Koko's install - Daewoo Nubira '97

Instalacije članova CICE foruma. Nije vidljivo gostima i članovima s manje od 100 postova.

Moderator: wildD

Post Reply
Orange
Registered User
Registered User
Posts: 216
Joined: Mon Apr 02, 2007 7:09 pm
Location: Marija Bistrica

Odg: Koko's install - Daewoo Nubira '97

Post by Orange »

Jučer

Image

Image

papa's brand new TS-Gs

Image

Image

papa's brand new spiders

Image

papa's butt(hole)

Image

madmarke cruising by

Image

papa's brand new amp...NOT

Image

hooked up

Image
Image
Joza
Newbie
Newbie
Posts: 29
Joined: Fri Feb 12, 2010 4:15 pm
Location: Feričanci

Odg: Koko's install - Daewoo Nubira '97

Post by Joza »

:respect: .. koliki su kablovi dosli od aku-a do gebeka i kolki su od distribucije do ampa .. i di si pribavio distribuciju ??
Alfa romeo 145 ... Snake power ...
Orange
Registered User
Registered User
Posts: 216
Joined: Mon Apr 02, 2007 7:09 pm
Location: Marija Bistrica

Odg: Koko's install - Daewoo Nubira '97

Post by Orange »

koko će me ispraviti ako griješim, ali mislim da je do distribucije 50 kvadrata elka, od distribucije 35 dietz, distribucije isto dietz nabavljene kod hermana
Image
Koko
Registered User
Registered User
Posts: 2187
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:56 pm
Location: Marija Bistrica, HR

Odg: Koko's install - Daewoo Nubira '97

Post by Koko »

Odgovor točan, respekt!
Car Audio Fanatic
Club 150+, single 12"
Silvach
Registered User
Registered User
Posts: 3360
Joined: Sun Feb 10, 2008 11:30 am
Location: Marija Bistrica

Odg: Koko's install - Daewoo Nubira '97

Post by Silvach »

Opa jel ja to vidim povratak starog vuka u muzičke vode.. ajde bilo je i vrijeme...
Joza
Newbie
Newbie
Posts: 29
Joined: Fri Feb 12, 2010 4:15 pm
Location: Feričanci

Odg: Koko's install - Daewoo Nubira '97

Post by Joza »

Orange wrote: koko će me ispraviti ako griješim, ali mislim da je do distribucije 50 kvadrata elka, od distribucije 35 dietz, distribucije isto dietz nabavljene kod hermana
:respect:    btw ... nice instal ...
Alfa romeo 145 ... Snake power ...
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Odg: Koko's install - Daewoo Nubira '97

Post by Robertino »

bravo,sve super,ali de taj sugavi tapecirung za bunker stavljati na vrata,uff,kako ja to ne mogu vidit u unutrasnjosti...:(

Malo skaja kvalitetnog bi 5x popravilo dojam,a i vidim da i nisu neki veliki pregibi,tako da recimo s onim Bambijevim skajem tapeciralo bi se bez problema
wildD
Registered User
Registered User
Posts: 5571
Joined: Thu Feb 16, 2006 8:31 pm
Location: Marija Bistrica / zagreb (job)
Contact:

Odg: Koko's install - Daewoo Nubira '97

Post by wildD »

jučer sjedio i slušao, krasno...kicka ima do jajcof :D ali radio kenjara je baš kenjac,ss tarantule ne moram posebno opisivati

uglavnom glasno i nije loše :)
LICE PRODAJE PICU ! ! !

Rockford Fosgate maniac

PB - 158,1dB @ 34Hz

traže se otuđene stvari,svaki info dobrodošao!!!
ROCKFORD FOSGATE
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=41833.0
Koko
Registered User
Registered User
Posts: 2187
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:56 pm
Location: Marija Bistrica, HR

Odg: Koko's install - Daewoo Nubira '97

Post by Koko »

Sjebali su Kenjaru, MIJ >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Car Audio Fanatic
Club 150+, single 12"
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Odg: Koko's install - Daewoo Nubira '97

Post by terrordrome »

Šta je bilo Koko?
Koko
Registered User
Registered User
Posts: 2187
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:56 pm
Location: Marija Bistrica, HR

Odg: Koko's install - Daewoo Nubira '97

Post by Koko »

Prošlo je neko vrijeme, pa mogu dati kratku reviziju komponenti.

Headunit:

