Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
mikovicm
Registered User
Registered User
Posts: 109
Joined: Sat Oct 22, 2011 5:17 pm
Location: Petrinja

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by mikovicm »

win 8 je i napravljen baš za tablete, jer on može dobro raditi odnosno ima dobru tu podršku za touch screen, za razliku od win 7, xp itd
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by Nick »

Možda to i je bio cilj, ali opet windowsi trebaju i jako veliku hardwersku podršku za normalan rad.
Tako da će u tom segmentu tabletića prednost opet imati iOS i Android. Znam da mogućnosti nisu iste, ali malo ih tko i traži ne znam kakve na tabletu
User avatar
Kroky
Registered User
Registered User
Posts: 5516
Joined: Fri Feb 10, 2006 10:11 am
Location: Dugo Selo
Contact:

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by Kroky »

denister wrote: win 8 probao par puta, osobno meni je sranje...previše je grafički napravljen, ono sve kao tablet, programe ne moraš kupovati preko marketa, jednostano se bilo koji program instalira, i spor je...to je moje iskustvo
znam, al ajd na to bi se i priviknuo, al ak cu sve redom programe kupovat, onda ide dual boot gore. uzet cu ovaj laptop, a njega ima samo sa win8
http://www.iqcentar.hr/45705-s500ca-cj006h-i7-4g-500gb-hd4000-w8

nick: samo da jebeni ipad radi bolje sa excell-om win mi "skoro" ni netreba. ipad 4 radi stvarno brzo, al za to za sta mi treba u excellu nit ima dobar program (kupio ih par - banana skroz), a i 10" je premali ekran
Last edited by Kroky on Wed Apr 10, 2013 10:30 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
silentshoot46
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Sun May 13, 2012 8:34 pm
Location: Rijeka

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by silentshoot46 »

Koji je cilj kupiti novi laptop a imati XP? Naučiš se i na 7-icu za 2h...nije to mac pa da sada blejiš što je ovo...a nemožeš iskoristiti puni potencijal novog kompa/laptopa s XP-om...jer nema više update i podrške a i rađen za ono vrijeme kada nije bilo toliko dual i multi core procesora i sve ostalo...a bolje uzmi procesor bolji...jer ako neće igrati igrice ova HD grafička je sasvim ok...ja ju imam na HP-u, vrti mi hd najnormalnije...i na HDMI na telki isto...ništa ne šteka...
User avatar
Kroky
Registered User
Registered User
Posts: 5516
Joined: Fri Feb 10, 2006 10:11 am
Location: Dugo Selo
Contact:

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by Kroky »

mozda zato sto dosta ljudi jos uvijek koristi programe koji nemaju podrsku za vistu/win 7...
Image
User avatar
silentshoot46
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Sun May 13, 2012 8:34 pm
Location: Rijeka

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by silentshoot46 »

Compatibility mode...a koji su to još programi koji ne rade? ima puno opcija za to...a da ne kažem za svakodnevno korištenje...nije 7-ica više bauk...a novi laptop ti onda ne treba toliko dobar ako misliš staviti sustav star 10 godina...čak i 11, vista je promašaj...kao i 8-ica za današnja računala, za tablete ok, 7-ica još 64-bitna uz update savršeno...još ako je tu SSD  :D
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by Nick »

I starija populacija se tek privikla na XP
User avatar
Kroky
Registered User
Registered User
Posts: 5516
Joined: Fri Feb 10, 2006 10:11 am
Location: Dugo Selo
Contact:

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by Kroky »

silentshoot46 wrote: Compatibility mode...a koji su to još programi koji ne rade? ima puno opcija za to...a da ne kažem za svakodnevno korištenje...nije 7-ica više bauk...a novi laptop ti onda ne treba toliko dobar ako misliš staviti sustav star 10 godina...čak i 11, vista je promašaj...kao i 8-ica za današnja računala, za tablete ok, 7-ica još 64-bitna uz update savršeno...još ako je tu SSD  :D
Ne koriste svi komp za facebook i gledat filmove.

najbolje imat 5 kompova, i na svakom imat razlicit win da mos radit sve kaj ti treba :lol: svako ima svoje kak mu pase...to mi je isto kao kad vidim da si netko kupi mac-a jer je to in, pa mu 90% vremena radi emulaciju na win, glupost IMHO
Image
Marek
Registered User
Registered User
Posts: 543
Joined: Sun Feb 01, 2009 12:30 pm
Location: Bistra

