Problem - gašenje

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
Post Reply
Nikac
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Thu Jun 18, 2009 2:27 pm
Location: Đakovo/Osijek

Problem - gašenje

Post by Nikac »

Ovako, imam problem da mi se restarta komp sam od sebe...nema neko određeno vrijeme....nekad radi 2. dana sasvim oke...a nekada se dva puta dnevno restarta...Mislio sam da je do windowsa, pa sam instalirao nove...ista stvar se dešavala...krenio sam sistemom eliminacije na hardver...zamjenio napajanje...ista stvar,RAM-e ista stvar,Grafička,ista stvar...e sad mi je još ostala matična i proc.....sumnjam na matičnu 90%,šta vi kažete i jel moguče da je proc...inace..hlađenje u kompu je dosta dobro,i mjerio sam temp. proca, ona je sasvim okej....i nebi reko da je do pregrijavanja...možda hladni lem negdje na matičnoj? Model je Gigabite GA-MA770-DS3,proc amd 5200+
Pro audio equipment
User avatar
josip
Registered User
Registered User
Posts: 2713
Joined: Thu Sep 13, 2007 11:18 pm
Location: Zagreb-Dubrava

Odg: Problem - gašenje

Post by josip »

propuši procesor slicni problem je stvarala prašina na hladnjaku od proca i rušila i igre i komp kad propuhao proc kopmletno te promjenio termalnu i od onda radi normalno nikakvih problema !!! barem kod njega  :respect:
PB 146,9 1x30 Treo SSx-12+SPL Dynamics S4002
PB 149,5 1x38 SS T4-15+GZPA 1.4000D
Db Team Zagreb
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Problem - gašenje

Post by Nick »

Ja glasam za matičnu (kad drugi neće)
Nikac
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Thu Jun 18, 2009 2:27 pm
Location: Đakovo/Osijek

Odg: Problem - gašenje

Post by Nikac »

josip wrote: propuši procesor slicni problem je stvarala prašina na hladnjaku od proca i rušila i igre i komp kad propuhao proc kopmletno te promjenio termalnu i od onda radi normalno nikakvih problema !!! barem kod njega  :respect:

kučište je komplet propuhano i očiščeno sa kompresorom prije svega,e sad jedino nije mjenjana tremo pasta...komponente su stare negdje oko tri god..
Pro audio equipment
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Problem - gašenje

Post by Nick »

Kod mene su na nekoj ploči bili isti simptomi, neki bridge otišao nekuda. U stereu kažu ne radi  ;)
Nikac
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Thu Jun 18, 2009 2:27 pm
Location: Đakovo/Osijek

Odg: Problem - gašenje

Post by Nikac »

i šta smo rekli nakraju?slabo nešto prognozirate :).... jel ima ko za prodat onda takvu matičnu..kao što sam rekao...proc je amd dual 5200+,uvjet je da ima barem tri mj. garancije....ili ako nema nitko vamo za prodat..da mi pogleda na PC expertu..
Pro audio equipment
Post Reply

Return to “Hardware”