printer problem i preporuka novoga

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
Post Reply
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

printer problem i preporuka novoga

Post by jiva »

e ovako ovo govno printersko od epsona mi je odneslo pola poslijepodneva, radi se o gnjidi Epson SX 125, otišla mi je jedna od 4 boje i kupio ajde tri boje već kada sam u trgovini, zamijenim tu jednu koja je prošla, kadli ono treba najednom promijeniti i drugu, promijenim i tu treba i treću, ajde promijenim i treču zadnju boju (faking žutu) i ne želi ju prepoznati !!! Koji k.... sada?? Ubacujem, vadim, stavim staru, ništa jednostavno ne prepoznaje, idem malo googlati i nađem foru kako printer treba biti odkopčan od kompa dok se  mijenjaju boje (kao neka fora zamjenske su pa ovi iz Epsona nešto kenjaju, pojma nemam), probam i to ne ide, na kraju sam popizdio i deinstalirao printer i probao opet instalirati i fak ništa!!! Da li je imao tko sličnih problema, i kako je to riješio? (čekičem? nogom?)
Zamjenske boje su Orinx, a printer je star par mjeseci

A drugi dio posta se odnosi na preoruku ako se ovaj ne da srediti, jer možda nije bed to sutra popraviti, ali stvar je u tome što mojoj šogorici printer treba taj tren, jer studira građevinu, i ovakvi ispadi sa bojama koje su ispravne a pola 10 navečer nisu neka dobitna kombinacija, a ona sutra mora na fax, pa bi vas molio za preporuku printera za cca 800kn po mogučnosti laserski u boji, da se ne dogodi u pola noći da "nestane boje" koja je znam šrot i jeftina ali hebiga kada je origigi skupa a puno printa, ono za šta joj treba je za printanje (osim teksta naravno) grafova i nacrta, skica i sl. stvari koje se koriste u građevini...Hvala i  :respect:
Last edited by jiva on Tue Jan 17, 2012 11:31 pm, edited 1 time in total.
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
Nikac
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Thu Jun 18, 2009 2:27 pm
Location: Đakovo/Osijek

Odg: printer problem i preporuka novoga

Post by Nikac »

Probaj skinit program "total uninstall", i s njim obrisat drivere od printera..i onda sve nanovo instalirat..jel ovaj "obični" uninstal ti ostavlja neke stvari na kompu...a ovaj program briše baš SVE što se tiče toga..pa eto...nemora biti da če raditi..ali barem probaj..nekošta te puno vremena..
Pro audio equipment
User avatar
type-r
Newbie
Newbie
Posts: 54
Joined: Wed Jul 01, 2009 5:21 pm
Location: Požega

Odg: printer problem i preporuka novoga

Post by type-r »

Isti priner imam, kupio zamjenske i nije htio prihvatiti, samo sam dobro natopio alkoholom konektore i od tada radi odlicno.boje neke zing zjang 37 kuna komad
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: printer problem i preporuka novoga

Post by jiva »

type-r wrote: Isti priner imam, kupio zamjenske i nije htio prihvatiti, samo sam dobro natopio alkoholom konektore i od tada radi odlicno.boje neke zing zjang 37 kuna komad
pod konektore misliš na onaj čip
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
Post Reply

Return to “Hardware”