7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Hardware - Software za izradu istih...
astrallis
Registered User
Registered User
Posts: 158
Joined: Wed Feb 10, 2010 12:28 pm
Location: Dubrovnik

Odg: 7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Post by astrallis »

yoke wrote: Da nexus7 mi je prvi pao napamet...ali je kod nas "preskup"...
Da ga narucim iz usa opet bi se to popelo na 1500-1700kn...
Sto je vec poprilicna suma novaca...

Koliko sam skuzio...usb dac bi trebali podrzavati svi noviji  tableti s novijim androidom...Koliko sam shvatio sandroid aad podrzava OTG te vanjske uredjaje poput usb daca...i ako sam dobro shvatio to bi trebali podrzavati svi tableyi...mozda se vatam...nadam se da ne ;)

Inace mislio sam ga direktno spajati,ili preko daca, na pojacala (koja trebam isto kupiti)...ne preko HU...
HU ide vani i na njegovo mjesto,kao 2din dolazi tablet..
pa na njuškalu ga imaš za 1800kn

a to trebali uzmi sa rezervom, dok ne bude podržano ne kupuj, zasad od svih jelly bean-a jedino podržavaju galaxy s3, note 2, nexus 7 i par nekih drugih manje zanimljivih - kineskih

a kako misliš pojačavat i smanjivat onda?
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: 7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Post by yoke »

Pisem s mobaca pa mi guta slova :)
Volume preko displaya...kao kad imas utakane slusalice...
Ne znam kako funkcionira kad je spojen usb dac...
Ako te ne bude radilo,ima hrpa jeftinih kineskih kitova za regulaciju glasnoce ;)

Ovih 1800kn mi je previse...
Ipak je recesija...

Mislim da nema neke razlike izmedju linkanog kineza i n7, pogotovo za duplu cijenu...

Mozda,ako mi netko ode do amerike, pa si narucim n7...;)
the_bebe
Registered User
Registered User
Posts: 397
Joined: Sun Nov 20, 2011 3:29 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: 7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Post by the_bebe »

Ako budeš tablet spajao preko izlaza za sluške radit će ti volume ali ako budeš koristio usb dac zaboravi...morat ćeš koristiti nešto tipa audison bitone koji ti ima digitalni ulaz pa ostalo preko njega i digital to analog i skretnice i sve šta ti treba... :respect:
Driving fast is for a particular time and place. I can do it, I just only do it occasionally because I'm a gentleman!
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: 7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Post by yoke »

Da, palo mi je na pamet da dac necu moci tako regulirati...
ali za takve stvari imaju ova jeftina i kvalitetna rjesenja bazirana na PGA2311
http://www.ebay.com/itm/PGA2311-Stero-Remote-Volume-remote-Controller-Preamp-/230681546234?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item35b5b10dfa
to stavim na izlaz daca prema pojacalu i svi problemi rjeseni ;)

nadam se...

utipkao ovaj audison i izbaci mi cifru oko 400-600$...previse

samo mi jos ne ide u glavu ova prica da nemozes naruciti tablet ako nije na listi od hakoma...koja debilana...
Last edited by yoke on Mon Dec 17, 2012 3:01 pm, edited 1 time in total.
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: 7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Post by yoke »

malo citam po HAKOM



Poštovani, Od Carine sam zaprimio obavijest da za uvoz mobitela TOUCH PDA MINI TV KA08 N8 DUAL SIM CELL PHONE moram pribaviti od vas Dozvolu za uvoz Zanima me da li ste do sada izdavali Dozvole za uvoz za navedeni mobitel



Poštovani,

Uređaj iz Vašeg upita nije odobren za uvoz i stavljanje na tržište u Republici Hrvatskoj, te ste sukaldno odredbama Pravilnika o RiTT opremi (NN 112/2008) dužni ishoditi naše odobrenje za uvoz. Uz zahtjev za izdavanje odobrenja koji nam šaljete poštom, osobno ili faksom dužni ste priložiti:



EC Declaration of Conformity (Izjava o sukladnosti kojom proizvođač ili njegov ovlašteni zastupnik u EU izjavljuje da je proizvod u skladu s Directivom 1999/5/EC i odgovarajućim normama)
Dokaz o uplati upravne pristojbe (200 HRK) koja se plaća sukladno Zakonu o upravnim pristojbama
Odobrenje nakon izdavanja šaljemo poštom i po potrebi faksom, a može se i osobno preuzeti.

