pomoć oko kupnje laptopa

Post Reply
Loks
Newbie
Newbie
Posts: 52
Joined: Fri May 13, 2011 12:11 am
Location: zagreb

pomoć oko kupnje laptopa

Post by Loks »

Ugl. nakon otklonjemih problema sa acerom, odlucio sam da ga nemogu više gledat tako da ide na prodaju, a ja trazim novi laptop. trebam pomoc oko kupnje istog.
planiram izdvojit do 4500 kn. to mi je neka gornja granica nazalost . tako da ako ima tko da se razumije sto je trenutno best buy bio bih vrlo zahvalan na pomoći.
laptop planiram koristi za faks uglavnom rad u autocadu i catia-i. te naravno ko i svatko sa viska slobodnog vremena da moze vrtit crysis , wow, NFS  ove novije igrice :) unaprijed hvala na pomoći
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by Nick »

Loks wrote: Ugl. nakon otklonjemih problema sa acerom, odlucio sam da ga nemogu više gledat
?
Last edited by Nick on Sun Feb 03, 2013 1:11 pm, edited 1 time in total.
Loks
Newbie
Newbie
Posts: 52
Joined: Fri May 13, 2011 12:11 am
Location: zagreb

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by Loks »

promjenio sam pastu, zvaku, stavio novi hard , jaci ventilator.  i sada se ne grije niti gasi.
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by bamboklaat »

samo nemoj HP,ali za 4500 novi i da zadovoljava sve ove uvjete!?!? teško  :-\
User avatar
silentshoot46
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Sun May 13, 2012 8:34 pm
Location: Rijeka

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by silentshoot46 »

Zašto ne HP? ja ga imam...već drugi po redu...stari sam dao staroj a sebi uzeo novi jer mi je trebao jači...doduše ja sam ovaj još nadogradio SSD-om i još 4gb radne...uzeo sam probook verziju s i5 procesorom...ne grije se...tiho radi...driveri...sve...baterija traje 3h ako radim po njemu...a koštao me samo laptop 4200kn...
zen3dom
Newbie
Newbie
Posts: 23
Joined: Mon Jul 18, 2011 10:31 pm
Location: Sarajevo - BiH

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by zen3dom »

apple, dell, asus nesto od toga gledaj sa sto vecom garancijom
hp, toshiba prenahvaljena smeca (novije serije, o starima ne govorim) preporucujem samo dusmaninu
acer siemens i ostali, ako se fino paze i ne griju puno mogu sluziti jako dobro

drugo, ni jedan lapic ti nije za igrica, tako da ces ga time samo jebati, ako hoces za igrica masinu uzmes desk komp kako treba i miran
User avatar
IgoRR
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Tue May 29, 2007 12:39 pm
Location: Zagreb

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by IgoRR »

ma bježi od HP-a...

lap-ovi za igre i renderiranje su najskuplji, tako da si ili provjeri budžet ili nekaj drugo skombaj, možda rabljeno sa garancijom npr.
Pojačaj!
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by bamboklaat »

DELL,ali onaj koji je prva liga košta 2x skuplje...
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by eRRoXxX »

Kao sto ti je vecina rekla za tu cifru tesko da ces imati laptop za igrice. ( mozda za neke al ove koje si naveo tesko)
Za WoW i programe je moguce. Takodjer cu se sloziti s kolegom  zen3dom, od ovih novih hp-a i toshibe nebi nista uzimao. Starije serije su druga prica imao sam 2 HP-a i toshibu i prezadovoljan bio s njima te isto tako uzeo curi i preporucio susjedima i svima su laptopi jos uvijek  :respect:
Sta bi ti sad preporucio? Kao sto je vec receno posto zelis igrat igrice uzmi si komp ako ti nije obavezno da imas laptop tj da  ga nemoras imat pokraj sebe. Za te novce slozis jako dobar komp  :)
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
pucko
Registered user
Registered user
Posts: 708
Joined: Sun Jun 07, 2009 4:09 pm

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by pucko »

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_202&products_id=11731

ali pošto je crtanje u pitanju, 15" je malo, barem bi meni bilo, tako da češ za 4500kn laptop koji ima sve gore nabrojano i ima 17" display teško naći
Image
Alpine IVA-w202r @ pxa-h701 // audison voce k6, audison voce av 3.0, jlaudio 10w3v3-4 // DLS a7, STEG AQ 220.2
Dino 222
Registered User
Registered User
Posts: 481
Joined: Fri Mar 16, 2012 7:12 pm

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by Dino 222 »

Slazem se sa svima,po meni uzmi neki dell,ja uzo nedavno dell 7720r je da je 8500kn al je spranja zato...tako da s delom sam prezadovoljan...prije toga sam imo asus i toshibu,i nisam bio odusevljen..tako da za sad dell mi je no.1.. :respect:
2x DD 2515 z1 = 149.1 na muziku!
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by terrordrome »

Topic pun argumenata i preporuka konkretnih modela... čitam i zabavljam se.
Ne razumijem se u laptope ali iz ovoga sam izvukao da HP ne kupovati zato jer neznam zašto ne a isto tako da se može kupiti Apple, Asus, Dell itd. nemam pojma koji model jer valjda je to sve isto?
Joke
Registered User
Registered User
Posts: 2062
Joined: Tue Jan 29, 2008 11:19 am
Location: Zagreb

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by Joke »

za auto cad ispod 17 nikako. Ja imam nekog della, crtam dosta u cadu i meni radi odlično.0Nov je prije godinu dana je bio oko 5tkn, model i ostalo fkt nemam pojma. Za igrice fkt neznam.
Image
2XSWR1021+ SPL DYN D8S=152,0db

Prodajem 2 komada SPL DYN SPL-300D1A 600€
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by eRRoXxX »

terrordrome wrote: Topic pun argumenata i preporuka konkretnih modela... čitam i zabavljam se.
Ne razumijem se u laptope ali iz ovoga sam izvukao da HP ne kupovati zato jer neznam zašto ne a isto tako da se može kupiti Apple, Asus, Dell itd. nemam pojma koji model jer valjda je to sve isto?
HP nebih kupovao vise jer za tu cijenu nekog modela se moze uzeti neki asus ili dell nesto bolji od hp-a. Isto tako kvalitetom bih rekao da su "popustili". I da zalosno je to sta su mi na servis bas dolazili vecinom novi HP-i, a stariji laptopi su dolazili raznorazni ali vecinom zbog pregrijavanja i prasine  :lol: dok je na tim novijim HP bilo dosta hardware-skih problema.

Zasto nisam naveo nijedan konkretan model? Zato sto za 4500 kuna nemoze imati laptop za igrice koje je naveo u ovom cijenovnom rangu. Znaci kao sto sam bio i napisao ukoliko mu nije potrebno da ima bas prijenosno racunalo bolje nek si slozi komp. Ukoliko ipak treba laptop onda se mora "odreci" crysisa i novijih igrica. LoL/Dota i WoW ce se jos moci pokrenuti  :respect:  :D
Last edited by eRRoXxX on Sun Feb 03, 2013 4:02 pm, edited 1 time in total.
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Odg: pomoć oko kupnje laptopa

Post by terrordrome »

Pa preporučite mu najbolje po vama do 4500kn ili mrvu skuplji! Ima na tržištu tisuće modela do/oko te cijene i šta sad da odabere?
Znači HP ne jer za istu cijenu Dell i Asus nude više i zato jer HP nije tolko pouzdan kao ostali? Ok, sad je jasnije...  :respect:
Post Reply

Return to “Ostalo”