Group buy: Fountek jedinice

Organizirana kupovina i zicanje velikog popusta na veće količine robe
Post Reply
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

Odg: Group buy: Fountek jedinice

Post by Alex1 »

kaj ne to bu SQ!
Joke
Registered User
Registered User
Posts: 2062
Joined: Tue Jan 29, 2008 11:19 am
Location: Zagreb

Odg: Group buy: Fountek jedinice

Post by Joke »

Koliko ja vidim woofer je d4, a za kick mislim da netreba nešto pretjerano puno snage...
Image
2XSWR1021+ SPL DYN D8S=152,0db

Prodajem 2 komada SPL DYN SPL-300D1A 600€
Acika

Odg: Group buy: Fountek jedinice

Post by Acika »

kick na 50 rms-a i da vidiš...  :respect:
Malium
Newbie
Newbie
Posts: 90
Joined: Sat Mar 31, 2012 11:34 pm
Location: Zg

Odg: Group buy: Fountek jedinice

Post by Malium »

E, ima li tko u međuvremenu prokomentirati i ampove? Sad me kopka da si uzmem neki amp, pa me zanima neki osvrt nekog ko se malo više kuži. Primarno na teh. performanse i isplativost, onda malo i same cijene? Također, sad sam skužio da je onaj MS88 zapravo set malih monitora + mini pojačalo, pa me zanima, može li se iz speca isčitati kako bi se to ponašalo kao rješenje za komp?
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Group buy: Fountek jedinice

Post by Nick »

Malium wrote: E, ima li tko u međuvremenu prokomentirati i ampove? Sad me kopka da si uzmem neki amp, pa me zanima neki osvrt nekog ko se malo više kuži. Primarno na teh. performanse i isplativost, onda malo i same cijene? Također, sad sam skužio da je onaj MS88 zapravo set malih monitora + mini pojačalo, pa me zanima, može li se iz speca isčitati kako bi se to ponašalo kao rješenje za komp?
Ne kužim, na njuškalu si komentirao ovo za navedeni set "Vrhunski set projektiran i izrađen isključivo za vrhunsku audiofilsku reprodukciju."
A sad ovdje pitaš o čemu se radi i kako svira
Malium
Newbie
Newbie
Posts: 90
Joined: Sat Mar 31, 2012 11:34 pm
Location: Zg

Odg: Group buy: Fountek jedinice

Post by Malium »

Nick wrote:
Malium wrote: E, ima li tko u međuvremenu prokomentirati i ampove? Sad me kopka da si uzmem neki amp, pa me zanima neki osvrt nekog ko se malo više kuži. Primarno na teh. performanse i isplativost, onda malo i same cijene? Također, sad sam skužio da je onaj MS88 zapravo set malih monitora + mini pojačalo, pa me zanima, može li se iz speca isčitati kako bi se to ponašalo kao rješenje za komp?
Ne kužim, na njuškalu si komentirao ovo za navedeni set "Vrhunski set projektiran i izrađen isključivo za vrhunsku audiofilsku reprodukciju."
A sad ovdje pitaš o čemu se radi i kako svira

Preveo sa sajta? A sad pitam nekog za mišljenje, ko se susretao sa sličnim pojačalcem? Jer bi možda i sebi povukao dva seta za kompove, ako postoji šansa da to stvarno dobro svira. Sudeći po specima, trebalo bi biti super za near field, ali možda netko prepoznaje samo pojačalo po izgledu, nema veće slike. Pretpostavljam da je nekakav T-amp u pitanju, ali ne kužim se toliko, i nemam iskustva s njima... Stavio sam na njušku jer mi je naručen jedan set na drugom forumu, pa da ih dofuram kojeg više, ak nekom bude interesantno... A nisam ih ni skužio dok mi čovjek koji ih je naručio nije rekao "set".  :) Mislio sam da su samo zvučnici u pitanju.
Drugi dio pitanja je vezan na komentare i ostalih pojačala i cijena, ja osobno sa cjevašima nemam baš nikakvih iskustva, te neznam što očekivati. Ostali ampovi mi izgledaju super, i cijene mi se čine super, što je logično, ali možda je neko negdje nešto čuo, vidio u praksi.Komentara za fountek drivere ima posvuda, ali za ampove baš i ne... A gdje dobit bolje mišljenje o ampovima, nego na car audio forumu? Vi ih mijenjate ko čarape :)

EDIT: Evo, ovo je sve što sam našao o ampovima, vidi se i iznutra nešto. Ajmo znalci, već sam se natjerao na drivere, nebih htio zaletit se i uzet amp, pa da mi kasnije bude zao...

http://highfidelity.pl/@main-172&lang=
Last edited by Malium on Wed Apr 04, 2012 12:55 am, edited 1 time in total.
the_bebe
Registered User
Registered User
Posts: 397
Joined: Sun Nov 20, 2011 3:29 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Group buy: Fountek jedinice

Post by the_bebe »