S poštovanjem,
Vaš HAKOM



A ima i ovo..samo ne znam sto je starije a sto novije

   Poštovani, Zanima me da li je moć uvoz bežičnih IP Kamera iz Kine za daljnju prodaju, te što je sve od dokumentacije potrebno da bi se one uvozile. Hvala i LP Sanjin

Poštovani,

Od 1.ožujka 2012. na snagu je stupio novi Pravilnik o RiTT opremi (NN 25/2012). Sukladno novom pravilniku uvoz RiTT opreme je slobodan, bez odobrenja HAKOM-a, ukoliko je oprema sukladna njegovim odredbama odnosno odredbama Direktive 1999/5/EC. Sukladnost utvrđuje carina, odnosno nadležna inspekcija, sukladno svojim ovlastima.

Sukladno članku 7. stavak 3. Pravilnika o RiTT opremi (NN 25/2012) odgovorna osoba za stavljanje RiTT opreme na tržište obvezna je korisniku prigodom prodaje te opreme dati:
-    Upute za uporabu na hrvatskom jeziku
-    Tehničke značajke te opreme
-    Podatke o vrstama sučelja na koje se ta oprema može priključiti
-    Istaknuto upozorenje o mogućim ograničenjima uporabe radijske opreme i/ili potrebi pribavljanja propisane dozvole za uporabu radiofrekvencijskog spektra (ukoliko ih ima)
-    Izjavu o sukladnosti (Izjavu o sukladnosti prema dodatku 6. Pravilnika izdaje proizvođač ili njegov ovlašteni zastupnik te mora, sukladno Zakonu o tehničkim zahtjevima za proizvode i ocjenjivanju sukladnosti, biti na hrvatskom jeziku ili prevedena na hrvatski jezik. Dakle, prema našem  mišljenju dovoljno je prevesti izvorni EC Declaration of Conformity)

Vezano uz dokumentaciju, u slučaju zahtjeva nadležne inspekcije, od proizvođača trebate imati dostupnom svu dokumentaciju kojom isti dokazuje sukladnost sa odredbama Direktive 1999/5/EC.

Ukoliko imate dodatnih pitanja ili nejasnoća slobodno nas kontaktirajte.

S poštovanjem,
Vaš HAKOM



Djeluje mi da je prije bilo jednostavnije...
trebala je potvrda da je napravljeno po EU standardu (valjda to svaki proizvodjac ima) i 200kn njihovih troskova
...tko ce mi dati uputstva na Hrvatskom...ili da ih sam napisem ;)..upali na veliki botun, ugasi na mali...
ili je opet samo dovoljan dokaz za EU standard ali bez 200kn ;) ?
Last edited by yoke on Mon Dec 17, 2012 3:24 pm, edited 1 time in total.
the_bebe
Registered User
Registered User
Posts: 397
Joined: Sun Nov 20, 2011 3:29 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: 7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Post by the_bebe »

Ako budeš koristio spdif output sa usb daca onda ti ovaj volume regulator ne igra jer je on samo za analogni signal a spdif je digitalni...
A kad sam par puta pokušao vidjeti dali mogu dobiti Declaration of Conformity od proizvođača svi su se čudili šta je to...tako da mislim da će biti problem uvesti nešto šta SE VEĆ NE PRODAJE NA NAŠEM TRŽIŠTU...
Driving fast is for a particular time and place. I can do it, I just only do it occasionally because I'm a gentleman!
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: 7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Post by yoke »

Poslat cu mail kinezima :)

