pomoć oko kupnje laptopa

eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by eRRoXxX »

Evo sad kratko sam prozujao i recimo naletio na ova 3:

1. Prvi kandidat

S ovom grafikom ces moci i pokrenuti neke igre ali na skroz low setting da bude igrivo ( crysis 2 na low setting uspije nagurat 60 fps-a)
Hard od "samo" 500 Gb...
- Ali zato je ekran 17''

2. Drugi kandidat

grafa je prakticki ista
hard disk je 750 Gb
nesto bolji procesor
i ima 6 Gb rama
isto tak je ekran 17''

3. Treci kandidat

-nesto losija grafika od ostali ( crysis 2 prakticki neigriv sa 29-30 fps-a, ali zato wow jos uvijek gura na mid settings preko 70 fps-a tako da ces to moci igrat  :respect: )
- ostalo je u sustini isto jedino sta on ima 2 godine garancije dok prva dva imaju samo godinu dana...
Last edited by eRRoXxX on Sun Feb 03, 2013 4:37 pm, edited 1 time in total.
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by terrordrome »

:respect:
User avatar
silentshoot46
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Sun May 13, 2012 8:34 pm
Location: Rijeka

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by silentshoot46 »

Ne branim HP ali ja znam 10 ljudi koji imaju HP i nitko nikakvih problema...to je individualno...isto kao i za aute...netko njurga po VW netko po francuzu i opet u krug...ja pak znam nekoliko ljudi koji nikada više ne bi uzeli npr dell ili acer...toshiba je tu negdje...danas nema pravila za ništa...auto,mobitel,laptop...sve je isto...kineski šrot a moraš imati sreće da naletiš na ok model...ja imam hp star 5mj u kojeg sam stavio ssd i umjesto cd-a stavio hdd s kineskom ladicom od 60kn i sve radi...i još je na njemu mac...hackintosh i sve radi...ne grije se...temp na procesoru je 40 stupnjeva a i5 je unutra što neki ni kompovi nemaju tu temperaturu...pa sada vidi...ti kupuješ...uzmi ono što misliš da ti najviše odgovara...za crtanje preporučam 17"....i uzmi se 8gb ddr3...pomoći će ti pogotovo ako misliš staviri 64 bitnu verziju windowsa...a ssd da ne govorim...to je pravi speed up...
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by denister »

ni ja ne branim HP, ali serije 6xxx i pavilion su katastrofa...
Image
zen3dom
Newbie
Newbie
Posts: 23
Joined: Mon Jul 18, 2011 10:31 pm
Location: Sarajevo - BiH

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by zen3dom »

@silentshoot46 da si i jedan noviji hp otvorio znao bi sto je kritican,,,,
vecina chipova u novijim serijama je jako lose nalemljena (sa namjerom) tako da i ta temperatura od 40c zna da ga odljepi, ovdje po BiH slabo ko ima da radi reballing, tamo po hr vjerovatno ima, ali su i cijene fine (od 100€ pa na vise)
pavilion serija, hehe, smijesno pominjati, totalna katastrofa,,,,, prerovi po netu na koliko samo modela je HP priznao da ima gresku sa chipovima u zadnje 3 godine!!!!

radim oko 15g sa racunarima i laptopima, svega sam se nagledao, ali ove novije serije su za jednokratnu upotrebu, dobri su dok imaju garancije, nakon toga pusiona,,,,
zato sam rekao uzeti sa sto vecom garancijom, neki dell modeli imaju i 5g garancije, a toshiba je uvela "no mater what garantie" kao ocajnicki pokusaj da poboljsaju prodaju jer su ljudi uvidjeli da su masovno poceli fuseriti....

djevojka mi ima dell inspirion 1300 (star je oko 10g ako ne i vise), sve sto mu je otislo jeste baterija, sada asm joj opet uzeo dell ali stariju seriju, d630, laptop provjerenog kvaliteta..... naravno, ovo je za sve sem igrice lapic,,,,

kao sto sam u prvom postu napisao, apple, dell asus, apple je preskup ali kvalitet (ako volis MAC OS), a dell i asus gledaj koji ima vecu garanciju, za igrice zaboravi,,,
User avatar
silentshoot46
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Sun May 13, 2012 8:34 pm
Location: Rijeka

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by silentshoot46 »

A sony vaio koliko sam čuo isto nisu loši...jesu skuplji ali navodno da ih ljudi hvale...
Loks
Newbie
Newbie
Posts: 52
Joined: Fri May 13, 2011 12:11 am
Location: zagreb

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by Loks »

evo ovako :) doslo do iznenadnog priljeva kesha ( prodao sam auto) pa rang cijene kupnje skace na 7 maks 8 000 kn :) preporuke hitne jer u subotu putujem natrag u sarajevo a zelio bih otici sa prinovom :) i da pokusavam nac 17 incha , pa ako ima tko kakvu ideju slobodno nekaj javi, neki moji modeli koji su mi zapeli za oko
http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-n76vj-t4020h-3210m8g1tbgt635mw8/asus-n76vj-t4020h
http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-n76vz-v2g-t5099-hd/0451860
Post Reply

Return to “Ostalo”