Koju konfiguraciju imate???

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
Post Reply
User avatar
jurki
Registered user
Registered user
Posts: 983
Joined: Sun Oct 21, 2007 2:28 pm
Location: Zaprešić

Odg: Koju konfiguraciju imate???

Post by jurki »

Pa na javljaju se više jer sam napisao skriptu koja vremenski pomakne start određenih programa.
Ali kad se kao što je po defaultu svi startup programi pale istovremeno, sistem je beskoristan nekoliko minuta dok se svi programi ne upale.
"I think vintage audio is a waste of money and can't even match the sound of todays midfi"
www.zaphaudio.com
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Koju konfiguraciju imate???

Post by Nick »

Ok, samo koji je to program/i tako štekao u te prve 4 min, da je bio beskoristan?
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: Koju konfiguraciju imate???

Post by eRRoXxX »

Neznam za mene ciste gluposti...iskljuci programe koje netrebas odma cim ti se upali komp malo ce prije "doci sebi" i naravno da ak na malo losijem kompu dizes to sve steka. Ja sam prezadovoljan 7-icom i nemam nikakvih problema  :respect: Vecinom je kad odem u sleep-u a i kad ga zgasim i ponovno palim max 20 sec mu treba da mogu poceti radit sta trebam. Tak da....

Edit: Moja konfiguracija:

Phenom II X4 955 Black Edition 3.2Ghz
DDR3 Corsair 2x4gb
nVidia GeForce GTX460 Gigabyte  1Gb
Coolermaster kuciste, sa self-made dodatcima :P
SeaSonic 620W Bronze
Last edited by eRRoXxX on Thu Jun 21, 2012 4:31 pm, edited 1 time in total.
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
User avatar
jurki
Registered user
Registered user
Posts: 983
Joined: Sun Oct 21, 2007 2:28 pm
Location: Zaprešić

Odg: Koju konfiguraciju imate???

Post by jurki »

Voliš prcat ljude u mozak ili što?
Imaš li ti nešto drugačija iskustva sa windowsima? Možeš li iste sekunde pokrenut preglednih interneta nakon što ti se boota računalo bez da moraš cekat isti minutu dvije?
"I think vintage audio is a waste of money and can't even match the sound of todays midfi"
www.zaphaudio.com
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: Koju konfiguraciju imate???

Post by eRRoXxX »

jurki wrote: Voliš prcat ljude u mozak ili što?
Imaš li ti nešto drugačija iskustva sa windowsima? Možeš li iste sekunde pokrenut preglednih interneta nakon što ti se boota računalo bez da moraš cekat isti minutu dvije?

Evo samo radi tebe cu sljedeci put stopat koliko vremensi treba da mi se otvore cice nakon sto mi se boota  :respect:
Sta ti znaci drugacija? Imao sam ih sve od 2000 Professional do 7 ( osim Viste jer je to bilo preveliko smece).
I nisam imao razlog ni potrebu prelaziti na neki drugi OS jer ovaj zadovoljava sve sta mi je potrebano  :)
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
User avatar
jurki
Registered user
Registered user
Posts: 983
Joined: Sun Oct 21, 2007 2:28 pm
Location: Zaprešić

Odg: Koju konfiguraciju imate???

Post by jurki »

Odgovor gore nije išao tebe nego Nicka.

Možeš naravno ubit sve startup programe, i neces morat cekat. Ali možda ipak želiš da ti se neki programi upale, zar ne?
"I think vintage audio is a waste of money and can't even match the sound of todays midfi"
www.zaphaudio.com
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: Koju konfiguraciju imate???

Post by eRRoXxX »

jurki wrote: Odgovor gore nije išao tebe nego Nicka.

Možeš naravno ubit sve startup programe, i neces morat cekat. Ali možda ipak želiš da ti se neki programi upale, zar ne?
Mozes. A sta ti je toliko prijeko potrebno da moras dignuti odjednom? Dobro 2-3 programa...ali o kojoj kolicini razgovaramo da komp stoji prvih 3-4 minute...vidio sam to ali bezpotrebno...Trenutno jedino sta mi se pokrece sa start-up om je antivirusi i hamachi...a sta to trebam vise? sve sta zatrebam i upalim  :respect:
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Koju konfiguraciju imate???

Post by Nick »

Nisam uočio takav problem u tolikoj mjeri.
Nakon što digne mrežu i antivirus sve počinje raditi ok.

