Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Instalacije članova CICE foruma. Nije vidljivo gostima i članovima s manje od 100 postova.

Moderator: wildD

Post Reply
Silvach
Registered User
Registered User
Posts: 3360
Joined: Sun Feb 10, 2008 11:30 am
Location: Marija Bistrica

Re: Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Post by Silvach »

E jebaj ga onda....
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Re: Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Post by Robertino »

evo malo da i tu update-am. Mada mi se cini da vise ovdje necu stavljati novosti sta se tice instalacije,jednostavno mi se ne svidja da ovaj podforum mogu svi vidjeti, bili registrirani ili ne.

Rješena konačno i druga faza dampiranja vrata. Rupe zatvorene posebnom duplom plastikom, zaljepljenom silikonom radi eliminacije vibracija. Preko svega jos i STP silver, na nekim mjestima u dva sloja. Prosirena je rupa za zvucnik, kako bi se eliminirao "efekt tunela", i dampiran je iznutra i adapter za zvucnik.

Razlika u zvuku ogromna, siguran sam da 95% ljudi kad bi culo kako sad rade zvucnici samo preko radija, nebi imali nikakve potrebe ni za subom ni pojacalom, feeling je ko da su mali subovi u vratima....precizno,glasno i duboko.

I probao iz znatizelje nabaciti Q2 felge, meni odlicno izgleda. I puuuno agresivnije nego do sad, djelom i zbog manjeg ET-a. Kako vam se cini??


Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image[/QUOTE]
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Re: Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Post by Robertino »

Stigla i strujaaa. Kako je NSB (smrc,cmrc) totalno ispustio dusu,moralo se uzet nesto drugo. Dakle Mkbattery, GEL 74ah, u originalu namjenjene za pokeretanje motoriziranih invalidskih kolica i struje im nikako nebi trebalo faliti. :)

Uzeo dva komada novih novcatih, jedna ce biti za Alfu a druga za Saxo s kojim planiram mozda na koji DB event...,ako se odlucim u DB-u biti u nekoj klasi di se moze koristiti vise akumulatora onda ih lako sparim prije eventa. Za sad ubacena jedna u Alfu...auto pali ko raketa.


Image
Image
Image
Greba-ST
Registered User
Registered User
Posts: 1050
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:45 pm
Location: SPLIT

Re: Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Post by Greba-ST »

evo kolega alfista, moran pohvalit tvoju Alfu, odma zbog boje i odlično izgleda...naravno šta se tiče muzike super napravljen posao, samo me zanima ova zelena plastika čim si zatvoria rupe, di se ima nabavit to i koliko si materijala potrošia na dampiranje oba vrata ;))

ja sam mislia sebi tako nešto napravit, znači na HU spojit bolje zvučnike i dampirat vrata, i joše nešto jesi li minja možda visokotonce?
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Re: Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Post by Robertino »

za tu plastiku eventualno da pitas nekog vinara, ona se nalazi izmedju svakog reda boca, kad kupis paletu novih buteljki :) visokotonci su predni hertz ht25, vec su bili gore kad sam kupio auto. Ali ubrzo bi ih trebali zamjenit microprecision serije 7
Greba-ST
Registered User
Registered User
Posts: 1050
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:45 pm
Location: SPLIT

Re: Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Post by Greba-ST »

ahaaa pitat ću nekoga onda, čim si je pričvrstia za lim ?

naša san neke na njuškalu za 900 kn Hertz HV165 i visokotonac HT25 ( jel ide i skretnica neka sa njima možda ) ?
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Post by LBaudio »

za zatvaranje onih rupa mozes pokoristit poliestar.....slike mozes naci u mojoj instalaciji od Alfe3.2GT. Komadice mozes onda zalijepit sa silikonom, ili zasarafit, ili zalijepit sa dvoslojnim solotejpom i onda preko svega damping ploce.
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Re: Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Post by Robertino »

pa inace ide uz sistem skretnica, a ako ih tip nema, onda je definitivno prevelika cijena za taj sistem. Mozda da razmislis o 3 way-u, pa napravis panele na stokovima?