Volume kontrolu sam mislio stavljati na izlaz daca...znaci na analogni dio...ne digitalni...
Po meni bi to trebalo sljakati...normalno s pojacalom koje ima analogni ulaz...
Last edited by yoke on Mon Dec 17, 2012 4:21 pm, edited 1 time in total.
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: 7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Post by yoke »

javio se jadan kinez...nema EC...
sve se mislim naruciti jedan pa u najgorem slucaju izgubiti postarinu od 15-20$...
ali to tek za dva tri tjedna...



u medju vremenu sam pronasao jedan model koji se moze kupiti u hrvata ;) i ima sve sto trazim...
Goclever 703
http://www.digitalizacija.hr/article/goclever-tablet-racunalo-m703g/
Last edited by yoke on Tue Dec 18, 2012 10:23 am, edited 1 time in total.
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: 7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Post by yoke »

Evo citanja hrpe clanaka/postova po netu, lagano odustajem od kineza i mislim da cu ici na nexus7...

Kod kineza je vecinom problem, nije pravilo, ali se zna desiti da zaglavis na njemu bez ikakve podrske...naletio sam na nekoliko postova gdje je ekipa isla staviti noviju verziju firmware pa bi se tableti zblesirali a tehnicka podrska za njih u pravilu ne postoji...

Samsung galaxy tab 2 7'' mi je isto bio jako zanimljiv ali sam odustao iz slicnog razloga, iako je dosta zastupljen po forumima, navodno da ce cak podrzavati USB dac...njegov konektor mi je malo prevelik...

Cijenom je slican kao i Nexus...

Nexusova najveca prednost je sto ima hrpa ekipe koja moze pomoci ukoliko nesto zaglavi...

Trenutno su mi sve informacije pomijesane ali uglavnom ;

- zvuk s nexus7 nije bas kvalitetan, ali ,nakon modanja, podrzava USB dac, te punjenje u isto virjeme...koliko sa skuzio moguce je u isto virjeme imati spojen jos i HDD (to moram jos jednom provjeriti, jer memorija od 8 ili 32Gb je premalo za audio)

- GPS ima

- video izlaz nema, ali mi nije ni potreban

- FM radio nema...ali sam vidio da je neki lik osposobio usb stick s FM radiom da radi preko nexusa...pitanje je dali ce to ikad zaziviti ili ne...druga opcija ;

a) _  jedna od opcija, je ili kupiti 3G varijantu, te strimati radio preko 3G, sto trosi promet...sad je pitanje koliko bi t trosilo...malo sam se igrao s mobitelom, strimao otvoreni, i potrosio mi je oko 20Mb u 30minuta...ali ako se ne varam bio je malo jaci bit rate 128kb...

(sad sam opet pokrenuo / otvoreni / 3G _ bit rate oko 60k ACC / 30minuta 15Mb / znaci nekih 30sati strimanja / oko 1h dnevno _ djeluje dovoljno)

b) _ s obzirom da sam na mobacu u tarifi flat internet , mogu staviti mobac, kao wifi spot, pa se s tabletom spajati na njega _ zafrk je jedino sto nakon 1Gb brzinu spustaju na  64kbps...sto po mom iskustvu bude i manje...iako bi teoretski tih 64 moglo biti dovoljno za nekakvo polu/ugodno strimanje

- kontrola glasnoce ;
a) _ na jednom od foruma sam vidio da regulacija glasnoce na nexusu utjece na regulaciju glasnoce izlaza USB DAC, sto mi odgovara, jer po meni bi onda glasnocu sustava mogao regulirati preko displaya
ekipa je rastakavala nexus i izvlacila tipkice za volume na dostupno mijesto...(kad se ugradi u plocu, one su obicno nedostupne)
ja se mislim radije uzeti nekakav bluetooth kontroler, poput wii kontrolera, i njega raskasapiti te ga nekako povezati s kontrolamana na volanu...da imam opciju volume +/- i next/prev...mislim da bi to trebalo raditi s obzirom da rade bluetooth tipkovnice...
b) _ ako regulacija preko nexusa nebi imala utjecaja na USB DAC onda bi radio nekakav analogni volume control i njega bi opet povezao na komande na volanu...