EDIT Eto izmjerio od podizanja sistema, do int. explorera i otvaranja cice.com 53 s.
Tako da mi problem nije baš jasan
Last edited by Nick on Thu Jun 21, 2012 4:42 pm, edited 1 time in total.
User avatar
jurki
Registered user
Registered user
Posts: 983
Joined: Sun Oct 21, 2007 2:28 pm
Location: Zaprešić

Odg: Koju konfiguraciju imate???

Post by jurki »

Dobro ti je dok se ne naviknes na bolje. Ja sam se naviknuo na Android 4 na samsung galaxy nexusu, koji radi savršeno bez ikakvih bugova i potrebe za štelanjem/čišćenjem i još k tome je ultra jednostavan. Na isti nacin je Mac os bolji od Windowsa.
Last edited by jurki on Thu Jun 21, 2012 4:48 pm, edited 1 time in total.
"I think vintage audio is a waste of money and can't even match the sound of todays midfi"
www.zaphaudio.com
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Koju konfiguraciju imate???

Post by Nick »

jurki wrote: Voliš prcat ljude u mozak ili što?
Imaš li ti nešto drugačija iskustva sa windowsima? Možeš li iste sekunde pokrenut preglednih interneta nakon što ti se boota računalo bez da moraš cekat isti minutu dvije?

Nije mi bila namjera zahebavati, ozbiljno sam pitao.
Sistem se diže za cca 35 s i ostatak treba za IE do cice com. Tako da taj dio ide sporije tih cca 20 s. Dalje normalno.

A spor sistem koji imam je Win Mobile 6.1 na mobu. Tu se onako pristojno čeka
User avatar
jurki
Registered user
Registered user
Posts: 983
Joined: Sun Oct 21, 2007 2:28 pm
Location: Zaprešić

Odg: Koju konfiguraciju imate???

Post by jurki »

Pa dobro, meni se cice otvaraju unutar minutu od pritiska gumba za paljenje i uz upisivanje šifre za login.
"I think vintage audio is a waste of money and can't even match the sound of todays midfi"
www.zaphaudio.com
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: Koju konfiguraciju imate???

Post by eRRoXxX »

Prvo
@Nick NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE  :'( Ne internet explorer xD  :lol: :lol:

@jurki

Pa neznam,nevidim nikakvu potrebu za icim i sta to moze biti toliko bolje  :respect: Meni je ovo super  :)
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
User avatar
silentshoot46
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Sun May 13, 2012 8:34 pm
Location: Rijeka

Odg: Koju konfiguraciju imate???

Post by silentshoot46 »

Normalno da svi hvale 7-icu jer ju većinski svi skoro imaju, ili općenito windowse...da smo u Americi, bilo bi više ljudi s maco-om...ja trenutno koristim 7-icu...ali vraćam se na mac prvom prilikom...još mac i ssd...uh....onda si podigneš letvicu što je super, a što je ok pa winowsi padaju u drugi plan....
User avatar
jurki
Registered user
Registered user
Posts: 983
Joined: Sun Oct 21, 2007 2:28 pm
Location: Zaprešić

Odg: Koju konfiguraciju imate???

Post by jurki »

eRRoXxX wrote: Prvo
@Nick NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE  :'( Ne internet explorer xD  :lol: :lol:

@jurki

Pa neznam,nevidim nikakvu potrebu za icim i sta to moze biti toliko bolje  :respect: Meni je ovo super  :)
Naravno da može biti bolje, novi macbook se diže za 15 sec  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=Zg8C7hIvdCc

Samsung galaxy nexus mi otvara cice ispod 40 sec  :lol:
Poanta je da neočišćeni windowsi sa 10 startup programa imaju dizanje od 3-4 minute.

Windows osmica na ssd-u je vjeruvatno isto unutar nekih 20 sec, još ako su riješili problem sa startup programima bit ce odlicno.  :)
"I think vintage audio is a waste of money and can't even match the sound of todays midfi"
www.zaphaudio.com
Nikac
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Thu Jun 18, 2009 2:27 pm
Location: Đakovo/Osijek

Odg: Koju konfiguraciju imate???

Post by Nikac »

jurki,šta ti pričaš..čitam i gledam jesam ja lud ili koji k...Dođi kod mene, pa probaj, ako se bude dizalo u više od 50sec do paljena firefoxa, ja ti dam komp..a u par klikova sam naredio da mi se mozilla "coldstarta" kad se upali komp..a još nemam ni SSD..a kad je komp upaljen treba mu manje od pola sec da otvori mozilu..snimit ću ti video ako nevjeruješ..
Last edited by Nikac on Thu Jun 21, 2012 6:35 pm, edited 1 time in total.
Pro audio equipment
Post Reply

Return to “Hardware”