Driveri za grafičku

Aplikacije, igre, ...
Nikac
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Thu Jun 18, 2009 2:27 pm
Location: Đakovo/Osijek

Odg: Driveri za grafičku

Post by Nikac »

igorš wrote: ne sljaka komp. drivere sam instalirao, slika na windowsima mi se lomi u kockice kao da je komp iz 90-ih...i nakon par min rada mi izbaci plavi ekran da je otkrio grešku da nije nešto dobro instalirano i ugasi mi windowse.ne znam što više napraviti. da li ima tko u zg-u da to može što prije rijesiti jer mi treba komp.

Ako je ovo što kažeš onda ti grafa baca artefakte. tj, neispravna je :S , da probaš od komšije posuditi ili od nekoga samo da probaš i uvjeriš se da je to
Last edited by Nikac on Wed Apr 24, 2013 9:28 am, edited 1 time in total.
Pro audio equipment
User avatar
igorš
Registered User
Registered User
Posts: 1786
Joined: Fri Feb 17, 2006 10:23 am
Location: Zagreb - Ferenščica

Odg: Driveri za grafičku

Post by igorš »

nemam od koga...stara mi je bila neka g force 512 MB i krepala je, stalno je pisalo na ekranu no signal, otisao sam s njom u hg spot i testirali su je i mrtva je skroz. pa sam odma kupio novu ati radeon od 1 GB. stavio u komp i stalno problemi...ne znam sto da napravim vise...driveri koje sam dobio na cd-u kao da ne funkcioniraju a bome niti ovi koje sam skinuo...
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Driveri za grafičku

Post by Nick »

Koja je ploča?
User avatar
igorš
Registered User
Registered User
Posts: 1786
Joined: Fri Feb 17, 2006 10:23 am
Location: Zagreb - Ferenščica

Odg: Driveri za grafičku

Post by igorš »

AMD 2 ghz, 2 GB ram
Gogii
Registered User
Registered User
Posts: 2709
Joined: Thu Nov 30, 2006 10:02 pm

Odg: Driveri za grafičku

Post by Gogii »

To ti je procesor i ram...

Napiši ti nama koja je ploča, na njoj pored ram memorije obično piše model...

Palo mi sad na pamet, jesi deinstalirao predhodne drivere od grafičke?
Mislim ne bi trebalo al možda je neki ulitity ostao koji se "kolje" sa novim driverima i baca ti blue screen.
Ili jednostavno si kupio neispravnu grafu.

Nazad u shop i zamjenjuj, al prvo provjeri drivere od stare ako si maknuo, vidim da je nVidia..
User avatar
igorš
Registered User
Registered User
Posts: 1786
Joined: Fri Feb 17, 2006 10:23 am
Location: Zagreb - Ferenščica

Odg: Driveri za grafičku

Post by igorš »

uninstalirao sam sve drivere od stare nvidie...ne pomaze nista...
Silvach
Registered User
Registered User
Posts: 3360
Joined: Sun Feb 10, 2008 11:30 am
Location: Marija Bistrica

Odg: Driveri za grafičku

Post by Silvach »

Moguće da je u ploči sam problem ili da je problem u ramima ali ako puca slika knda je grafa definitivno z banani, ako jenova starija manje od 8 dana moraju ti novu dat. 
User avatar
silentshoot46
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Sun May 13, 2012 8:34 pm
Location: Rijeka

Odg: Driveri za grafičku

Post by silentshoot46 »

A je imaš aktivni ili pasivni ventilator na njoj? ako je aktivni pogledaj da li se vrti, možda se pregrijava,ako je pasivni moguće da grafička ne valja...imao sam par takvih na servisu koje su s pasivnim hlađenjem se pregrijavale i pokazivale iste simptome,ili one koje imaju ventilator jednostavno se ne vrti,ili se prilikom stavljanja grafičke i rukovanjem heatsink odvojio od chipa i nema dobrog prijenosa topline....
User avatar
Bokyy
Newbie
Newbie
Posts: 41
Joined: Tue May 27, 2008 12:50 am
Location: Rijeka

