Kveščn računalna oprema

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
Locked
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Kveščn računalna oprema

Post by sonny »

Daklem, znam da ovdje ima nekoliko pojedinaca koji se "kao nešto kuže" :lol: u računalnu opremu, pa imam pitanje za Vas....

Moj stari je u nabavci računala za posao, pa mu je prijatelj dao nekakv kompjuktor, koji nije ništa posebno, ali za ono što njemu treba će biti perfektan... Nije još nikad niti radio... Gledao sam malo na stražnjoj ploči i vidio da ima 2 USBa... Koja je konfiguracija nemam pojma jer fali monitor... Nebitno...

Dakle, čovjeku bi trebao odgovarajući printer... Gledajući malo cijene i opremu, naletio je na all in one uređaje ( printer/skener/fax )... Što je vrlo poželjna stvar... I korisna nadasve...
Pa ja imam pitanja.... Isplati li se uopće investicija u te 3u1 uređaje ako gledamo kvalitetu... Koji printer bi bio zadovoljavajući po pitanju uloženo/dobiveno, uzimajući u obzir i cijenu nove boje/tinte/ketriđa za isti... Napominjem da bi dotični bio namijenjen isključivo za posao, i to povremeno, tako da se primjerice laserski printeri definitivno ne isplate...
Također bih molio za neke linkove ili barem mjesta gdje se dotični uređaj može pogledati....

Buđet ? Nemam pojma, preporučite nešto,pa ćemo vidjeti...
Image
bravo-ri
Registered User
Registered User
Posts: 3803
Joined: Fri Apr 14, 2006 11:52 am

Kveščn računalna oprema

Post by bravo-ri »

staroj sam pred nekih mjesec dana uzeo taj fax7skener7printer7kopirka i odlična je stvar nekih 1000 kuna sam ga platio od hp-a je..a pogledaj u ventex,netcom,hgspot,pevec(to govorim za one di su izloženi)i nemoj uzeti neki entry level(oni su ti od cca 600 kn na više)imaš sada u metrou na akciji jedan model..a za hp znam da imaš i zamjenske ketriđe (za printer crni 40 kn boja 50 kn),a za canon sam na par mjesta se raspitivao i kažu da za canon uopče nema zamjenskih ketriđa tako da na to isto pripazijel originalni su ti cca 300 kn(boja i crna) i odlična je to stvar
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Kveščn računalna oprema

Post by denister »

joj,kad ces kod fredija,da ti kazem nesto....
ovako sestri sam uzeo isto za firmu all in one hp(citaj 1800kn),neisplativo,jer je tinta ili ti catrige za njega skupo,jeftinije ti je posebno uzeti fax,iako to mozemo rijesiti pomocu modema,ali lakse ce mu tako biti,i uzmemo canona,zasto,sigurno se pitas????zato jer zamjenski catrige za njega je crana 11kn,boja 15kn,a nevjerujem da ce printati nekakve slike,a jos bolje tu na forumu sam vidio da se pordaje ili poklanja iglicni printer....
Image
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Kveščn računalna oprema

Post by denister »

[QUOTE=bravo-ri]staroj sam pred nekih mjesec dana uzeo taj fax7skener7printer7kopirka i odlična je stvar nekih 1000 kuna sam ga platio od hp-a je..a pogledaj u ventex,netcom,hgspot,pevec(to govorim za one di su izloženi)i nemoj uzeti neki entry level(oni su ti od cca 600 kn na više)imaš sada u metrou na akciji jedan model..a za hp znam da imaš i zamjenske ketriđe (za printer crni 40 kn boja 50 kn),a za canon sam na par mjesta se raspitivao i kažu da za canon uopče nema zamjenskih ketriđa tako da na to isto pripazijel originalni su ti cca 300 kn(boja i crna) i odlična je to stvar[/QUOTE]
a su te slagali:vamp: :vamp: :vamp: :vamp:
Image
bravo-ri
Registered User
Registered User
Posts: 3803
Joined: Fri Apr 14, 2006 11:52 am

Kveščn računalna oprema

Post by bravo-ri »

[QUOTE=denister]a su te slagali:vamp: :vamp: :vamp: :vamp:[/QUOTE]

a di kupuješ te ketriđe po 11 kuna?meni za hp-a je 40 i nešto najmanje
hrvoje
Administrator
Administrator
Posts: 2872
Joined: Fri Feb 10, 2006 7:15 am
Location: Karlovac
Contact:

Kveščn računalna oprema

Post by hrvoje »

kod kupovine printera za firmu, ako ce trebat printat nes u vise primjeraka, a printat ce sami tekst pametno je uzet dobri stari iglicni printer (sa jednim dobrim traktorom:)) ,,al ovi nescafe 3ujedan printeri su cist OK za svakodnevne zajebancije
User avatar
Mare
Registered user
Registered user
Posts: 836
Joined: Thu Feb 16, 2006 9:30 pm
Location: Donja Zelina

