acer problem

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: acer problem

Post by denister »

dario se sjećaš onog acera 10 što si mi i ti pokušavao staviti drivere na njega preko TW-a, pa sam nakraju stavio ja kako si rekao win 7 i sve proradilo, taj isti mi se vratio nakon cca 2 tjedna, i problem sljedeći, upališ ga i on radi ali npr. otvoriš ofice radiš u njemu cca 3 min i lap se ugasi, pa sam stavaljao nove windwse gore i opet isto, pa sam promjenio i tremalnu pastu i bilo je bolje ali nakon cca 20 min običnog gledanja po netu on se ugasi, reko ja idem zamjeniti ram, ja zamjenio i radi i dan danas ko puška, jdeino sva ta mala g*** griju se ko blesava, ali sad se ne gasi više...zato sam ja rekao da nije možda i ram, doduše jeftinije je prvo zamjeniti pastu...
i da dario je doktor za te stvari tako da slobodno poslušajte svajeta od njega, svi možemo svašta napisati, ali vjerujte mi na riječ čovjek ima i zna riješenje  :RESPECT:
Image
User avatar
fox
Registered User
Registered User
Posts: 154
Joined: Wed Mar 18, 2009 11:20 am
Location: Zagreb,Jarun

Odg: acer problem

Post by fox »

Prvo sam downclockao grafičku stanje se malo popravilo ,ali opet nekoliko min u igri i crkne đubre.
Promjenio ram stavio taj ram na svoj lap meni lap normalno radi ,a burazov sa mojim ramom rikava,tak da nije ni to
Ništa zguglao sam na netu da je neko razrezao kučište ispod hdd i ventilatora pa ću probat to
Vladimir Fočić
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: acer problem

Post by denister »

fox wrote: Ništa zguglao sam na netu da je neko razrezao kučište ispod hdd i ventilatora pa ću probat to
nemoj još to raditi, prvo napravi šta ti je dario rekao....
Image
DarioL
Registered user
Registered user
Posts: 705
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:37 am
Location: Dubrovnik

Odg: acer problem

Post by DarioL »

Evo pošto baš imam jednog acera sa problemom pregrijavanja na stolu pa da malo slikom objasnim što treba napraviti... Rezanje kučišta neće pomoći...

Evo ovo označeno crvenom bojom su uzročnici pregrijavanja...

Image

Skroz sasušeno i više nema svoju funkciju... ovdje je čak hladnjak pod rukom hladan jer prijenosa topline uopće nema, laptop se gasio nakon 20-ak sec...
Skinuti žvake i staviti pastu na grafički chip i northbridge i onda OVO:

Image

Image

i onda opet pastu s gornje strane i amen, nema više pregrijavanja. Na mjestu memorije VGA kartice promijeniti pad-ove koji onda mogu ostati tu jer ih više grafički chip neće pregrijavati i sušiti...
Chip-tuning vaše jurilice :)
Informacije na PM ili na [email protected]
www.oct-tuning.com
User avatar
fox
Registered User
Registered User
Posts: 154
Joined: Wed Mar 18, 2009 11:20 am
Location: Zagreb,Jarun

Odg: acer problem

Post by fox »

Ma napravio sam već to nije to problem lap je star mjesec dana tako je od prvog trena korištenja .
Ne gasi se uopće kod normalnog korištenja surfanje word itd,nego samo kod igri i benchmarka ,te nekih zahtjevnijih aplikacija.
Problem je pregrijavanje to znam jer na testu tem pređe 98 stupnjeva i tada se gasi.
Nevjerovatno je da taj model nema air intake tj ima i na njemu piše da ne smije biti blokiran ,ali su rupe zatvorene(vjerojatno tvornička greška)

Po meni negdje mora uzimati zrak,možda sam u krivu zato i pitam

Image
radi se o ovim otvorima
Vladimir Fočić
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: acer problem

Post by denister »

pa ako je star metar dana nosi to na garanciju ako postoji
Image
Silvach
Registered User
Registered User
Posts: 3360
Joined: Sun Feb 10, 2008 11:30 am
Location: Marija Bistrica

