Renegade REN1800 protect

Sve o pojačalima
smoki
Newbie
Newbie
Posts: 76
Joined: Fri Sep 05, 2008 1:10 pm
Location: Generalski Stol

Odg: Renegade REN1800 protect

Post by smoki »

@speed - ja sam elektrotehničar po struci ali jaka struja, tak da mi se neda instrumentom pikat po štampi, odnosno nemam živaca..a tebe sam jedno 6 puta pitao za popravak ovog pojačala i još nekih i nikada nisi odgovorio.. ::)

Mene samo zanima kak je moguće da komponente rikavaju dok je pojačalo u kutiji, možda je neka kultura bakterija unutra  :lol:
daraczg
Registered User
Registered User
Posts: 664
Joined: Sun Feb 05, 2012 6:29 pm
Location: Zagreb

Odg: Renegade REN1800 protect

Post by daraczg »

dali si elektrotehnicar na papiru ili u praksi???

Kako vi ljudi koji otvarate ovakve teme ocekujete da vam se pojacala poprave preko interneta

takve stvari otvorit i diagnosticirat kvar i onda tek mozda probat dokucit zasto se to dogodilo
Last edited by daraczg on Sun Oct 28, 2012 5:10 pm, edited 1 time in total.
12"& 1kw 147.9
10"x2& 600w 144.7
ported by Joke&ziMet
smoki
Newbie
Newbie
Posts: 76
Joined: Fri Sep 05, 2008 1:10 pm
Location: Generalski Stol

Odg: Renegade REN1800 protect

Post by smoki »

Nisam jedan od onih razvikanih koji popravljaju živo i neživo. Za vlastite potrebe.  :)

A nemoj bit napuhan, nisam tražio da mi se popravi pojačalo nego me zanimao razlog zbog kojeg se pojačalo "pokvarilo" u kutiji..ak ne razumiješ mogu sročit još jednu rečenicu, ili pročitaš prvi post..  :respect:
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: Renegade REN1800 protect

Post by davor-ri »

nije se pokvarilo u kutiji nego kod spajanja/otpajanja. U kutiji se moglo pokvariti jedino ako ste ga ti ili ukućani bacali s visine, šutirali po podu i tako....e tada je moglo krepat' i u kutiji
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
daraczg
Registered User
Registered User
Posts: 664
Joined: Sun Feb 05, 2012 6:29 pm
Location: Zagreb

Odg: Renegade REN1800 protect

Post by daraczg »

Zasto bih ja bio napuhan???

Pazi ovo kupim pojacalo, isprobam ga radi, prodam ga spojim ispred kupca pojacalo radi, kupac nakon dva dana spoji i pojacalo je u protectu... Spajo ga je na isti nacin kao i ja.
E sada ti meni reci zasto je u protectu?
12"& 1kw 147.9
10"x2& 600w 144.7
ported by Joke&ziMet
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Odg: Renegade REN1800 protect

Post by terrordrome »

Dobro ti Davor kaze, nije sigurno "u kutiji" crklo nego kod spajanja ili odspajanja. Zasto? Zbog krivog spajanja/odspajanja ili jednostavno zbog lose kvalitete ugradjenih komponenti koje zbog napona/struje vrisnu. Pa i daleko skuplja pojacala koriste cheap shit elemente unutra pa kako nece Renegade.  :)
smoki
Newbie
Newbie
Posts: 76
Joined: Fri Sep 05, 2008 1:10 pm
Location: Generalski Stol

Odg: Renegade REN1800 protect

Post by smoki »

Ma odnosilo se na ovo kak ja želim dijagnozu prek neta..naravno da ne, zanima me samo mogući uzrok..ak su tranzistori ok, nikom niš, bude se napravilo.. :respect:
Post Reply

Return to “Pojačala”