instalacija by rio (audi 80)

Instalacije članova CICE foruma. Nije vidljivo gostima i članovima s manje od 100 postova.

Moderator: wildD

Locked
vw lego
Registered user
Registered user
Posts: 767
Joined: Fri Jul 10, 2009 10:26 pm
Location: Zagreb, Croatia

Odg: instalacija by rio (audi 80)

Post by vw lego »

:respect:
:) db team Zagreb -- DB RACEING TEAM ZAGREB  :)
LaCroix
Registered user
Registered user
Posts: 803
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:59 pm
Location: ZG

Odg: instalacija by rio (audi 80)

Post by LaCroix »

LBaudio wrote:
....na pm ti objasnim na kakav nacin, jer to sa mijerenjem udalkenosti tebe od drivera je bezveze...
Ajd radije otvori topic pa objasni svima.. ili pošalji i meni na pm.. :)
gr8est2nz
Registered User
Registered User
Posts: 164
Joined: Fri Sep 03, 2010 2:14 pm
Location: Labin

Odg: instalacija by rio (audi 80)

Post by gr8est2nz »

LaCroix wrote:
LBaudio wrote:
....na pm ti objasnim na kakav nacin, jer to sa mijerenjem udalkenosti tebe od drivera je bezveze...
Ajd radije otvori topic pa objasni svima.. ili pošalji i meni na pm.. :)
sad bas i mene zanima  :???:
Design svih vrsta promotivnih materijala, fb grafike, izrada web stranica, brošura, kataloga...
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: instalacija by rio (audi 80)

Post by DYNABLASTER »

rio wrote: kickovi su se rasteretili a tw došli do izražaja, možda bi tw trebo malo još smanjit da budu bolje usklađeni s kickovima...
došlo je do promjene sub je okrenut prema kabini,port tuče prema rezrvnoj gumi na koju sam ućvrstio dasku...kutija je namazana smolom port nisam mogo pa sam ga pošprico bezbojnim lakom kolko je išlo...


Image

Image

Image
pa ovo je idealan gepek za bandpass kutijicu :lol:
Last edited by DYNABLASTER on Thu Jan 19, 2012 10:57 pm, edited 1 time in total.
rio
Registered User
Registered User
Posts: 251
Joined: Sun Feb 18, 2007 5:32 pm
Location: zagreb, gajnice

Odg: instalacija by rio (audi 80)

Post by rio »

DYNABLASTER wrote:
rio wrote: kickovi su se rasteretili a tw došli do izražaja, možda bi tw trebo malo još smanjit da budu bolje usklađeni s kickovima...
došlo je do promjene sub je okrenut prema kabini,port tuče prema rezrvnoj gumi na koju sam ućvrstio dasku...kutija je namazana smolom port nisam mogo pa sam ga pošprico bezbojnim lakom kolko je išlo...


Image

Image

Image
pa ovo je idealan gepek za bandpass kutijicu :lol:
očeš mi ju ti izračunat?
mislim da to i nije baš tak jednostavno...
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: instalacija by rio (audi 80)

Post by DYNABLASTER »

ocu ako ti oces :lol:

koji je woofer pa da probam da se raspitam posto ja to ne znam da racunam :)

edit: evo ga hop! :lol: http://www.youtube.com/watch?v=8Fc82yq4bjc
Last edited by DYNABLASTER on Fri Jan 20, 2012 1:05 am, edited 1 time in total.
rio
Registered User
Registered User
Posts: 251
Joined: Sun Feb 18, 2007 5:32 pm
Location: zagreb, gajnice

Odg: instalacija by rio (audi 80)

Post by rio »

mislio sam ja slagat BP kutiju još za zeusa prije kaj sam imo, kolko sam skužio previše komplikacija za upitan rezultat, ak sam dobro skužio treba izvest neka mjerenja sa samim driverom tak da sam odusto od toga...
to je taj vufer...
a gle sad bum kombiniro s tim kaj imam jer nisam baš pri lovi a poslije ko zna kaj bu me puklo...
rio
Registered User
Registered User
Posts: 251
Joined: Sun Feb 18, 2007 5:32 pm
Location: zagreb, gajnice

Odg: instalacija by rio (audi 80)

