasuda i nekih mojih tripova proizislih iz maste? nigde toga nema, nego je poenta da ti nisi cuo nista od toga sto sam rekao, al znas vec unapred da to ne valja, kolko god dokaza ja stavio ti ces negirati

ne mozes gluvo da slusas sta kaze neko pa cak bio to i LB, jer svako ima svoje usi i svoj ukus- al i dalje stoji cinjenica da sudci koji su navodno nepristrasni ocenjuju setupe, u ovom slucaju naveo sam vec dovoljno
U pravi si, kao i inače.
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Rasprava o zvucnicima Dyna i LB i ostali ;)

Post by DYNABLASTER »

nisam ja u pravu, nego samo dajem materijala za setupovanje, ako ti se ne svidja, pod uslovom da si probao, u redu onda izvoli daj svoje misljenje pa da bude jedna od smernica, ovako dodjes kazes ej ti lupas kao i uvek i uvek si u pravu, a nisi ni posluso to o cemu tupim... a sta mislis koji su mi motivi da radim tako nesto?
Last edited by DYNABLASTER on Sat Jul 07, 2012 11:51 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Rasprava o zvucnicima Dyna i LB i ostali ;)

Post by Nick »

DYNABLASTER wrote: nisam ja u pravu, nego samo dajem materijala za setupovanje
Slažem se da treba i njih uzeti u obzir, pogotovo zbog dobrog omjera uloženo/dobiveno
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Rasprava o zvucnicima Dyna i LB i ostali ;)

Post by LBaudio »

da napisem jos svoj komentar, pa se onda povlacim.....

dynaprvo nemoj pisat na nacin kao da ja pricam nesto na pamet, sa wide band driverima se zajebavam vec par godina i znam cesa su sposobni. imaju svoje pluse pa i velike mane.
Ja ne gledam samo cifre nego i dosta kriticno slusam takve i onakve sisteme. prednost wb drivera je da nemaju skretnice druge nego hpass pa stoga sound nije fazno narusen kao kod vecine sistema, i izvor zvuka je "samo na jednom paru" drivera....i to je to, frekvencijski dosta zavisi od kvalitete drivera ali tu se pokaze mane tih drivera sa svojom distorzijom i slabim frekvencijskim odzivom u najvisoj oktazi,...prosto nema dosta visokih....
na drugoj strani su klasicni sistemi koji ako su stavri podesene kao sto spada u smislu delaya, faze i same postavitve i orientacije drivera su totalno primerljivi u vecini aspekta reprodukcije sa wb driverima, sa time da omogucavaju reprodukciju visokih na visem nivou od wb drivera sa manje distorzije......
po meni je najbolja kombinacija wb drvera sa tw i sa vrlo visokom odreznom frekvencijom izmedu njih....to se je meni i jos nekima pokazalo kao najbolja solucija za top SQ.
molim samo ne slusat muziku preko cifra.... 100-20000hz +/- 10 db i slicno....i sa stalista toga koliko para je ulozeno u sistem i sta bi neko mogao nabavit, i to da je sudac......a sto se tice takmicenja je situacija dosta kako bi rekao nerealna......zmaga na emmi je skup bodova iz sounda, iz imageinga i stageinga i instalacije. Cuo sam par vrhunskih sistema u rangu eu sampiona pa je u par slucajeva bio sam sound vrlo mrtav i nedinamican a na drugi strani su pozicije instrumenta i sama razmerja izmedu njih bila vrlo dobra pa su tu dobilo nekoliko vise poena koji su jim osigurali u kombinaciji za ubitacnim installom prva mijesta,...a sistemi su jos uvjek svirali za moje pojme frekvencijski ne najbolje......nadam se da ti je sada jasno....

ove godine i Nürnbergu na emma finalu mislim da nije bilo ni jednog sa sistemom bez Tw.....

im out....
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Rasprava o zvucnicima Dyna i LB i ostali ;)

Post by DYNABLASTER »

samo da odgovorim da ne bude zabune, nisam uopste pisao da pricas napamet nego sam naglasio da se radi o ukusima i usima

PS: evo jos jedan mini off i necu vise, naiso sam slucajno na ovaj oglas pa mozda nekog zanima kako svira, a ja ih upravo slusam
http://m.blacklisted_site.hr/zvucnici/tang-band-w5-1611saf-sirokopojasni-zvucnici-oglas-5168095
Last edited by DYNABLASTER on Sun Jul 08, 2012 11:52 am, edited 1 time in total.
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

Odg: Rasprava o zvucnicima Dyna i LB i ostali ;)

Post by walbandon »

nesto sam izdvojio jer ste mi napunili jaja ;) pa  si ovdje raspravite sta imate, slj put kad zaspamate neciju instalaciju necu se razmisljati da vas posaljem na kratko hladjenje ;)
http://www.walbandon.com /// FREE AVAST --> www.walbandon.com/avast
// READ THE RULES !! or  MAKE MY DAY :)
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: Rasprava o zvucnicima Dyna i LB i ostali ;)

Post by DYNABLASTER »

ne treba hladjenje nego isto ovako ko sto si odvojio, jer ako saljes na hladjenje nema smisla jer je ponasanje bilo propisno, a ako obrises opet ne valja jer ima korisnih informacija...
uostalom ako mene pitas, a ne pitas me :lol:, posao moderatora i jeste bas to sto si sad uradio i tako forum mnogo bolje funkcionise nego kada se ide nekim kaznama za sta? za spam? eto nema vise spama :)  sad si profi moderator ;)

ili da napravis jednu temu gde mozes sve oftopice da odvojis ko na DIY forumu http://www.diyaudio.rs/topic/962-udrobljen-off-topic-skladiste/page__st__520

(i samo da kazem, ako mislis da me saljes na hladjenje, nemoj, nego necu pisati nista kolko mi kazes, jer jedva sam napravio nalog tj ulogovo se, pa bi to onda mozda bila zesca peripetija)
Last edited by DYNABLASTER on Mon Jul 09, 2012 10:44 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Instalacije članova”