Kveščn računalna oprema

Post by Mare »

Pogledaj malo Panasonica ima dobre uređaje.
Imam KX-FLB758 i ok je i još je laser printer.
Pogledaj u http://www.se-mark.hr/MiniWeb/index.asp ili www:alea.hr
hcuk
Registered User
Registered User
Posts: 693
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:07 pm
Location: Karlovac

Kveščn računalna oprema

Post by hcuk »

Normalno da imas zamjenske ketriđe za Canon. Ja znam da ima u Ve-milu.
Sta se prvotnog pitanja tice nemoj kupovat entry level kako je vec netko rekao, istina je da dobijes sve, al onda imas sve lose kvalitete. Od 1000kn nadalje su vec bolje stvari koje su ok.
Ako kupujes printer, ja sam pred 20-tak dana uzimao printer i u cjenovnom rangu od 400-500kn su mi preporucili Canon iP1700 (400kn u Ve-milu).
Imao sam HP-a al je bila skupa boja pa sam ga otpisao i dvoumio sam se izmedju Epsona i Canona (tisi i malo brzi).
Za ovo sta tebi treba bi ti bio dobar i iP1300 za 290kn i za 300kn si kupis jeben skener i puno bolje nego ova all in one solucija.
hrvoje
Administrator
Administrator
Posts: 2872
Joined: Fri Feb 10, 2006 7:15 am
Location: Karlovac
Contact:

Kveščn računalna oprema

Post by hrvoje »

[QUOTE=hcuk]Normalno da imas zamjenske ketriđe za Canon. Ja znam da ima u Ve-milu.
Sta se prvotnog pitanja tice nemoj kupovat entry level kako je vec netko rekao, istina je da dobijes sve, al onda imas sve lose kvalitete. Od 1000kn nadalje su vec bolje stvari koje su ok.
Ako kupujes printer, ja sam pred 20-tak dana uzimao printer i u cjenovnom rangu od 400-500kn su mi preporucili Canon iP1700 (400kn u Ve-milu).
Imao sam HP-a al je bila skupa boja pa sam ga otpisao i dvoumio sam se izmedju Epsona i Canona (tisi i malo brzi).
Za ovo sta tebi treba bi ti bio dobar i iP1300 za 290kn i za 300kn si kupis jeben skener i puno bolje nego ova all in one solucija.[/QUOTE]

jedin ako s ovm all in one solucijom dobijes jos telefon i fax
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Kveščn računalna oprema

Post by denister »

[QUOTE=bravo-ri]a di kupuješ te ketriđe po 11 kuna?meni za hp-a je 40 i nešto najmanje[/QUOTE]
u korzu u netcomu:vamp: ali inace ti je za hp skuplje:laugh:
Image
GoRk
Registered User
Registered User
Posts: 524
Joined: Thu Apr 13, 2006 7:31 pm

Kveščn računalna oprema

Post by GoRk »

na forumu se otvori cijeli novi dio o računalima vi i dalje rokate u coffehouse.... LOOOOOOOOL
User avatar
Mare
Registered user
Registered user
Posts: 836
Joined: Thu Feb 16, 2006 9:30 pm
Location: Donja Zelina

Kveščn računalna oprema

Post by Mare »

:lol: A di ćeš bolje nego tu!:lol:
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Kveščn računalna oprema

Post by sonny »

GoRk wrote:na forumu se otvori cijeli novi dio o računalima vi i dalje rokate u coffehouse.... LOOOOOOOOL

Da i ?!?
Recimo da nisam zamijetio podforum ...
Ukoliko netko od nadležnih moderatora/admina smatra ovaj thread bitnim, vrlo lako ga može prebaciti tamo....
Tako da :whistling:

Hvala za odgovore, sutra ću malo zaletiti u izvidnicu, pa ćemo vidjeti...
Denister, čujemo se, ili najkasnije vidimo u petak....
Image
Matt
Registered User
Registered User
Posts: 1170
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:39 am
Location: Veliko Trgovišće

Kveščn računalna oprema

Post by Matt »

Ja ti imam HP1210. Kupio sam ga prije dvije godine i do sad ništa.(Joj samo da ga ne ureknem). Nego mana je ta, kao što je već netko spomenuo da je boja za njega skupa a zamjenski ketriđi mi se nisu pokazali baš nešto, dapače, nakon kaj sam stavio jednog printer se počeo derat sve u šesnaest! Drapat papir i sl. Da stavio sam ga dobro u ležište!
Za kućnu upotrebu i printanje dokumenata, skeniranje istih sasvim pristojan pisać, skener, kopiraka!
Svi elektronicki uredaji rade na bijeli dim!
Kad dim izade uredaj vise ne radi!!!
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Kveščn računalna oprema

Post by denister »

2sonny:OK
Image
Locked

Return to “Hardware”