Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
Post Reply
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by mocart »

Trebam za poklon nešto novo kupit, ništa prezahtjevno. Ono što treba bit je 15.6" ekran, 1366x768, služit će za rad na netu, yt, divx, word, excel i tako neke stvari. Bez igranja, osim fb igrica 8).

Baterija da traje barem 4h, znači da ima đusa dovoljno da prije zabole oči nego baterija ::)

Nisam stvarno u toku sa laptopima, no znam da hoću neki novi model, znači ne model na akciji koji stoji godinu i pol u vitrini, niti polovni...

Hvala unaprijed!
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by Nick »

Last edited by Nick on Tue Apr 09, 2013 1:15 pm, edited 1 time in total.
-POP-
Newbie
Newbie
Posts: 51
Joined: Tue Feb 19, 2013 10:13 pm
Location: Osijek

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by -POP- »

Lenovo?!  ::)
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by Nick »

Ove sam stavio i zbog 2 god. garancije, koja mi je kod laptopa jako bitna stavka
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by eRRoXxX »

Moja preporuka bi bila

Laptop1

Laptop2

Laptop3

Odlicne speficikacije za te potrebe, oke cijene,2 godine jamstva + sad jos  imas akciju na no matter what godinu dana pri kupni ja mislim da je do 31.

Edit: jedino neznam jel bed sto nemaju windowse gore al meni je to bzvz cijena samo ide gore a ono...nepotrebno :P
Last edited by eRRoXxX on Tue Apr 09, 2013 1:55 pm, edited 1 time in total.
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by mocart »

Hvala na preporukama, sad sam već dosta upućeniji. Isto tako sam još suzito pretragu da mora bit dvd, 4gb/500gb i mora bit numerička tipkovnica...

A sad mozak...
Kod ovih intela me brine ta njihova "HD grafika" pošto imam već loše iskustvo sa jednom takvom pločom - nema uopće drivera za xp i to već godina dana prošla otkad je izašla! Kud i ovako slabo radi, tud nemože ni neki polu-hd film zavrtit bez stutera nit na fb neku zahtjevniju igru zavrtit a da nebude ubitačno sporo. Radi se o ploči s integriranim atom procesorom dn2800mt od koje sam si slagao mini komp na 12v.

Amd-ovi su mi s grafičke strane super izbor, i malo troše. No ipak duplo zaostaju procesorskom snagom za intelima. Šta je sad bitnije da odaberem? Manju potrošnju, bolju grafiku i slabiji proc, ili jači proc, slabiju grafiku i veću potrošnju, hm.... 
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by eRRoXxX »

Slazem se s tobom sto se tice te njihove HD grafike, i ja sam imao losa iskustva s njom i nikako mi nije "sjela"  ::)
Bas zato 2/3 laptopa koja sam preporucio imaju amd-a  :)
Po mom misljenju ove amd garficke ce biti sasvim dovoljne za pokretanje filmova i tih flash igrica bez stekanja...
Evo primjera radi ova druga toshiba ( AMD Radeon HD 7340) vrti pazi far cry 2 na low settingsima sa cca 30 fps-a sto je meni impresivno za tak nesto...nije igrivo ali opet zahtijevna je to igrica...al zato starcraft 2 vrti na low s nekih 55 fps-a sto je sasvim oke i igrivo...
Dalo bi se jos par laptopa vjerovatno naci samo nestignem sad budem navecer jos malo pogledao...
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
Silvach
Registered User
Registered User
Posts: 3360
Joined: Sun Feb 10, 2008 11:30 am
Location: Marija Bistrica

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by Silvach »

ja bih išo na soluciju slabiji proc a sve ostalo jače jer proc ovako ionako nećeš full iskoristit bez vrtnje neke zahtjevne igre tako da rađe uzet sa boljom grafuljom i jačom baterijom.
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by mocart »

A zar više niti jedan novi lap ne podržava xp?

...znaš kak je to kad deset godina tamburaš po istom braču pa te onda teraju da sviraš bisernicu...
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by Nick »

Daj jedan razlog za XP umjesto 7?
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by mocart »

Znam svirat, al ne bisernicu! Oću reć, nisam nikad radio na w7 pa ni neznam šta propuštam a šta mi fali...
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by Nick »

Na bolje se čovjek lakše navikne, tako da nećeš ni ti imati problema sa bisernicom.
User avatar
Kroky
Registered User
Registered User
Posts: 5516
Joined: Fri Feb 10, 2006 10:11 am
Location: Dugo Selo
Contact:

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by Kroky »

kakva je situacija sa win8? kolko mi je frend objasnjavao programi se kupuju tj. skidaju kao sa goggle marketa, app store-a i sl?
Image
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by denister »

win 8 probao par puta, osobno meni je sranje...previše je grafički napravljen, ono sve kao tablet, programe ne moraš kupovati preko marketa, jednostano se bilo koji program instalira, i spor je...to je moje iskustvo
Image
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Q: Novi laptop 15.6" do 2600kn

Post by Nick »

Slažem se, sučelje za tabletić bezveze, po defaultu fali start tipka?!?, najružnije sučelje u zadnje vrijeme, izmjene mjesta pojedinih stvari samo da se zakomplicira i ono što je bilo dobro, možda jesu bili malo brži od 7, ali pored svega navedenog nebitno.
Uglavnom, ostaje se na sedmici do daljnjeg
Post Reply

Return to “Hardware”