Preporuka za laptop do 3000kn

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
Post Reply
industrial
Registered User
Registered User
Posts: 1025
Joined: Fri Oct 13, 2006 4:08 pm
Location: Rijeka-Grobnik

Preporuka za laptop do 3000kn

Post by industrial »

trebam preporuku za laptop do max 3000kn,davno sam izasao iz djira za te stvari,pogotovo sta se tice laptopa.
koristio bi se iskljucivo za internet i neke jednostavnije programe u vezi posla.
bilo bi dobro kad bi se mogla i poneka igrica zavrtit,ali koliko sam skuzio to je nemoguce u tom cjenovnom rangu..
meni je za oko zapeo konkretno:http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=1850
cini mi se cisto solidna cijena za te komponente,neznam dali je pentium jos uvijek vrh sto se tice kvalitete?
uglavnom svaki savjet dobrodosao,jos ako bi neko preporucio bas ducan iz Rijeke bilo bi jos bolje..
VooDoo
Registered User
Registered User
Posts: 1271
Joined: Sun Nov 07, 2010 2:53 pm
Location: Zagreb

Odg: Preporuka za laptop do 3000kn

Post by VooDoo »

ja ti imam ovaj

Dell Vostro 1015, star 1g+garancija 1g., Intel Core 2 Duo T6570 (2.10 GHz) • 2 GB DDR2 • 320 GB HDD • DVD±RW DL • 15.6" LED Backlight TN+Film • Intel GMA 4500MHD • Bluetooth • Webcam • Windows 7 • Boja: crna

Račun i garancija još godinu dana

cijena = 2300kn

pa ako ti odgovara, praktički je nekorišten-kao nov, račun, garancija, kutija sve - taj ti je po meni sasvim ok a i ušparaš 700kn  8)
User avatar
krcko
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:26 pm
Location: Zagreb, Dubrava

Odg: Preporuka za laptop do 3000kn

Post by krcko »

http://www.svijet-medija.hr/p/Prijenosno-ra%C4%8Dunalo-HP-Pavilion-g7-1005sm,-LF088EA/31790/

baci oko na ovo, meni to djeluje vise nego ok
cini mi se kao najbolji omjer plaćeno - dobiveno
industrial
Registered User
Registered User
Posts: 1025
Joined: Fri Oct 13, 2006 4:08 pm
Location: Rijeka-Grobnik

Odg: Preporuka za laptop do 3000kn

Post by industrial »

nisam se ni sjetio pogledat u ovdje,
ovo mi izgleda ok,cak ima i neku graficku naspram onog asus-a,ali opet amd proc.,citao sam da imaju usvakom slucaju slabije performanse od intela,
sad dal se to u praksi osjeti neznam.. :D
Franca
Registered User
Registered User
Posts: 1807
Joined: Thu Feb 16, 2006 12:05 pm
Location: Čakovec / Varaždin

Odg: Preporuka za laptop do 3000kn

Post by Franca »

Amd-ov procesor od 1000kn nema ništa lošije preformanse od Intelovog procesora za 1000kn... sve je to tu negdje.
To što netko uspoređuje Intela za 7000kn i Amd-a za 1500 je druga stvar.

Taj Paviljon g7 je stvarno ok po placeno/dobiveno. Ne znam dal itko ima veci ekran za tu cijenu??

Ako bas mora biti Intel, onda ovo nije lose:
http://www.ecos.hr/katalog/kategorija-16-prijenosna-racunala/brand-21-toshiba/proizvod-38407-toshiba-notebook-satellite-c660-11v

Nabava.net :respect:
Last edited by Franca on Tue Jun 28, 2011 1:14 pm, edited 1 time in total.
User avatar
krcko
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:26 pm
Location: Zagreb, Dubrava

Odg: Preporuka za laptop do 3000kn

Post by krcko »

Francu potpisujem  :respect:

Ni ja nisam neki veliki ljubitelj amd, no kod ovih low budget kompova sve je to isto :whistling:
industrial
Registered User
Registered User
Posts: 1025
Joined: Fri Oct 13, 2006 4:08 pm
Location: Rijeka-Grobnik

Odg: Preporuka za laptop do 3000kn

Post by industrial »

dobio sam preporuku za dell,konkretno ovaj model,cini i se totalno best buy,jos 3 god.garancije koju ovi drugi nemaju nikako preko god.dana  :D
http://www.svijet-medija.hr/p/Prijenosno-ra%C4%8Dunalo-DELL-Inspiron-1546-white,-DNI1546AW-01/32737/
Silvach
Registered User
Registered User
Posts: 3360
Joined: Sun Feb 10, 2008 11:30 am
Location: Marija Bistrica

Odg: Preporuka za laptop do 3000kn

Post by Silvach »

Moj savjet ti je uzet nekog hp-a za tu cijenu ako naces ili acera.. toshibu nemoj ni za zivu glavu uzimat.. bar se meni pokazala jako nekvalitetnom....
pucko
Registered user
Registered user
Posts: 708
Joined: Sun Jun 07, 2009 4:09 pm

Odg: Preporuka za laptop do 3000kn

Post by pucko »

dell je i moja preporuka :respect:
jos ti ostane za cevape
Image
Alpine IVA-w202r @ pxa-h701 // audison voce k6, audison voce av 3.0, jlaudio 10w3v3-4 // DLS a7, STEG AQ 220.2
industrial
Registered User
Registered User
Posts: 1025
Joined: Fri Oct 13, 2006 4:08 pm
Location: Rijeka-Grobnik

