Preporuka laptop 3-4 kkn ?

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
Post Reply
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Preporuka laptop 3-4 kkn ?

Post by sonny »

Crko mi moj preeeeedobri stari IBM R50e :'(
Bad cluster-i na hard disku i nakon 2 formatiranja.... Nisam radio sam, nego kolega koji se u to razumije :)
Pošto se ja ne razumijem baš dobro u računalne konfiguracije, a i laptope ne pratim odavno, treba mi pomoć...
Dakle, gore navedeni me služio više nego dobro 8 godina, usprkos u zadnje vrijeme nikakvoj bateriji i malo mjesta na hardu...
Međutim nakon, pred neko vrijeme, svježe instaliranih XP-a, stvarno je u pogledu brzine rada radio čuda s obzirom na datum proizvodnje.... Dakle, treba mi laptop za nekakvu normalnu uporabu, multimedija me ne interesira pretjerano, čak ni nekakvo igranje, osim možda ponekad, ali ne neke čudo jedno zahtjevne nove igre... Tek toliko da može zavrtiti nešto ozbiljnije.... Uglavnom mi treba za posao, dakle razni dokumenti, starije nezahtjevnije verzije Photoshopa ili AutoCad-a... Ne patim od novotarija... Uglavnom zamjena za jeftinije stolno računalo, pošto nemam pretjerano puno mjesta....
Ponavljam, bio sam oduševljen IBM-om i očekujem da mi i "novi" potraje neko vrijeme... Ne sad 10 godina, ali i da ne crkne nakon 2 godine, jer nemam u planu tako skoro kupovati novog....
Operativni sustav poželjan naravno.... Pripadam oldschool generaciji :D pa je i XP bio i više nego dovoljan za moje potrebe... Dakle što manje đinđi, to bolje....

Slušam prijedloge (bolje one bliže3 kkn) i hvala unaprijed :respect:
Image
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: Preporuka laptop 3-4 kkn ?

Post by denister »

darioL ima riješenje, pošalji mu pm ;)
Image
User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

Odg: Preporuka laptop 3-4 kkn ?

Post by acey »

Daj da te pitam, ako ti je laptop za odstrijel te ako ti kojim slučajem više ničem ne služi, imam jedan stari imb r31 sa shebanim LCD-om pa bi si probao iskombinirati nešto.

Možeš i na PM odgovoriti.
Image
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Odg: Preporuka laptop 3-4 kkn ?

Post by sonny »

Dao sam mu jos jednu sansu. Trenutno je na popravku, odnosno ugradnji novog os-a, pa alo bude radio kako mi je radio do sada, necu ga sigurno samo tako odbaciti. Ako kroz neko vrijeme opet vrisne, onda nema druge nego da ga otpisem.
Image
Post Reply

Return to “Hardware”