Post by rio »

došlo je do promjena,prodani hsk kickovi,kupljeni H-audio ebony od grge...
prvo sam ih išo ugrađivat u zatvoreni panel,trebalo je rupu proširiti,to sam uspio malim "glodalom" koje sam stavio u bušilicu i deri,kasnije sam sami krug bolje formirao šmirglom na bušilicu...uglavnom ebonyu jednostavno nije odgovaro zatvoreni panel pa sam odlučio ih stavit u moje stare otvorene panele na kojima je isto trebalo rupe proširivat jer su izvorno rađeni za hsk,išo sam proširivat šmirglom na bušilici to sam se naj... jer su ringovi od plastike pa pri večim okretajima mi se plastika topila i lijepila za listove šmirgla ali uspio sam...
tapecirunzi su bili samo premazani smolom i bio je stavljen 1sloj mate 300g ali to nikako nije bilo dovoljno previše je rezoniro pa sam stavio još 2 sloja smole i mate od 450g i polijepio ga k-flexom 6mm(imao sam od 12mm pa sam rezo na pola jer bi mi se opiralo i nebi ga mogao stavit na vrata) sad tapecirung puno manje rezonira i manje se čuje buka izvana
dalje problem su bile mrežice,ove koje sam imo na hsku su popucale plastike al je tu uletio saki sa svojima xetec mrežicama,još jednom fala saki :respect:
mrežice nisu nikak mogle ić s plastikom jer vanjski fi ni pasal pa sam kickove ušarafio u prsten a na mrežice sam na 4 mjesta nalijepio spužvicu da se upire o stijenke prstena pošto je napravljen da bude zvučnik upušten

eto jedne slike,to sam sad nabrzaka po mraku sliko

Image

još sam morao prijelaz napraviti od panela do pretinca jer kad sam stavljo kompresijske panele to sam odrezao van
stavit ću sliku sutra kad slikam
Giovanni
Registered User
Registered User
Posts: 1922
Joined: Sun Dec 10, 2006 8:20 pm
Location: ST

Odg: instalacija by rio (audi 80)

Post by Giovanni »

Super, svaka čast, ma genijalano, ali...KAKO SVIRA  ;D ;D ;D?
. : I'm down with VW's and flossed out Caddy's on 22's too : .
rio
Registered User
Registered User
Posts: 251
Joined: Sun Feb 18, 2007 5:32 pm
Location: zagreb, gajnice

Odg: instalacija by rio (audi 80)

Post by rio »

to je i ono najvažnije zar ne?
ovako mi nije tolko zatvoreno srednjotonsko područje ko kod zatvorenih panela ajmo reć da sam zato i išo to sve kemijat jer mi tviter nemre prenisko odsvirat a za kombinirat neki mid i nisam u nekom financijskom stanju jer bu vjerojatno to povuklo i neke druge stvari kak to obično ide,na kicku sam malo izgubio,tapecirung sam sredil,vrata su izdampirana emfibandom u 2-3sloja i to nije dovoljno vjerujem kad bi još lim umrtvio da bi bilo još bolje

sad sam u fazi slušanja,štelanja i razmišljanja kak bi još mogo pridonjet boljem zvuku za malo para
tipa kak bolje zadihtat tapecirung
rio
Registered User
Registered User
Posts: 251
Joined: Sun Feb 18, 2007 5:32 pm
Location: zagreb, gajnice

Odg: instalacija by rio (audi 80)

Post by rio »

Image

taj prijelaz sam napravio od drveta i tapeciro,pričvrščen je šarafima za tapecirung i panel, za izložbu nije funkcionalno je :P
BlackT
Registered User
Registered User
Posts: 474
Joined: Fri Dec 17, 2010 8:54 pm
Location: ŠIROKI BRIJEG

Odg: instalacija by rio (audi 80)

Post by BlackT »

Ček sad je tapicirung s unutranje strane namazan smolom, a lim na vratima dampiran?
rio
Registered User
Registered User
Posts: 251
Joined: Sun Feb 18, 2007 5:32 pm
Location: zagreb, gajnice

Odg: instalacija by rio (audi 80)

Post by rio »

da tapecirung je namazan smolom da bude teži i da ne rezonira toliko,još je stavljen k flex od 6mm koji je zvučna izolacija,lim je izdampiran emfiband trakama još prije par god al nije nažalost to još to trebalo bi ga još umrtviti a para se nema...
rio
Registered User
Registered User
Posts: 251
Joined: Sun Feb 18, 2007 5:32 pm
Location: zagreb, gajnice

Re: instalacija by rio (audi 80)

Post by rio »

Nakon 7 godina roolanja...autu je istekla rega, ide u dijelove (cilindri su poderani i troši ulje), komponente se vade i spremaju na sigurno, u sljedeći auto planiram složit neke u sq smjeru al dobro to budemo vidjeli kak će se sve odvijat...
ko god bude slago nekakvu instalaciju u takav auto slobodno se javi ako ga kaj zanima rado ću mu pomoć
do sljedeće instalacije hvala na čitanju :)
Locked

Return to “Instalacije članova”