Odg: Preporuka za laptop do 3000kn

Post by industrial »

Silvio wrote: Moj savjet ti je uzet nekog hp-a za tu cijenu ako naces ili acera.. toshibu nemoj ni za zivu glavu uzimat.. bar se meni pokazala jako nekvalitetnom....
100 ljudi 100 cudi,frend vec ima 2 toshibe zaredom,zadovoljniji nego s bilo cim drugim..
uzet cu ovaj dell,cini mi se kao best buy i cemu bacat pare kad za igre nije nikako,
a za ovo sta trebam mislim da bi ovaj procesor trebao to obavljat bez ikakve muke.
hvala vam ljudi na misljenjima,napisem za koji dan kako sam zadovoljan.
Vla@do
Registered User
Registered User
Posts: 3563
Joined: Thu Mar 02, 2006 10:38 pm
Location: Rijeka/Koprivnica
Contact:

Odg: Preporuka za laptop do 3000kn

Post by Vla@do »

industrial wrote:
Silvio wrote: Moj savjet ti je uzet nekog hp-a za tu cijenu ako naces ili acera.. toshibu nemoj ni za zivu glavu uzimat.. bar se meni pokazala jako nekvalitetnom....
100 ljudi 100 cudi,frend vec ima 2 toshibe zaredom,zadovoljniji nego s bilo cim drugim..
uzet cu ovaj dell,cini mi se kao best buy i cemu bacat pare kad za igre nije nikako,
a za ovo sta trebam mislim da bi ovaj procesor trebao to obavljat bez ikakve muke.
hvala vam ljudi na misljenjima,napisem za koji dan kako sam zadovoljan.
za mene trenutno toshiba i lenovo

lenovo do cca 3k kn je g550 i b560 koji je nes skuplji ali ima 3gb rama, 500gb hard, itd itd

toshiba je ona c550 čini mi se i čist je ok, baterija dura i više manje sve ok

a npr hp pavillion dv9600 koji je btw koštao 12000kn em je spor, em se grije ko lud, itd itd...

tako da, sve ovisi

ja bi toshibu ili lenovo, ili asus ako nadjes...
Eibach, GT Power, /////ALPINE, Phase :res:
eddo
Newbie
Newbie
Posts: 32
Joined: Tue May 10, 2011 8:12 pm
Location: Zagreb

Odg: Preporuka za laptop do 3000kn

Post by eddo »

dell vostro 1015 po meni nikako... ja ga imam trenutno... kao prvo, previse se grije, a tek sam ga upalio, kao da sam dobio grijalicu, a ne laptop  :haaa: .....
svako malo se zaledi, pogotovo kad palim muziku na netu... znao mi se sam ugasit monitor, s time da nije nikakav power saveing ukljucen il nesto slicno...
za neke vece programe, treba mu podosta vremena da se sve sredi, i da mozes radit...

definitivno uzmi nesto drugo...
User avatar
Bumbi
Registered User
Registered User
Posts: 338
Joined: Fri Dec 04, 2009 1:26 pm
Location: Zupanja

Odg: Preporuka za laptop do 3000kn

Post by Bumbi »

Silvio wrote: Moj savjet ti je uzet nekog hp-a za tu cijenu ako naces ili acera.. toshibu nemoj ni za zivu glavu uzimat.. bar se meni pokazala jako nekvalitetnom....
Oprosti neznam kako drugacije da kazem... KOJA GLUPOST !
Image
industrial
Registered User
Registered User
Posts: 1025
Joined: Fri Oct 13, 2006 4:08 pm
Location: Rijeka-Grobnik

Odg: Preporuka za laptop do 3000kn

Post by industrial »

eddo wrote: dell vostro 1015 po meni nikako... ja ga imam trenutno... kao prvo, previse se grije, a tek sam ga upalio, kao da sam dobio grijalicu, a ne laptop  :haaa: .....
svako malo se zaledi, pogotovo kad palim muziku na netu... znao mi se sam ugasit monitor, s time da nije nikakav power saveing ukljucen il nesto slicno...
za neke vece programe, treba mu podosta vremena da se sve sredi, i da mozes radit...

definitivno uzmi nesto drugo...
nije bila rijec o toj seriji,uzeo sam inspirion iz gornjeg posta i za sada nemam bas nikakvih problema sta si ti naveo,laptop se ni ne cuje u radu,nema grijanja,radi za moje potrebe i vise nego brzo,baterija traje izmedju 1,5-2h,za te novce stvarno sam zadovoljan.
Giz
Registered User
Registered User
Posts: 1794
Joined: Sat Feb 11, 2006 11:45 pm
Location: Zaprešić

Odg: Preporuka za laptop do 3000kn

Post by Giz »

Onak, laptop do 3000kn je kao da ideš kurvi i razmišljaš koju si bolest pokupio.

Onaj Dell sa linka sam dobio na servis, lošiji uradak nisam dugo vidio. Pa laptop od prvog dana zvecka, pucketa i doslovno se piga pod prstima kad tipkaš.
Dalje nema smisla govoriti o istome.

Ono što ti mogu reći, a sad ću ispasti pametnjaković a na tebi je da razmisliš, skupi još koju kunu jer se za 4k kn da naći solidan uređaj koji nije po pitanju HWa zlo ali radi sve korektno i opravdano za svoju cijenu naspram ovih jeftinijih kod kojih nikad nećeš biti zadovoljan i uvijek če nešto nedostajati.
Post Reply

Return to “Hardware”