CAR PC u audi A4

Hardware - Software za izradu istih...
Post Reply
paxy
Newbie
Newbie
Posts: 32
Joined: Mon Mar 02, 2009 10:33 pm
Location: Novigrad Istarski

CAR PC u audi A4

Post by paxy »

LP svima evo posto sam se poceo zanimatza ugradnju CAR_PC-a me zanima ako je ntko iskusan da mi daje par savjeta.
PC ce biti malo stariji laptop BENQ sa athlon semprom processorom 2 GB rama i za sad HDD obican 2.5 od 80 GB i kad se skupi para neki SSD od nekih 200 GB.
radit ce na XP-u i Car PC program ce bit centrafuse
zamisljeno je da ce se stavit COMP u bunkeru i to ispod gornje ploce, problem mi je kako dovest tipku za paljenje do konzole ako netko ima nekakvih savjeta puno bi mi pomoglo i sada trebam izabrat druge dodatne komponente sto cu trebat,
8" monitor na touch ( ili obican sa touch foljom)
Zvucna kartica: trebam nesto na USP scim mogu upravljat sa 2 pojacala (1 za sub i 1 za systeme) savjeti?
GPS USB opet trazim savjete
Radio tuner uvjek na usb
vag com diagnostica i pripadajuci kabel
i napajanje za auto.
ponovim ako netko ima iskustva molio bi ga da mi pomogne sa razno raznim savjetima i nek me uputi u pravi smjer. hvala unaprijed
User avatar
Rulez
Registered user
Registered user
Posts: 782
Joined: Wed Jul 22, 2009 2:12 am
Location: Omiš

Odg: CAR PC u audi A4

Post by Rulez »

ako ides sa laptopom, stvar bi tribala bit jednostavna... uzmes univerzalni adapter za laptop koji se usteka na upaljac u autu, pririzes zice od prikljucka za upaljac i spojis ih negdi u autu na 12V, najbolje dovedes sa akua direkt +12V i stavis neku sklopku da ti adapter ne puni kad nisi u autu da ne ode baterija, a sta se tipke za paljenje tice, rastavis laptop i vidis onaj botun na laptopu za palit i nekako ga premostis sa dvi zice koje provedes do komand table i stavis tipku npr. sa desktop racunala za palit, a sta se monitora tice, kupis vga kabel malo duzi npr. 4m iz gepeka ga provuces sprida do touchscreena, i isto tako i usb kabel za touch... malo zajebancije i to je to...
paxy
Newbie
Newbie
Posts: 32
Joined: Mon Mar 02, 2009 10:33 pm
Location: Novigrad Istarski

Odg: CAR PC u audi A4

Post by paxy »

upravo tako sam i mislio, ali mi onaj botun od paljenje laptopa ima neka mala 4 kontakta, i za monitor, zna netko gdje mogu nac nesto od 8 incha za relativno dobru cjenu?
DarioL
Registered user
Registered user
Posts: 705
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:37 am
Location: Dubrovnik

Odg: CAR PC u audi A4

Post by DarioL »

uzmi komad žice i pogledaj koja kombinacija na ta 4 kontakta pali laptop...

A ekran najbolje na ebay... ima ih koliko hoćeš

Zvučna tipa sound blaster live 24-bit usb
Gps usb bilo koji sa sirfIII chipsetom
Radio tuner D-link usb fm adapter
Chip-tuning vaše jurilice :)
Informacije na PM ili na [email protected]
www.oct-tuning.com
User avatar
DarioV
Registered User
Registered User
Posts: 2376
Joined: Fri Feb 10, 2006 12:18 pm
Location: Zagreb

Odg: CAR PC u audi A4

Post by DarioV »

Evo prouči temu na Audi forumu, frend slaže CarPC u A4 pri kraju je, pa če sigurno dosta pomoči, vjerovatno češ se morati regati na forum, al isplati se.  :)

http://www.audi-club-croatia.com/showthread.php?10827-CarPC-u-B5
EMMA 2009 - Prvak Hrvatske Advanced Unlimited
EMMA 2008 - Prvak Južne Europe Advanced Unlimited
EMMA 2007 - Prvak Hrvatske Advanced 5 Channel
EMMA 2007 - Vice Prvak Južne Europe Advanced 5 Channel
EMMA 2006 - Prvak Hrvatske Rookie Unlimited
paxy
Newbie
Newbie
Posts: 32
Joined: Mon Mar 02, 2009 10:33 pm
Location: Novigrad Istarski

Odg: CAR PC u audi A4

Post by paxy »

hvala dario to je bio prvi izvor vec sam dugo na audi forumu :D
Görtosing
Newbie
Newbie
Posts: 37
Joined: Tue Aug 14, 2007 3:17 am
Location: Dubrovnik - Zagreb
Contact:

Odg: CAR PC u audi A4

Post by Görtosing »

paxy wrote: upravo tako sam i mislio, ali mi onaj botun od paljenje laptopa ima neka mala 4 kontakta, i za monitor, zna netko gdje mogu nac nesto od 8 incha za relativno dobru cjenu?
Ja predlažem da ja i ti narucimo skupa isti ekran tako da uštedimo na poštarini jer ja slazem Car PC na isti auto

Prvo mi reci jesi li nabavio modul klime za 2DIN i konzolu ili mislis postojece prekemijat?
Ako si nabavio sve original za 2DIN onda su ti ove dole vanjske dimenzije granice dokle moze sve stat.
Ako nema tipki koje su nacrtane na toj slici, onda ti tu moze stat 9.0" ekran. A ja sam nasao na e-bayu 8.9" s rezolucijom 1024 x 600 koji bi bio idealan za B6, a moze se uzet i ploca za HDMI
Cijene su = ((iznos koji tamo pise + postarina) * 1.18)*1.23

[img width=800 height=420]http://img708.imageshack.us/img708/2319 ... tosing.jpg[/img]
DarioL wrote: uzmi komad žice i pogledaj koja kombinacija na ta 4 kontakta pali laptop...

A ekran najbolje na ebay... ima ih koliko hoćeš

Zvučna tipa sound blaster live 24-bit usb
Gps usb bilo koji sa sirfIII chipsetom
Radio tuner D-link usb fm adapter
Prika znamo se, ti si mi ugrađivao mjuzu u golfa prije 3-4 godine ;)

Mozes li preporuciti konkretan model best buy od DVB-T-a, radio tunera, GPS-a, i USB zvucne koji se mogu kupiti novi u HR?

I sto mislis o PCI zvucnoj kartici umjesto USB, ako se montira preko produžnog kabela za PCI tako da moze stat horizontalno u odnosu na maticnu? Dal bi valjala integrirana?
Post Reply

Return to “Car-PC”