Odg: Driveri za grafičku

Post by Bokyy »

Skini heatsink.. ocisti, stavi novu pastu i vrati ga nazad, da dobro sjedne... Identicni simptomi znaju biti  i zbog toga... pregrijava se cip i dolazi do artifakata na ekranu
Last edited by Bokyy on Wed Apr 24, 2013 2:53 pm, edited 1 time in total.
kikidj
Newbie
Newbie
Posts: 53
Joined: Sun Aug 01, 2010 5:14 pm
Location: Krapinske Toplice

Odg: Driveri za grafičku

Post by kikidj »

ajde ti nama napisi koja je maticna, i od kad ti se to dogada?
je li mozda bio kakav prenapon mreze tih dana ili grmljavine?
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

Odg: Driveri za grafičku

Post by walbandon »

¸jbga, da sam blize bi pogledao, ovako se moze samo nagadjat...ne kuzim, cemu skidanje hladanjaka na novoj grafickoj?
http://www.walbandon.com /// FREE AVAST --> www.walbandon.com/avast
// READ THE RULES !! or  MAKE MY DAY :)
User avatar
Bokyy
Newbie
Newbie
Posts: 41
Joined: Tue May 27, 2008 12:50 am
Location: Rijeka

Odg: Driveri za grafičku

Post by Bokyy »

Onda ako ima garanciju neka nosi natrag i rijeseno...
Inace se moze desiti da se stvori zracni djep izmedju hladnjaka i cipa, bila nova ili ne..  tooj grafi se hladnjak drzi na slabim plasticnim kopcama
Last edited by Bokyy on Wed Apr 24, 2013 7:49 pm, edited 1 time in total.
User avatar
silentshoot46
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Sun May 13, 2012 8:34 pm
Location: Rijeka

Odg: Driveri za grafičku

Post by silentshoot46 »

Zašto ne? Ja sam frendu nakon par dana riješio takav problem, što sam na pasivni hladnjak stavio ventilator da puše...jer se pregrijavala...neka pogleda da li se ne grije...neka reinstalira drivere,a možda i windowse, neka vidi da li je napajanje dovoljno dobro za tu grafulju...
kikidj
Newbie
Newbie
Posts: 53
Joined: Sun Aug 01, 2010 5:14 pm
Location: Krapinske Toplice

Odg: Driveri za grafičku

Post by kikidj »

silentshoot46 wrote: Zašto ne? Ja sam frendu nakon par dana riješio takav problem, što sam na pasivni hladnjak stavio ventilator da puše...jer se pregrijavala...neka pogleda da li se ne grije...neka reinstalira drivere,a možda i windowse, neka vidi da li je napajanje dovoljno dobro za tu grafulju...
Ako se pregrijava VPU Recover bi ju trebal resetirati i izbaciti obavjest, a sad posto veli da mu driveri ne funkcioniraju  mozda se i pregrijava (a to moze lagano provjeriti tak da stavi kucni veliki ventilator ispred otvorenog kompa i prati temperaturu i sta se dogada sa kompom, npr. Aida64 ili Speedfan ocitavaju temperaturu, a ima i ostalih) . Napajanje po meni moze odmah eliminirati posto ta graficka trosi max. 18w, tak da ako napajanje tolko nemoze isporuciti onda je stvarno neki srot :lol:. Ali najbolje kao sta kazes nanovo windowse i drivere i onda pratiti sta se dogada.
Kad bi mogao slikati taj Blue screen da se vidi koja je greska.
Zden
Newbie
Newbie
Posts: 21
Joined: Sat Jan 26, 2013 3:06 pm
Location: Zagreb

Re: Driveri za grafičku

Post by Zden »

Pokušati
amd driver downloader

ovo s artefaktima sugerira na neispravnu karticu tretiranu s infra ,tj muljanju servisa s neispravnom robom ako je nova vratiti u trgovinu .
Post Reply

Return to “Software”