Nije T-amp nego je unutra TDA koji slovi kao hajend stvar...to bi ti bilo nešto kao gainclone uglavnom to radi sasvim korektno...po meni daleko od hajenda ali stvarno dobro...nije prejako pojačalo ali ni driveri nisu jaki pa je to onda sasvim ok...evo kao primjer na ebay-u gainclona sa TDA chipovim,napanjem i trafom bez kučišta znači DIY komponente ćeš platiti oko 90 dolara + kučište i to sve složiti... eto pa ti vidi ako ti se isplati,sam procjeni... :respect:
Driving fast is for a particular time and place. I can do it, I just only do it occasionally because I'm a gentleman!
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Odg: Group buy: Fountek jedinice

Post by sonny »

Hajd, pišite i mene za :

FR89EX - 2kom (1par)
Image
Malium
Newbie
Newbie
Posts: 90
Joined: Sat Mar 31, 2012 11:34 pm
Location: Zg

Odg: Group buy: Fountek jedinice

Post by Malium »

the_bebe wrote: Nije T-amp nego je unutra TDA koji slovi kao hajend stvar...to bi ti bilo nešto kao gainclone uglavnom to radi sasvim korektno...po meni daleko od hajenda ali stvarno dobro...nije prejako pojačalo ali ni driveri nisu jaki pa je to onda sasvim ok...evo kao primjer na ebay-u gainclona sa TDA chipovim,napanjem i trafom bez kučišta znači DIY komponente ćeš platiti oko 90 dolara + kučište i to sve složiti... eto pa ti vidi ako ti se isplati,sam procjeni... :respect:
Hm, puno ti hvala na odgovoru.  :respect:
Kolko sam razumio, isplatilo bi se to čuti za te novce... Problem je što je ovo zadnja prilika, ovo su mi odobrili pod testnu narudžbu, inače nesmiju prodavat ispod minimalnih količina. Tak da, što sad uzmem, uzeo sam. Jedan set mi je naručen, mislim da ću sebi također uzet jedan set za komp, za te novce nemogu fakat niš pametno napravit sam...
Malium
Newbie
Newbie
Posts: 90
Joined: Sat Mar 31, 2012 11:34 pm
Location: Zg

Odg: Group buy: Fountek jedinice

Post by Malium »

sonny wrote: Hajd, pišite i mene za :

FR89EX - 2kom (1par)
1. Astrallis - FR89EX - 2kom (1par)
2. Pucko - FR89EX - 2kom (1par)
3. Joke - FR89EX - 2kom (1par)
4. LaCroix - FR89EX - 2kom (1par)
5. The_bebe - NeoX3.0 - 2kom (1par)
6. Josip - FR89EX - 2kom (1par)
7. Acika - FR89EX - 2kom (1par)
8. Josip - FW168 - 2kom (1par)
9. Josip - FW300 - 1kom (0,5par )
10. Ivan_3107 - FR88EX - 2kom (1par)
11. Ivan_3107 - FW168 - 2kom (1par)
12. Marek - FR88EX - 2kom (1par)
13. Sonny - FR89EX - 2kom (1par)
Acika

Odg: Group buy: Fountek jedinice

Post by Acika »

1. Astrallis - FR89EX - 2kom (1par)
2. Pucko - FR89EX - 2kom (1par)
3. Joke - FR89EX - 2kom (1par)
4. LaCroix - FR89EX - 2kom (1par)
5. The_bebe - NeoX3.0 - 2kom (1par)
6. Josip - FR89EX - 2kom (1par)
7. Acika - FR88EX - 2kom (1par) izmjena
8. Josip - FW168 - 2kom (1par)
9. Josip - FW300 - 1kom (0,5par )
10. Ivan_3107 - FR88EX - 2kom (1par)
11. Ivan_3107 - FW168 - 2kom (1par)
12. Marek - FR88EX - 2kom (1par)
13. Sonny - FR89EX - 2kom (1par)

Jer sam sad vidio da mi neće FR89EX dimenzijama pasat :(
the_bebe
Registered User
Registered User
Posts: 397
Joined: Sun Nov 20, 2011 3:29 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Group buy: Fountek jedinice

Post by the_bebe »

Ako ih mislis koristiti samo kao midove bolja ti je varijanta uzeti ove najjeftinije 8 jer ti imaju malo manji magnet  i malo su izrazenije u hi-midu...
Driving fast is for a particular time and place. I can do it, I just only do it occasionally because I'm a gentleman!
astrallis
Registered User
Registered User
Posts: 158
Joined: Wed Feb 10, 2010 12:28 pm
Location: Dubrovnik

Odg: Group buy: Fountek jedinice

Post by astrallis »

i dobro koji su onda sad bolji..  88ex ili 89ex ?
Marek
Registered User
Registered User
Posts: 543
Joined: Sun Feb 01, 2009 12:30 pm
Location: Bistra

Odg: Group buy: Fountek jedinice

Post by Marek »

Image
Post Reply

Return to “Group buy”