307 Breaknck

Instalacije članova CICE foruma. Nije vidljivo gostima i članovima s manje od 100 postova.

Moderator: wildD

Post Reply
Acika

Odg: 307 Breaknck

Post by Acika »

govori o "motoricima" na koje nataknes kazaljke...
User avatar
cybernck
Newbie
Newbie
Posts: 71
Joined: Fri Oct 03, 2008 4:26 am
Location: Banja Luka

Odg: 307 Breaknck

Post by cybernck »

Moguce. Ali isto tako je moguce (a i vjerovatnije) da su motorici isti (npr. 0-5 V), a kompjuter salje drugi signal :-\.

Ne mogu se tako lako odvojiti od ploce, a i same table su drugacije toliko da ne radi osvjetljenje i board computer
izbacuje greske. Cak i je i drugi proizvodjac. Tako da uopste nisam razmisljao u tom pravcu.

Eventualno bih je mogao ponovo ustekati i vidjeti da li ce prikazivati tacne podatke sa originalnom podlogom.
Ako bi pokazivala, onda bi znacilo da je do motorica, ali kao sto rekoh, ne vjerujem da je do njih, jer je ovo
skroz elektronska tabla, nije senzor brzine spojen na brzinomjer, kao ni bobine na obrtomjer.

Ali evo gledam, sva cetiri motorica su identicna i imaju isti hod (od ~270 stepeni), tako da mislim da je definitivno
iskljucivo do kompjutera kakav im signal salje, a to se vec ne moze tako lako rijesiti...

U svakom slucaju, dobra ideja! :respect:
Last edited by cybernck on Tue Nov 06, 2012 2:13 am, edited 1 time in total.
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Odg: 307 Breaknck

Post by sonny »

Pa rekoh da vjerojatno nece biti tako jednostavno... Mada niti to nije (vjerojatno) nerjesivo za nekoga tko ima shemu ploce i pristup nekakvom nacinu reprogramiranja mikroprocesora u istoj... Mozda ipak pricam gluposti i stvar je nemoguca za izvedbu i nije bas pametna za raditi na necemu sto vozis svaki dan, ali ostaje kao ideja... E sad, ne znam na koji nacin "majstori" otkljucavaju ecu, kad im je za isto ponekad potrebna i instrumnet ploca ?!? Razmisljam i pisem naglas :D
Image
User avatar
cybernck
Newbie
Newbie
Posts: 71
Joined: Fri Oct 03, 2008 4:26 am
Location: Banja Luka

Odg: 307 Breaknck

Post by cybernck »

Evo jedan brzinski update.


Vec dugo sam imao ovu ideju za zimski set tockova i sada sam je konacno ostvario.
406 Coupe V6 Starfish feluge, 7x16" ET12. Mislim da nikada nisam vidio drugu 307-icu
sa/na ovim felugama.

Image Image

Lijepo i siroko, popunjavaju blatobrane, bas kao i novija verzija Coupe feluga (Hoggar)
koje sam ranio imao na autu, ali ove bolje vizuelno pristaju 307-ici. Sve sto mi sada
treba je V6 motor, haha.


Fotografije u punoj velicini: http://photos.cybernck.com/307breaknck?page=13
User avatar
cybernck
Newbie
Newbie
Posts: 71
Joined: Fri Oct 03, 2008 4:26 am
Location: Banja Luka

Re: 307 Breaknck

Post by cybernck »

Pozdrav i sretna Nova godina! :)

Protekla godina je nekako prošla bez vijesti, ali to ne znači da nisam ništa radio na autu.


Za početak, evo nekoliko fotografija sa zimskog puta u Budimpeštu i proljetnog u Split i Trogir.
Fina "visina" auta, ali bez problema prevozi četiri osobe. A uvijek volim i da ubacim obične
307-ice karavan i/ili SW u isti kadar sa 307 Breaknck-om :-).

ImageImageImage


Osim spuštanja i velikih točkova, takođe volim i velike i snažne kočnice! Zato sam ugradio Brembo
kliješta sa 406-ice Coupe V6, kakve sam imao i na 405-ici T16. Međutim, originalni 406 Coupe V6
kočioni sistem koristi 305x28 mm diskove, ali zbog dizajna glavčina 307-ice, na 307-icu direktno
sjedaju sa 286x26 mm (kao i na 205/206/306). Ovo nije velik upgrade, smiješno izgleda,
a i ja nikako ne volim kompromise.

ImageImageImage


Zbog toga, odlučio sam otići korak dalje - montirao sam 305x28 mm izbušene i narezane diskove.
Ali, kako nije bilo dovoljno prostora za adaptere za kliješta, morao sam pribjeći kreativnosti.
Odlučujuće rješenje je bila korištenje Brembo kliješta sa Renoa Megane RS 225, uz custom-made
nosače kliješta (oni nemaju svoje nosače, za razliku od 406 Coupe V6 kliješta, sa integrisanim nosačima).

ImageImageImage


Kliješta su "sjela" baš kako sam planirao. I eto ih: četvoroklipna Brembo kliješta sa 305x28 mm diskovima
(kliješta su testno montirana naopako na ovoj slici). Ogroman napredak u odnosu na standardne kočnice!
Sa custom-made nosačima kliješta, mogao sam ići na bilo koju veličinu diskova, ali sam odlučio da se
zadržim na 305 mm da bih mogao staviti moje zimske točkove (406 Coupe Hoggar, 7x16" ET12).
Oni sjedaju preko kočnica bez distancera.

ImageImageImage


Testirao sam i kako sjedaju Compomotive MO 7x17" ET15 točkovi - oni takođe idu bez distancera.
Međutim, standardne 307 Challenger 6.5x17" ET31 feluge zahtjevaju distancere od 20 mm da bi mogle
da stanu preko Brembo kliješta. Naravno, ispod RS GT 7.5x18" ET15 feluga bi mogle bez problema stati
i mnogo veće kočnice.

ImageImageImage


Imam još nekih planova za auto (mada ubrzano ostajem bez ideja), ali sam ga provizorno stavio
na prodaju, jer ga baš i ne koristim često. Ipak, nadam se da ću imati prilike da napravim još
nekoliko apdejta prije toga :).


Fotografije u punoj veličini: http://photos.cybernck.com/307breaknck?page=13
DAČOKTT
Registered User
Registered User
Posts: 198
Joined: Sat Dec 11, 2010 7:09 pm
Location: Dugo Selo.

Re: 307 Breaknck

Post by DAČOKTT »

Jako lijep auto. bas sa ukusom pogotovo sa tsw felgama.
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Re: 307 Breaknck

Post by sonny »

TSW Pace si prodao u Rijeku ako se ne varam ?
Još se uvijek kotrljaju :D
Image
User avatar
cybernck
Newbie
Newbie
Posts: 71
Joined: Fri Oct 03, 2008 4:26 am
Location: Banja Luka

Re: 307 Breaknck

Post by cybernck »

Da. Samo sto se on sjetio staviti distancere, pa jos bolje izgledaju :).
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Re: 307 Breaknck

Post by sonny »

Da izgleda jako dobro, ali ni priblizno kao ovaj tvoj... Rekoh mu to odaaaaavno :D
Image
Post Reply

Return to “Instalacije članova”