imas na njuskalu jedan za 1200kn

Plastiku sam pricvrstio silikonom, da sprijecim eventualne vibracije. Poslje jos to damping fino sve uhvati skupa, makar i silikon kad stisne drzi ko proklet
Scenic
Registered User
Registered User
Posts: 176
Joined: Sat Dec 02, 2006 2:51 pm
Location: Varazdin

Re: Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Post by Scenic »

Prije nego dampiras unutarnji lim provjeri podizac stakla,podmazi ga i ocisti rupe na dnu vrata za odvod kondenzata!
Greba-ST
Registered User
Registered User
Posts: 1050
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:45 pm
Location: SPLIT

Re: Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Post by Greba-ST »

Aa nebi isa na to, puno mi je davat toliku lovu za zvucnike, dovoljan je 2 way...znaci negdi 500 kn ovaj sistem na njuskalu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Alfa Romeo Mito 1.3 JTDm
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Re: Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Post by Robertino »

cisto da se ne zaboravi na topic :)

Nema nesto previse novosti, auto se vozi, uziva se..i najbitnije kvarova nema! Sada ima nekih 160.000km

Na 155.000 napravio sam veliki servis. Svi remeni, pumpa vode, natezaci, klizaci, svi filteri.. Stavljeni naravno iskljucivo provjereni dijelovi. Makar je prema dostupnim podacima zadnji veliki servis bio na 96.000, htio sam biti siguran s autom. Pokazalo se to dobra odluka, jer je pumpa vode bila jos orginal, dakle talijani su na velikom servisu mjenjali sve osim pumpe vode..jeleni jedni.

Stavljene i nove prednje kocnice, Open Parts Radiance RS diskovi buseni i Raicam plocice. Prezadovoljan sam, nisu bucni, ne skripe a dobro koce. Diskove sam kupio prakticki nove, sa jako malo km...i malo ih prefarbao da izgledaju ljepse.

Zahvala Rider-u za profesionalno odradjen veliki servis i ugradnju kocnica! :thumbup:

I nasao jos jedno pojacalce za kolekciju, ovom ljepotanu stvarno nisam mogao odolit. S obzirom da se takve pile vise ne proizvode steta je ne iskoristit priliku kad se nadje takav ljepotan u prodaji, a lako je moguce da ce naci mjesto u setup-u.

Jos ceka zadnji Ti spojler na ugradnju. Pofarban je jos pred 2-3 mj, ali nikako da ulovim vremena i volje.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
LaCroix
Registered user
Registered user
Posts: 803
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:59 pm
Location: ZG

Re: Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Post by LaCroix »

Imam isto pojačalo i nisam nešto očaran, prešturo mi to zvuči nekako, nema topline, doduše, možda je i do sistema, ali u kombinaciji s ovim mi ne odgovara karakter zvuka. Hoces li ga spojiti uskoro ili? Zanimaju me dojmovi.
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Re: Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Post by Robertino »

A planiram za nekih mjesec dana konacno slozit sve. Ne znam...ja sam s 4.300 odusevljen, a izmjenio sam dosta ponacala. Nemam razloga mislit da ce s o im biti drukcije...vidit cemo. Sta imas uopce spojeno na njega?
LaCroix
Registered user
Registered user
Posts: 803
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:59 pm
Location: ZG

Re: Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Post by LaCroix »

Helix Competition 6.3
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Re: Alfa Romeo 147 JTD 16v by Robertino

Post by mitja_rs »

LaCroix wrote:Imam isto pojačalo i nisam nešto očaran, prešturo mi to zvuči nekako, nema topline, doduše, možda je i do sistema, ali u kombinaciji s ovim mi ne odgovara karakter zvuka. Hoces li ga spojiti uskoro ili? Zanimaju me dojmovi.

Alpine HU?
Post Reply

Return to “Instalacije članova”