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by Marek »

Kroky wrote: najbolje imat 5 kompova, i na svakom imat razlicit win da mos radit sve kaj ti treba :lol: svako ima svoje kak mu pase...
Instaliraš virtualke i bok.
;)
Image
User avatar
silentshoot46
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Sun May 13, 2012 8:34 pm
Location: Rijeka

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by silentshoot46 »

Pa ne koristim ni ja za fejs i filmove...ali pobogu što onda kupovati novi laptop a staviti stari sustav...onda neka kupi laptop za 500kn koji je za XP predviđen...pa će proći itekako jeftinije...ovako degradirati snagu laptopa, tj., njegove mogućnosti radi sustava je meni smiješno,ali ok,svako za svoj novac neka radi što hoće...
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by mocart »

Laptop ide na poklon. Ne poklanjas 500kn nekom za koga u datom trenutku zelis izdvojit 2600kn.
Xp sam spomenuo zato jer nisam imo pojma da novi laptopi vise nemaju podrsku za xp (nije da kupujem laptope svake godine), a laptop treba ici starijoj osobi koja se naucila na doticni operativni sustav i za to joj je trebalo ko zna kolko.

A da je xp toliko lose i sporo sucelje i da je laptop od 500kn dovoljan? Volio bih obrazlozenje te izjave.
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
User avatar
silentshoot46
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Sun May 13, 2012 8:34 pm
Location: Rijeka

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by silentshoot46 »

Pa evo primjer...kupio sam Acer laptop isto za poklon, osobi treba za net, word, skype, dao 500kn za njega...ima 80gb hard, 1,4 ghz proc, 1.5gb radne, dvd, 15.4 monitor, wlan, punjač...i on je proizveden i pripremljen za XP, vrtio bi i 7-icu samo što se na tome ne bi moglo normalno raditi nao što vrti XP, i dobio sam orginal cd s driverima za XP, sve radi...laptop će toj osobi poznavajući nju i njene potrebe biti više nego dovoljan...kažem samo da može se staviti i XP, ali problem je što možda neće sve raditi na njemu jer nema drivera...pa ja sam stavio 7-icu na novi Hp, pa sam morao na net skidati drivere i nema za XP, samo 7-ica...i onda ići zaje*** da ti npr proradi Wlan, ili ovi što govore kupi bolju grafičku, što će ti ako njen potencijal ne iskorištava sustav jer nezna...jer je grafički chip star godinu dana...a njim upravlja sustav iz 2002/03... :)
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by mocart »

Pa ok, ti si htjeo dat nekom poklon u vrijednosti 500kn i takav poklon si i našao! Koliko ti netko vrijedi u datom trenutku, toliko mu i pokoniš, jasna stvar. Upravo toliko možeš očekivat da će ti taj netko drugom prilikom i vratiti, u bilo kojem obliku.

Ali, što se tiče laptopa starog x godina za 500kn, stavi sebe u poziciju da tebi netko pokloni laptop koji nađe za te pare, možeš komotno očekivat neminovno, a to je rikavanje ekrana, hdda i ko zna čega. A baterija (ako uopće i radi), uskoro će bit najbolja za bacit u smeće.

Na kraju će ispast, "kakav si mi to laptop poklonio?"

Ja nebi takav poklon, iako mi bi mi performanse i bile dosta...
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by Nick »

silentshoot46 wrote: ,ali ok,svako za svoj novac neka radi što hoće...
I to je to
User avatar
silentshoot46
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Sun May 13, 2012 8:34 pm
Location: Rijeka

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by silentshoot46 »

Ne radi se to o vrijednosti novca...i vrijednosti laptopa...jebeš takvu osobu kojoj nešto pokloniš a ona gleda koliko si to platio...ja u tom trenutku nisam imao više novaca jer je bio iznenadni trošak a toj osobi je trebao neki laptop...a s obzirom što je imala prije toga ovo je bio veliki pomak...enivej izlazim iz rasprave...dobio si par modela laptopa i odaberi si najbolji...gledaj da imaš veću garanciju...
Post Reply

Return to “Hardware”