car PC hw

Hardware - Software za izradu istih...
ToMMeK
Registered User
Registered User
Posts: 2013
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 pm
Location: Zagreb/Dubrava

Odg: car PC hw

Post by ToMMeK »

imas punjace koji pretvaraju 12V na ko u mom slucaju 19V, cijena  je nekih 150kn punjac, odprilike onoliko koliko kosta konvertor sa 12V na 220V od 100-200W,

punjac je nabolje ustekati na rasklopnik gdje imas 12V ugepeku za pojacala, jer ovo za cigarete je losa sloucija zbog grijanja... slabi kontakti, te da nemas zice po autu..

tipkovnica ti je na touchsrenu imas nekoliko programa skinut na netu za tipkovnicu, koji rade odlicno... cijelim operativnim  se upravlja znaci preko touchscreena, display takoder radi na 12V i trosi oko 10W... tako da nije neka velika potrosnja touchscreen displaya...
OTKUP ISPRAVNIH I NEISPRAVNIH LAPTOPA... I PRODAJA 099 564 30 65
User avatar
Rulez
Registered user
Registered user
Posts: 782
Joined: Wed Jul 22, 2009 2:12 am
Location: Omiš

Odg: car PC hw

Post by Rulez »

yep, onda je to ono sta sam vidia u chipoteci za uzet... ma sve je to divno krasno, samo sta je taj glupi touchscreen skup i malo teze dobavljiv... a ostalo se slozi u dva sata :)
DarioL
Registered user
Registered user
Posts: 705
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:37 am
Location: Dubrovnik

Odg: car PC hw

Post by DarioL »

Ja sam u početku imao microATX ploču i ATX napajanje spojene preko invertera... Užas, masu smetnji i ljeti inverter jednostavno nije mogao radit...

od kada sam stavio lap preporodio sam se...

I pripazi koji punjač za auto uzimaš, imam ih 3 kom i samo jedan radi kako treba (bez smetnji, trzanja ekrana i sl.)
On screen keyboard ima gotovo svaki carPC frontend tako da to nije problem... Preporučam Roadrunner ili Centrafuse
Chip-tuning vaše jurilice :)
Informacije na PM ili na [email protected]
www.oct-tuning.com
munst0r
Newbie
Newbie
Posts: 23
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:55 pm
Location: Zagreb/Bjelovar
Contact:

Odg: car PC hw

Post by munst0r »

Rulez wrote:mislim da atom procesori trose najmanje struje... meni baterija traje lijepa 4 sata (Atom 1.6GHz)...


Nick wrote:Atom je štedljiv i na potrošnji i na brzini.
A i pitanje je kolika brzina u autu zapravo treba za neki optimum



Evo jedne usporedbe Intela E7200 s Atom procesorima (uzmite u obzir da E7200 ima skoro duplo vecu potrosnju od E3200 kojeg sam ja preporucio).

Prvo potrosnja u idleu:
Image
Dakle, u mirovanju im je potrosnja jednaka.

Pogledajmo sada prosjecnu potrosnju pri nekom normalnom koristenju racunala:
Image
E7200 trosi svega 1-2W vise od Atoma, a nekoliko je puta brzi.

Na zalost, ne mogu nigdje naci direktnu usporedbu potrosnje E3200 i E7200 procesora, ali evo usporedbe nekih drugih procesora s E3200. Svi ovi procesori (osim AMDovog Athlona) inace imaju manju potrosnju od E7200. Pogledajte samo kako E3200 rula i malo trosi... :)
Image
Takodjer, treba imati na umu da je ovo potrosnja pri 100% opterecenju, dok ce potrosnja u autu biti nekoliko puta manja.

Eto, taj novi Celeron E3200 je nekoliko puta brzi od Atoma, kosta podjednako i trosi manje.  8)
User avatar
Rulez
Registered user
Registered user
Posts: 782
Joined: Wed Jul 22, 2009 2:12 am
Location: Omiš

Odg: car PC hw

Post by Rulez »

po meni je celeron uvik bija celeron tj. kvaziprocesor... bez uvrede... mozda grijesim, al koliko sam radio na celeronu, u usporedbi s drugim procesorima nije ni blizu...
munst0r
Newbie
Newbie
Posts: 23
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:55 pm
Location: Zagreb/Bjelovar
Contact:

Odg: car PC hw

Post by munst0r »

Ha svasta... Imas na netu hrpu reviewova i raznih testova koji te veoma brzo mogu uvjeriti u suprotno.