Svi već znate da preferiram Kenwood, već dosta dugo i ne bez razloga. Kvaliteta izrade, funkcije, zvuk, sve mi to najviše odgovara kod ovog proizvođača. Model koji sad posjedujem nije iznimka, sviđa mi se zvuk, izgled, skretnice, 4 V preouti. Sitne mane su mu sporo scrolanje naziva pjesama, tišina prilikom prematanja, daljinski kojim se ne može pristupiti svim funkcijama. Zašto sam onda napisao da su sjebali Kenjaru? Zbog navigacije glazbenim datotekama. Koristim isključivo USB kao izvor zvuka već 4 g., počevši od modela 7534, pa 7537. Upravo sam sa 7537 bio jako zadovoljan, napokon su uveli rotary funkciju za pregledavanje glazbenih datoteka i to je radilo super, kojom god brzinom okretali kotačić, nazivi pjesama su se trenutno ispisivali. Kod aktualnog radija to nije slučaj, ako malo brže okrenete kotačić, ne stigne ispisivati nazive, pa se može dogoditi da display bude prazan! Ukoliko ga neko vrijeme tako "zbunjujete", može doći i do prekida u reprodukciji pjesme koju slušate za vrijeme pretrage! To me je strašno razočaralo, nije mi jasno kako mogu napraviti takav korak natrag. Posumnjao sam i na stick, preformatirao ga, opet isto, a kad bih ga isprobao na svom bivšem radiju koji je kod člana MadMarke, radilo bi besprijekorno. Nakon početnog šoka odlučio sam se pomitiri s tim nedostatkom, a našao sam i par olakotnih okolnosti (da se utješim :D):
      - ako se kotačić okreće sporije (koliko vam treba da pročitate bar dio naziva pjesama), radi besprijekorno
      - aktualni radio prikazuje 5 redova (naziva) odjednom (7537 3 reda), pa mu možda zato treba više vremena
      - na sticku imam preko 11 GB, 2500 pjesama
      - Sony od Orange-a i alpine 9886 od MadMarke-a pokazuju gotovo iste "simptome" ;D ;D ;D
Živcira me prilagođavanje HU-ova za upravljanje IPod-om, pri čemu mislim da malo zanemaruju stick. Primjer, za pretraživanje na IPodu dovoljno je okrenuti kotačić (tako je bilo i na 7537 sa stickom), dok na sticku prvo treba pritisnuti gumb sa povećalom, za IPod je omogućeno pretraživanje po abecedi upisom prvih nekoliko slova, dok za stick toga nema, kao ni scroll bara sa strane. Jebo ih Apple i Steve Jobs, nek mi onda daruju ajfoun ili nešto MIJ!
Ako mislite da će vam Kenwood Music Editor Lite program za uređivanje podataka na sticku pomoći, varate se. Neće čitati brže, ali će vam ponuditi pretrage po žanru, izvođači i slična sranja, a istovremeno vam oduzeti mogućnost da pomoću daljinskog pristupite pjesmi pod određenim rednim brojem >:(

Pojačalo:

Tko kaže da Soundmagus ne valja, nije ga imao. Mane su mu jako zagrijavanje (hoće se i malo isključiti, ali za par sekundi svira dalje :respect:, i možda lagani šum kod zero bita. Dobre strane su mu zvuk, vrlo odrješit i dinamičan, snaga (usporedio bih ga sa RF750x koji sam nekad imao), kvaliteta izrade izvana (fino obrađen hladnjak, metalni potenciometri), umjerena potrošnja struje (nema naglih padova napona). Nadam se samo da je i iznutra solidan i da neće eksplodirati za mjesec dana, MIJ kinesku :D ;D ;D! Pojačalo ne radi na 1 ohm bridge (ode u protect kad se jako pojača), i isto tako ode u protect ako kratko spojite bridge :D :D :D

Zvučnici:

O njima neću puno Tarantula visokotonci su dobro poznati, vrlo agresivni, kod nekih vokala ne zvuče kako bi trebalo :D, ali su glasni i trpe puno snage. Pioneer dual cone zvučnici su teška socijala izgledom i cijenom, ali meni uvijek dobra alternativa kad se nema para. Bas baš ne trpe, ja ih režem na 100 Hz/24 dB/oct (za primjer, tako ih pojačavam do 30-32, a kad su fullrange, do 25), ali imaju dosta kicka i dosta su glasni, a i nikad nisam skurio niti jednog, iako imaju 35 W RMS-a a bili su i na 150 :D.
 
Car Audio Fanatic
Club 150+, single 12"
User avatar
ScorpionX
Registered User
Registered User
Posts: 259
Joined: Fri Apr 17, 2009 4:35 pm
Location: Istra

Odg: Koko's install - Daewoo Nubira '97

Post by ScorpionX »

Meni SoundMagus x1502 je vrtio Kicker L7S15 na 1 ohm bez da se ni trunke zagrije a izbijao je iz cipela bez beda, nikad nije protect vidio a što je najsmiješnije bio je povezan zajedno sa Carpower A/B klasa na 18mm2 naponski kabel i masu.
Last edited by ScorpionX on Mon Jul 19, 2010 8:12 pm, edited 1 time in total.
High Noise Area!!
Greba-ST
Registered User
Registered User
Posts: 1050
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:45 pm
Location: SPLIT

Odg: Koko's install - Daewoo Nubira '97

Post by Greba-ST »

dobar je to install  :respect: ...meni prijatelju u Yugu svira SM X1502 spojen na 1 ohm, subwoofer je Pioneer TS-W308D2 (paralela)...i nikad nije ušao u protect, niti se nešto srašno grije, a bome pošteno rastura  :respect:

nadam se da se nećete buniti ako stavim ove 2 slike, samo primjer...  :respect:

[img]http://i950.photobucket.com/albums/ad34 ... C01947.jpg[/img]

[img]http://i950.photobucket.com/albums/ad34 ... C01949.jpg[/img]
Alfa Romeo Mito 1.3 JTDm
Koko
Registered User
Registered User
Posts: 2187
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:56 pm
Location: Marija Bistrica, HR

Odg: Koko's install - Daewoo Nubira '97

Post by Koko »

Baš super, sad će netko misliti da imam jugića >:( ;D

Da nadodam, Magus je djelomično stabilan na 2 ohma bridge. Kad mu dođe nagla promjena u dinamici, ode u protect, ali frekvenciju drži bez problema :D ;D Isproban je na nekom US blasteru 30-ki, i radilo je OSJETNO glasnije nego kutija s kojom sam išao u Čingi. No kutija je dosta bolja, aeroport i tako.
Car Audio Fanatic
Club 150+, single 12"
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Odg: Koko's install - Daewoo Nubira '97

Post by terrordrome »

@ scorpionX i Greba-st:
Koko ima 4-channel kolko vidim a ne X1502... ;)

@Koko:
Ja uzeo na probu novi 6047U od Kenjca i mogu reći da sam zadovoljan... na kraju ga uzeo na par rata...
Post Reply

Return to “Instalacije članova”