Cpu max-pregrijavanje

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
Air kick
Registered User
Registered User
Posts: 261
Joined: Sat Sep 27, 2008 5:03 pm
Location: Labin-Rijeka

Re: Cpu max-pregrijavanje

Post by Air kick »

Sta se desi sa heat pipe..spiga se nekako od topline ili? Znam da ovi novi proc ne rade uvijek na max brzini nego po potrebi..alj ovaj amd stalno brije u max non stop je na 1800mhz cak malo.i preko to mu je ujedno i radna brzina..
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Cpu max-pregrijavanje

Post by Nick »

Novi možda, ali ovo je stari i još Forcebook.
Uostalom rade i drugi na svom nekom speedu stalno, pa to nije problem
XXX-Man
Newbie
Newbie
Posts: 56
Joined: Sun Jul 29, 2012 9:47 pm
Location: Zagreb

Re: Cpu max-pregrijavanje

Post by XXX-Man »

Heat pipe se može pipigati ali to je malo vjerojatno.
Ako se puno puta pregrije moguće je da ta tekućina unutra prestane ići svojim tokom (na cpu se zagrijava i pretvara u paru pa ide po cijevi gdje se hladi i kondenzira pa natrag u cpu) jer ide kroz sitne kanaliće.

Čak sam jednom imao i laptop koji je došao sa tvornički neispravnim heatpipeom, dio na procesoru je bio vruć, a onaj na drugom kraju potpuno hladan.

Sa brzinom mislim da nemaš problema, ne spuštaju svi takt...osim ako je prije spuštao a sad ne više.
Air kick
Registered User
Registered User
Posts: 261
Joined: Sat Sep 27, 2008 5:03 pm
Location: Labin-Rijeka

Re: Cpu max-pregrijavanje

Post by Air kick »

Na takt i voltazu prije nisam obracao paznju, to sam tek poceo nakon problema..cijeli heat pipe se normalno zagrijava, barenm ja mislim..ventilator se ubrzo nakon paljenja ukljuculje i kasnije konstanto radi i isijava topal zrak, sad jos vise jer je prije bilo praha na njemu i hladnjaku.. uzeo bi drugi heat pipe ali neznam koji mi pase jer ih ima miljon vrsta ovisno o ploci..ventilator sam mijenjao ali opet isto..malo cu jos provjerit tocnu temp na kojoj se gasi..za taj procesor posto je amd znam da se vise grije citao sam cak do 95. Opet u biosu nema niceg osim osnovnog, a update nema nigdje jer je i on malo lijeva marka
User avatar
IgoRR
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Tue May 29, 2007 12:39 pm
Location: Zagreb

Re: Cpu max-pregrijavanje

Post by IgoRR »

Ispoliraj hladnjak pa probaj
Pojačaj!
Post Reply

Return to “Hardware”