Ovi novi Celeroni iz E3xxx serije (izasli tek krajem 2009. godine) su punokrvni Core 2 Duo procesori. Imaju dvije jezgre koje rade na pristojnih 2.4 Ghz, a napravljeni su na novoj 45nm tehnologiji zbog cega se manje griju i manje trose od starijih Core 2 Duo procesora.

S obzirom da je Car PC uglavnom multimedijsko racunalo, evo dva primjera u kojima mozes vidjeti koliko su ovi Celeroni brzi u enkodiranju videa. Pogledaj kako rasturaju Athlon X2 5600:

Image

Image
User avatar
Warcraft
Newbie
Newbie
Posts: 79
Joined: Sun Jun 10, 2007 1:17 pm
Contact:

Odg: car PC hw

Post by Warcraft »

DarioL wrote:Ja sam u početku imao microATX ploču i ATX napajanje spojene preko invertera... Užas, masu smetnji i ljeti inverter jednostavno nije mogao radit...

od kada sam stavio lap preporodio sam se...

I pripazi koji punjač za auto uzimaš, imam ih 3 kom i samo jedan radi kako treba (bez smetnji, trzanja ekrana i sl.)
On screen keyboard ima gotovo svaki carPC frontend tako da to nije problem... Preporučam Roadrunner ili Centrafuse


daj nabaci sliku punjača, ako moš. Da nebi i ja imao 3 doma, a od toga samo jedan valjani :)

Ja sam se po svemu sudeći opredjelio za centrafuse, jer mi je najlipši. A i oni luđaci čuda rade sa pluginovima i relejima, tako da mi je to zanimljiva tema za pratiti.

Prošli tjedan u firmi rikne jedan dellov laptop ( ekran) i naš it stručnjak izvadi hdd, bat i memoriju a ostalo baci ( ps. mtr) :)
E jesam i ja hebene sriće....

http://forums.fluxmedia.net/plugin-development/6433-relayboard-plugin.html
User avatar
Warcraft
Newbie
Newbie
Posts: 79
Joined: Sun Jun 10, 2007 1:17 pm
Contact:

Odg: car PC hw

Post by Warcraft »

http://www.links.hr/index.php?naziv=MBO+ASUS+ITX-220%2C+i945GC+%2FICH7+%2B+CPU+Intel+Celeron+220%2C+DDR2%2C+zvuk%2C+VGA%2C+S-ATA%2C+G-LAN%2C+PCI%2C+mini+ITX&option=artikl&id_kategorija=05030606&id_artikl=050.306.494

I pitanje...

HTC TYTN 2--> koristiti kao internet sharing je moguće i to ću napraviti.
Da li se interni GPS može koristiti za Centrafuse? Kako?
Last edited by Warcraft on Mon Jan 04, 2010 11:41 pm, edited 1 time in total.
User avatar
mika
Registered User
Registered User
Posts: 277
Joined: Fri Jun 26, 2009 12:45 am
Location: Split-Livno

Odg: car PC hw

Post by mika »

jos jedno pitanje...
koliko bi ovaj projekt kostao, onako okvirno cjelokupno ulaganje?
ToMMeK
Registered User
Registered User
Posts: 2013
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 pm
Location: Zagreb/Dubrava

Odg: car PC hw

Post by ToMMeK »

cca 1300kn touch screen + laptop cca 700kn + punjac 150kn + tv-kart cca 200kn + gps 200kn... kablovi i potrosna roba cca 200kn...
OTKUP ISPRAVNIH I NEISPRAVNIH LAPTOPA... I PRODAJA 099 564 30 65
User avatar
Rulez
Registered user
Registered user
Posts: 782
Joined: Wed Jul 22, 2009 2:12 am
Location: Omiš

Odg: car PC hw

Post by Rulez »

i sta je najvaznije, po meni puno bolja investicija nego uzet multimediju...
munst0r
Newbie
Newbie
Posts: 23
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:55 pm
Location: Zagreb/Bjelovar
Contact:

Odg: car PC hw

Post by munst0r »

mika wrote:jos jedno pitanje...
koliko bi ovaj projekt kostao, onako okvirno cjelokupno ulaganje?


