Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Pocinje slaganje mog Car-PCa 
Author Message
Registered User
Registered User

To što ti hoćeš je nemoguća misija....
Nijedan elektronički sklop isplativ u samogradnji ti neće obaviti to što ti tražiš....
Zašto ? Jer razlika ulaznog i izlaznog (reguliranog) napona u startu mora biti veća barem za 0,7-1,2V..... Znači ako hoćeš stalnih 12V, ulazni napon mora biti barem 13,5 - 14V..... Ako padne ispod 12, pada i izlazni napon.... Osim ako na izlaz ne staviš jedan veći kondenzator ( cca 0,5 - 1F ) pa da napon "drži" relativno stabilnim....

Da si rekao da ti treba stabilnih recimo 10V, onda nikakav problem.... Ovako je malo škakljivo...

Mon Nov 02, 2009 1:14 pm
Profile WWW

TooManySecrets wrote:
Lol nitko ne kuzi sto pricam, ljudi ja imam carPC napajanje ali samo podrzava 12V input. Meni treba konverter iz 9V do 14V na cistih stalnih 12V.

Ako bi ti imao CarPC napajalo onda bi imalo input cca. 6V do cca. 20V, imalo bi "engine cranks survive" da se ti ne ugasne kad startaš motor vozila...
Znam za stvar koju ti sada tražiš gledaj za DSX12VD ali je nečeš dobiti u europi(Dobit češ ga v ZDA npr. u mp3car.com store) :D Ja sam ga kupio za moj CarPC3 i jo imam kod kuče ali košta više nego M2-ATX... Ima sve šta trebaš i ne trebaš :D

LM7812 nije rešitev. Zašto? Limit 1.5A, da radi treba 14.5V do 27V. Ako ti napetost pade pod ovo nečeš više imati 12V na outputu...

P.S. sonny je bio malo pred mano...

Last edited by _Dejan_ on Mon Nov 02, 2009 1:32 pm, edited 1 time in total.

Mon Nov 02, 2009 1:30 pm
Profile
Newbie
Newbie

Ok nabavio sam kenverter od tft LCDa pretvara sve of 8V do 17V na 12V. Jebiga gasit se se kad palim auto al necu palit PC prije nego upalim auto pa ce valjda bit ok.
Zajebao sam se s kupnjom ovog napajanja jel mi prijatelj nije rekao input voltažu.
Btw PC ide u kućište od Hifonics Brutus pojačala na čemu zahvaljujem se Sound GARAGE clanu na ovom forumu.

Mon Nov 02, 2009 2:41 pm
Profile

TooManySecrets wrote:
Ok nabavio sam kenverter od tft LCDa pretvara sve of 8V do 17V na 12V. Jebiga gasit se se kad palim auto al necu palit PC prije nego upalim auto pa ce valjda bit ok.
Zajebao sam se s kupnjom ovog napajanja jel mi prijatelj nije rekao input voltažu.
Btw PC ide u kućište od Hifonics Brutus pojačala na čemu zahvaljujem se Sound GARAGE clanu na ovom forumu.

Ponavadi napajala za LCD TFT koje uklopiš u prostor za "elektro upaljač" dajo max 2A...
Ovo nije vrlo dobra i professionalna rešitev... Npr. Kad ti auto crkne in ga moraš hitro užgati nazad bo tvoj carpc crknil in može se dogodit da se ti windowsi pokvarijo, izgubiš podatke... Ali ako gledaš ako bi u startu kupio M1-ATX ali M2-ATX nebi bilo dosti više kot ova tvoja rešitev...

Mon Nov 02, 2009 3:38 pm
Profile
Newbie
Newbie

A da spojim napajanje preko kondenzatora pa tako rjesim problem s crkavanjem carPCa?

Tue Nov 03, 2009 2:04 am
Profile

TooManySecrets wrote:
A da spojim napajanje preko kondenzatora pa tako rjesim problem s crkavanjem carPCa?

Ako ga imaš kod kuče probaj, ako ga nemaš onda se ti pomoje ne isplati... Može da bo bolje ali niko te ne može za sigurno reči...

Tue Nov 03, 2009 8:22 am
Profile
Newbie
Newbie

Probao kondenzator i PC se ne gasi kod paljenja PCa :):)

Wed Nov 04, 2009 11:20 am
Profile

TooManySecrets wrote:
Probao kondenzator i PC se ne gasi kod paljenja PCa :):)

Odlično. Kakšen kondenzator si uporabio?

Zaboravio sam jedno napajalo koje se može dobiti u UK to je Carnetix koje se može uporabiti namesto DSX12VD ako nekad ko treba podobno rešitev...

Wed Nov 04, 2009 11:35 am
Profile
Newbie
Newbie

1f dietz kondenzator.

Wed Nov 04, 2009 12:06 pm
Profile
Reply to topic   [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2