Odg: acer problem

Post by Silvach »

nosi im neka slažu odnosno neka ti daju novi jer ako se ne varam imaš 14 dana nakon kupnje ako nešto ne valja da ti daju nov uređaj.. ili 7 dana.. ne znam točno.. I naravno da se gasi jer 98° je pun kufer previše.. Meni je Ati radeon kad sam kloko na velikom kompu radila na toj temperaturi sasvim normalno no za lap je to pun kufer previše.. Ima sigurno u biosu zaštitu podešenu da se komp ugasi kad dostigne određenu temp iz sigurnosnih razloga po dijelove..
Last edited by Silvach on Wed Mar 16, 2011 9:27 pm, edited 1 time in total.
User avatar
fox
Registered User
Registered User
Posts: 154
Joined: Wed Mar 18, 2009 11:20 am
Location: Zagreb,Jarun

Odg: acer problem

Post by fox »

Nažalost kako lap ne služi za igre nego prvenstveno za surf i excel nisam skužio u sedam dana da nevalja .Kad sam skužio išao sam da zamjene ali je istekao rok. Dao sam ga u servis gdje su oni lap propuhali i nakon par dana zvali da je ostalo sve u redu (još su mi naplatili propuhivanje).
U servisu me uvjerili da OS ne valja pa da je vjerojatno tu neka greška jer njima na testovima sve radi(olfo).
Naravno stavio drugi OS kompletno nove drivere, insatlirao igru ,pet minuta igra radila i opet isto.
Servis se naravno ogradio od bilo kakvih gluposti jer sam trebao potpisati da sam lap uzeo ispravan sa servisa.
Provjerit ga nisam mogao jer su skrljali sistem (pošto nije oriđiđi)
Vladimir Fočić
ToMMeK
Registered User
Registered User
Posts: 2013
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 pm
Location: Zagreb/Dubrava

Odg: acer problem

Post by ToMMeK »

Po svemu sto si napiso, daj si provjeri jel dobar spoj sa hladnjacima, da nebi bilo da ti je hladnjak udaljen od chipa koji milimetar i da to ne vidis, ako stavis i bakar ispod pazi da sve kondice zastitis na chipovima izolir trakom ili necim slicnim... jer muze se nesto slusat i tad si napravio vece sranje... bakar je super ali rade koristi termalne silikonske gumice, imas na ebay-u oko 40kn 5x5cm je od 3M i dlicne su debljina od 1mm ti je sasvim dovoljno, mozda i tanje... ako hoces dodes do mene i dam ti tih gumica, narucio sam pa imam nesto sad na skladistu...

Provjeri si dali se hladnjak grije svugdje jednako...


sebastijan_1 ti moze reci da je nvidiu 7300 na aceru zagrijavo do 140c i da normalno radi :D dok nije skuzio da je razmak izmedu hladnjaka i gpu grafickog sitan i nevidljiv...

http://www.facebook.com/?ref=hp#!/profile.php?id=100002076875922
Last edited by ToMMeK on Thu Mar 17, 2011 9:58 am, edited 1 time in total.
OTKUP ISPRAVNIH I NEISPRAVNIH LAPTOPA... I PRODAJA 099 564 30 65
Nikac
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Thu Jun 18, 2009 2:27 pm
Location: Đakovo/Osijek

Odg: acer problem

Post by Nikac »

DarioL wrote: Osušile se termo žvake između hladnjaka i chipa pa ne prenosi dobro toplinu na hladnjak, zamijeniti ih s novima ili stavit umjesto njih bakrenu pločicu cca 0,5 mm debljine i pastu s obje strane...
Nakon koliko vremena se to mora mijenjati?
Pro audio equipment
ToMMeK
Registered User
Registered User
Posts: 2013
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 pm
Location: Zagreb/Dubrava

Odg: acer problem

Post by ToMMeK »

Nikac wrote:
DarioL wrote: Osušile se termo žvake između hladnjaka i chipa pa ne prenosi dobro toplinu na hladnjak, zamijeniti ih s novima ili stavit umjesto njih bakrenu pločicu cca 0,5 mm debljine i pastu s obje strane...
Nakon koliko vremena se to mora mijenjati?
oko 2 godine, ali i termalna pasta se mjenja nakon 1-1.5 godine... jer se ona stvrdne takoder
OTKUP ISPRAVNIH I NEISPRAVNIH LAPTOPA... I PRODAJA 099 564 30 65
/////AMG
Registered User
Registered User
Posts: 1411
Joined: Sat Jun 16, 2007 9:29 pm
Location: Ljubuški, Hercegovina

Odg: acer problem

Post by /////AMG »

jesi ga probao undervoltat ?

probaj to ako nisi....

ja sam svoje probleme s grafickom na acer aspire 6920g rijesio s ovim programom
http://www.fileden.com/files/2008/3/3/1794507/ThrottleStop.zip
Post Reply

Return to “Hardware”