volan se isto moze naci polovan, bar one tipkice, tako da nebi unistavao moj, vec bi prvo to probao na rabljenom ;)

ovo je nekakav plan...
a sad sve ovisi koliko i kad ce biti novaca da se pocnem s ovim zafrkavati ;)

( da, astrallis je bio u pravu oko izbora ;) )
Last edited by yoke on Sun Dec 23, 2012 7:22 pm, edited 1 time in total.
Maci
Newbie
Newbie
Posts: 41
Joined: Sat Jun 09, 2012 7:54 pm
Location: Dubrovnik

Odg: 7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Post by Maci »

Da ne otvaram novu temu jeli moguce tablet GoClever T76 GPS spojiti sa headunitom da pjesme stavim na tablet i puštam na HU?
I drugo pitanje je za parking kameru da spojim na njega?
Evo stranice od uredjaja :
http://www.digitalizacija.hr/article/goclever-tablet-racunalo-t76-gps/
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: 7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Post by Nick »

Vory wrote: Da ne otvaram novu temu jeli moguce tablet GoClever T76 GPS spojiti sa headunitom da pjesme stavim na tablet i puštam na HU?
I drugo pitanje je za parking kameru da spojim na njega?
Evo stranice od uredjaja :
http://www.digitalizacija.hr/article/goclever-tablet-racunalo-t76-gps/
Ima li HU aux in?
Franca
Registered User
Registered User
Posts: 1807
Joined: Thu Feb 16, 2006 12:05 pm
Location: Čakovec / Varaždin

Odg: 7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Post by Franca »

Vory wrote: ...jeli moguce tablet GoClever T76 GPS spojiti sa headunitom da pjesme stavim na tablet i puštam na HU?
moguce je.
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: 7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Post by yoke »

Ako original HU ima aux ulaz onda mozes...kao sto je Franca napisao
samo izlaz za slusalice s tableta spojis na ulaz HU...

EDIT: jos jednom sam procitao specifikacvije od tabletas, on ima im radio predajnik pa je moguce i bezicno povezati HU s njim...

kameru, vanjsku, ne mozes tek tako spojiti jer mislim da niti jedan od tableta nema video ulaz...

ono sto mozes je raskopati tablet, te ako je ikako moguce izvaditi kameru iz njega i onda ju na neki nacin opet povezati...
koliko je to zgodni i moguce, dali ces imati smetnje ili sl. ja ne znam...po meni bi to teoretski mglo funkcionirati ali se nebi s tim zafrkavao...

(sad sam pogledao i vidim da imas  kenwood KDC-W6527 a za njega pise da ima ulaz)
Last edited by yoke on Sun Dec 23, 2012 7:37 pm, edited 1 time in total.
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: 7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Post by yoke »

Evo jedna tema vezana za N7 i rjesenje softwersih problema oko instalacije u auto

http://rootzwiki.com/topic/37755-timurs-kernel-robust-usb-host-power-management/

do pred par dana je bio problem sto software nije bas radio kako je bilo zamisljeno,prica je isla ;
kad se okrene kljuc na off, tablet ide na sleep mode,cijelo vrijeme je spojen na punjac, gase se bluetooth, wifi,usb dac...
kad se okrene na on, tablet se budi, pale se usb dac, wifi...

problem je bio sto prilikom paljenja tablet nije prepoznavao dac i slicne sitnice...

misli da je to napokon rijeseno...
samo nisam siguran dali je implementirano i stisavanje DACa preko tableta 
http://rootzwiki.com/topic/37176-mod-cm10-usb-audio-support/

ako je / super, ako nije valjda ce biti uskoro ;) (mislim da jos nije)
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

Odg: 7' Tablet kao HU preporuke / sugestije

Post by walbandon »

http://www.walbandon.com /// FREE AVAST --> www.walbandon.com/avast
// READ THE RULES !! or  MAKE MY DAY :)
Post Reply

Return to “Car-PC”