Media Playeri ??

Post Reply
Greba-ST
Registered User
Registered User
Posts: 1050
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:45 pm
Location: SPLIT

Media Playeri ??

Post by Greba-ST »

Situacija je sljedeća. Imamo u kafiću spojeno 2 kompa. Jedan je kasa, koja radi u DOS-u, a preko drugog svira muzika u Winampu ( radi u Windowsu ). Sad će trebat uzeti fiskalnu kasu, znači novi komp. ( 32 bini, ne razumin se baš u to, al tako kažu ovi šta rade programe za kase ) je već naručen.

E sad me zanima jel se netko susreo sa ovin media playerima, kakvi su, jesu li pouzdani, jer tu muzika svira cijeli dan?

Kako se oni spajaju, jel imaju ulaze za pojačalo, predpostavljam da imaju ulaz za zvučnu karticu spojit?

Inače zvučnici / subwoofer su spojeni preko 2 pojačala, 1 predpojačalo i mixeta.

:respect:
Alfa Romeo Mito 1.3 JTDm
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Odg: Media Playeri ??

Post by karlo »

Ako imaš optički ulaz onda ti i popcorn i wdtv i vjerojatno drugi igraju, ali s tzv kompozitnim (A/V izlaz = video + audio stereo) nisu neka iskustva. Najbolje da sam uređaj šalje digitalni signal, jer nije jak u konvertiranju. Doduše to odnosi najviše na filmske formate, kad npr. pustiš sliku na telku preko hdmi, a stereo signal na kompozitni (klasični rca), tada zvuk po jačini i kvaliteti ne prati sliku. Ali samo za mp3-ce bi moglo funkcionirati zapravo :-\ Definitivno bi bilo najbolje isprobati.
Greba-ST
Registered User
Registered User
Posts: 1050
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:45 pm
Location: SPLIT

Odg: Media Playeri ??

Post by Greba-ST »

Ok, probat cemo ga spojit nekako, samo me jos zanima kako on funkcionira sa wi-fi mrezom, jel se onda mogu skidat neki filmovi, spotovi odma na njegov disk, jer kazu da ima memorije do cak 2 TB?
Alfa Romeo Mito 1.3 JTDm
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Odg: Media Playeri ??

Post by karlo »

wdtv hub ima hard, ali klasični wdtv live nema. Novije verzije imaju integr. wifi modul, tako da ti ostaje 2 usb porta slobodna, za dva harda.
Inače postoji mogućnost da uzmeš hard s network priključkom , baciš gore linux i služi ti kao mali komp. ali tu nisam stručnjak, pitaj nekog IT-evca / hakera kako se to radi. Takav komp ti onda služi za surfanje, torrente itd.
Malo zaguglaj na netu vezano za wdtv hub, jel podržava torrente, ali znam da popcorn podržava torrente i zapravo je namjenjen da se spoji na mrežu i preko njega direktno skidaš torrente. Popcorn je zato dosta skup, ali polovni i nisu.
Media playeri su super stvar zbog njihove multifuncionalnosti. Npr. meni super stvar kad hoćeš samo preko svog wdtv-a slušat muziku. Tada bez da pališ telku i listaš po folderima s daljinskim, uzmeš android ili iphone i s njim se spojiš s uređajem preko wifi-a i tada ti mob služi kao neki interface (daljinski+monitor). Tako da uređaj i ne trebaš spajat s telkom ako će ti služit samo za muziku.
User avatar
S0nic
Newbie
Newbie
Posts: 21
Joined: Wed Jul 10, 2013 3:43 pm
Location: Split

Re: Media Playeri ??

Post by S0nic »

za muziku je po meni najbolji winamp ako nisi zahjetvan, podesiš da miksa pjesme sam zadnji 5-6 sekundi i to je to
Post Reply

Return to “Ostalo”