Zasto HU pocne zujati? - pravilan postupak spajanja/odspajanja pojacala i opreme

Sve o pojačalima
daraczg
Registered User
Registered User
Posts: 664
Joined: Sun Feb 05, 2012 6:29 pm
Location: Zagreb

Odg: Zasto HU pocne zujati? - pravilan postupak spajanja/odspajanja pojacala i opreme

Post by daraczg »

e to si dobro zaljucio
12"& 1kw 147.9
10"x2& 600w 144.7
ported by Joke&ziMet
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

Odg: Zasto HU pocne zujati? - pravilan postupak spajanja/odspajanja pojacala i opreme

Post by damirko »

e, a vidi vamo moj post iz ne tako davne prošlosti

http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=10614.0
Vukovar grad heroja
User avatar
BOKY
Registered user
Registered user
Posts: 893
Joined: Thu Apr 23, 2009 5:08 pm
Location: Rijeka
Contact:

Odg: Zasto HU pocne zujati? - pravilan postupak spajanja/odspajanja pojacala i opreme

Post by BOKY »

damirko wrote: ne gube svi potrošači masu kad i oni imaju svoje mase zašrafite na lim...
a u dva stickija piše masu prvu spojiti a zadnju odspojiti, ako ne ide tako onda bi nekto trebao stickije pobrisati
Ta masa je zašarafljena na lim a na šta je tal lim spojen nego na minus akumulator !! Ako skineš minus klemu znači da si svi potrošači izgubili minus !!
Znači kod spajanja ide prvo masa kod odspajanja zadnja, bar ja to tako radim... Al svako ima svoju filozofiju pa nek radi kako misli da je najbolje  :)
i onda kad ti je minus i plus od ampa direktno spojen na aku, u onom trenutku kad si na aku prvo skinuo minus, amp je ostao bez mase sa spojenim plusom? ha?
Opet nije isto dal skines minus samo s ampa ili cijelu minus klemu...razmisli  ;)
dB team:AK Omišalj
Team Broken Windshield

Neprovjereno - smiješne vijesti
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Zasto HU pocne zujati? - pravilan postupak spajanja/odspajanja pojacala i opreme

Post by LBaudio »

Onako kao sto sam napisao je pravilno, samo toliko da neko ponovo ne otkrije tople vode.....

Uvjek se PRVO odspoji MINUS!


Problem je jer dosta puta stikije pisu ljudi koji su negdje nesto culi ili se jim cini da je to tako i evo dileme
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Odg: Zasto HU pocne zujati? - pravilan postupak spajanja/odspajanja pojacala i opreme

Post by sonny »

Tko god se osjeća sposobnim na ovom forumu, može napisati sticky ;)
Ukoliko se može imati toliko postova s razglabanjem o tehničkim stvarima, onda se mogu ti svi zaključci staviti u jedan post i prezentirati članstvu... Ako netko ima primjedbe, post se editira, ako nema stavi se kao sticky...
Ne branim nikoga, ali Željko sigurno nije napisao ništa loše, a i znam da se napopravljao svega upravo zbog pogrešnog spajanja/odspajanja...
Stoga, pucajte, nemojte mi reći da nema nikoga od "novih" članova tko nije u stanju napisati jedan dobar sticky ;)

LB, da ne bi krivo shvatio, nisam u gornjim rečenicama mislio na tebe :)
Image
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Zasto HU pocne zujati? - pravilan postupak spajanja/odspajanja pojacala i opreme

Post by LBaudio »

nisam ni ja mislio tako radikalno kao sto mozda ispadne,.....problem je u tome, da neko napise neku netacnu informaciju, koja kasnije sijedne u glave membera foruma i evo sranja.....Nista slabog nisam mislio o Zeljku,.....pozdravljam njegovu volju da napise nesto stvarno koristno za dosta ljudi...... problem je kad zapocne scena kao ja to radim ovako, onako vec godinama, itd itd....

Ja sam imao namijeru da slozim nekoliko manuala ali nikako ne pronadem dosta vremena ....pa na kraju i moj eng/cro prijevod nebi bio bas nesto.....osim ako je neko spreman lekturirat ili citat na engleskom...
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Odg: Zasto HU pocne zujati? - pravilan postupak spajanja/odspajanja pojacala i opreme

Post by karlo »

Samo ti napiši, pa ću preves i lektorirat ;)
Post Reply

Return to “Pojačala”