Ovisi jako puno o tome koliko ces srece imati s nabavkom konfiguracije. Mozda ulovis neki rabljeni komp ko stvoren za Car PC i dobijes ga za 500kn, ili pak nadjes za 700kn neki dobar laptop bez ekrana. A mozda ces kupovati nove komponente ili naci skuplji laptop bez ekrana i na to potrositi ~2000kn. Zatim ovisi koliko kompletno rjesenje zelis. Ali 3000kn je neki minimum... realnije oko 4000-5000kn.

Ta cijena moze jos dosta narasti, pogotovo ako kupujes USB GPS mouse, bluetooth adapter, DVB-T karticu, OBD II USB modul, dobar mikrofon koji uklanja sum, USB hub, neku solidnu USB zvucnu karticu, USB FM modul, modul za prijem satelitskog radija, wifi karticu, USB dongle za pristup internetu, Centrafuse 3.0, straznju kameru, ... Nista od toga nije bas jako jeftino. :)
Last edited by munst0r on Tue Jan 05, 2010 5:19 am, edited 1 time in total.
User avatar
Warcraft
Newbie
Newbie
Posts: 79
Joined: Sun Jun 10, 2007 1:17 pm
Contact:

Odg: car PC hw

Post by Warcraft »

ToMMeK wrote:cca 1300kn touch screen + laptop cca 700kn + punjac 150kn + tv-kart cca 200kn + gps 200kn... kablovi i potrosna roba cca 200kn...


Lap za 700kn, hm, ja ne mogu naći.
oni telefoni koje si mi dao su ok, al od lapova ništa.
Ako ti uleti kakav lap za 700 kn+- slobodno mi javi da se dogovorim s čovjekom.


mogu li na koji način kvalitetno iskoristiti napajanje atx? Ne kužim zašto se dariol-u grijao toliko?

ima li tko odgovor na ovo dolje:
HTC TYTN 2--> koristiti kao internet sharing je moguće i to ću napraviti.
Da li se interni GPS može koristiti za Centrafuse? Kako?
Last edited by Warcraft on Wed Jan 06, 2010 8:46 am, edited 1 time in total.
munst0r
Newbie
Newbie
Posts: 23
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:55 pm
Location: Zagreb/Bjelovar
Contact:

Odg: car PC hw

Post by munst0r »

Eto, konacno sam slozio osnovnu verziju svog prvog Car PCa pa evo kratkog izvjestaja... :)

Dio dijelova sam narucio preko neta, dio kupio rabljeno kod nas, a dio u ducanima. Komponente sam birao tako da prodjem sto jeftinije, ali da performanse budu zadovoljavajuce. Na kraju nije ispalo prejeftino, ali je moglo biti i puno skuplje. :)

Evo i popis komponenata s cijenama:

LCD (Lilliput 7" 629GL touchscreen) 1547,03 kn
Procesor (Intel E3300) 330,00 kn
Matična (Asrock G41M-S) 300,00 kn
Disk (WD 320GB 2.5") 350,00 kn
Memorija (rabljena, APACER DDR2 800Mhz 2GB) 200,00 kn
Napajanje (M2-ATX 150W for CarPC) 276,65 kn
Kučište (IBM, desktop, rabljeno) 80,00 kn
GPS (BU-353) 240,05 kn
USB HUB 36,53 kn
Pojačalo (rabljeni dvokanalni Kenwood) 300,00 kn
Kablovi i razne sitnice 500,00 kn

Ukupno: 4160,26 kn

Kao frontend koristim Centrafuse 2, a za navigaciju Garmin Mobile PC s AdriaRoute 3.0 kartama.

U planu su jos mnoge nadogradnje. Npr. OBD sucelje, straznja kamera, stalni pristup na internet, FM radio... No, vecina toga ce pricekati ljeto, kada cu imati vise vremena. Za sada sam monitor samo nagurao u 2DIN otvor, ali kasnije planiram napraviti okvir samo za njega i smjestiti ga unutra kao da je tvornicki ugradjen... Sve u svemu, vec sada sam veoma zadovoljan rezultatom.

A sada se vracam na izradu last.fm scrobbler plugina za Centrafuse... :)
melquiad
Registered User
Registered User
Posts: 535
Joined: Mon Feb 20, 2006 8:53 am
Location: Zagreb-Dubrava

Odg: car PC hw

Post by melquiad »

Daj neke slikice nabaci :)
Post Reply

Return to “Car-PC”