koja grafička?

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
Franca
Registered User
Registered User
Posts: 1807
Joined: Thu Feb 16, 2006 12:05 pm
Location: Čakovec / Varaždin

Odg: koja grafička?

Post by Franca »

pa astra dobro jesi ti na steroidima brate????daj se smiri malo :respect:

prvo i osnovno prodaja izvan oglasnika je ZABRANJENA.

kao drugo...
astra f dls wrote: po testovima ati radeon je bolja od gigabayte...tako da preferiraj njih...
wtf

kao trece ova 3870 koju si linkao je stara ko grcka i ne znam dal ima hdmi izlaz, nema garanciju i vjerovatno je maltretirana do bola pošto je u svoje vrijeme bila skoro pa high end grafa za igranje... a da troši struje i grije se i stvara buku ne treba ni pricati... jebena preporuka nekome tko samo filmove planira gledati :RESPECT:


@Jiva
traži nesto zadnje generacije ili predzadnje generacije i s garancijom ako rabljeno
znaci entry modeli su savim ok ako se ne igras i svi imaju hdmi i svi podrzavaju hd rezu:
svejedno dal nvidia ili ati...
inace aktualne serije su ti sad Ati 5xxx a prije toga 4xxx i Nvidia 4xx a prije toga 2xx...  znaci to gledaš...
(ove nove ati6xxx i nvidia5xx ne gledas uopce jer jos nisu izbacili low end kartice tih serija za sad)


npr novo:
http://www.links.hr/index.php?naziv=Grafi%E8ka+kartica+PCI-E+VTX3D+ATI+RADEON+HD+5450+SILENT+Low+profile%2C+Passive+Cooler%2C+512MB+DDR3%2C+HDMI%2C+DVI%2C+D-SUB%2C+HDTV&option=artikl&id_kategorija=05180606&id_artikl=051.806.602
http://www.links.hr/index.php?naziv=Grafi%E8ka+kartica+PCI-E+GAINWARD+GeForce+G210%2C+Passive+Cooler%2C+512+DDR2%2C+HDMI%2C+D-SUB%2C+DVI%2C+HDTV&option=artikl&id_kategorija=05180306&id_artikl=051.803.758

dojdes u ducan kazes striceku ja bi samo gledao filmove i dajte mi nesto jeftino... da ima HDMI i da moze gurati full HD amen...
a nisi ni naveo kakvu sad graficku imas, mozda je i ta sasvim dovoljna ;)
Last edited by Franca on Tue Mar 08, 2011 1:54 am, edited 1 time in total.
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: koja grafička?

Post by jiva »

sada imam grafičku koja šteka, tu i tamo mi se pali i gasi ekran, tj. prekida pa ju je nužno zamijeniti
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: koja grafička?

Post by jiva »

e nisam pitap još nešto, kako će izgledati sami windowsi, tj. surfanje po netu na tako veliko plazmi, hoče me pikseli bost u oči ili....
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
DarioL
Registered user
Registered user
Posts: 705
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:37 am
Location: Dubrovnik

Odg: koja grafička?

Post by DarioL »

Ako igranje nije bitno kupi si najjeftinijeg ati-a novije generacije, kod filmova/rada u windowsima nema razlike između radeona 4350 sa 512mb memorije i 5970 sa 2 chipa i 2 gige memorije, nek te ne zamaraju ni stvari tipa kakvu memorijsku sabirnicu ima kartica i sl.

A preporuka za ati karticu je čisto zato da nebi trebao spajati dodatni pass-through kabel za zvuk koji se kod nvidia kartica mora spajati sa spdif izlaza na ploči, a ati ima svoj hd audio device  :respect:

edit: Nek te ne zamara kako će windowsi izgledat na velikoj plazmi/lcd-u, izgledat će bolje nego na 22" monitoru  :lol: :lol:
Last edited by DarioL on Tue Mar 08, 2011 3:23 am, edited 1 time in total.
Chip-tuning vaše jurilice :)
Informacije na PM ili na [email protected]
www.oct-tuning.com
User avatar
astra f dls
Registered User
Registered User
Posts: 137
Joined: Sat Jan 01, 2011 9:59 pm
Location: kutina

Odg: koja grafička?

Post by astra f dls »

imao sam grafickih puk k... i znam sta pricam.....imam spojeno na televizor i na monitor zajedno samo palim po potrebi.... hdmi adeptra imas za kupiti stoga neka te ne zabrinjava hdmi izlaz....ako uzmes slabiju kart i spojis na televizor ako ces igrat igrize moguce da ju pregrijes i zdravo graficka....netreba ti nesto pre jako ali ono sta sam ti napisao ti je idealno da ima 512mb i 256bit te grafe su vec namjenjene za igranje tako da im nije nikakav problem ista pokrenuti..... bolje je polovna neka kaj dize bez frke bilo sta nego nova koja se muci...za novu dobru grafu treba dat 1000kn i preko... polovnu najdes i miran si...
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: koja grafička?

Post by davor-ri »

:D
Last edited by davor-ri on Tue Mar 08, 2011 11:34 am, edited 1 time in total.
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
User avatar
zero_q1
Registered User
Registered User
Posts: 1462
Joined: Sat Feb 11, 2006 11:57 am
Location: Nürnberg (D)
Contact:

Odg: koja grafička?

Post by zero_q1 »

ako ti treba samo za filmove,uzmi si neku low profile,uvjek je jednog dana možeš staviti u manje kućište,manje se griju i manje struje troše s default clockovima,i ati uzmi po mogućnosti iz razloga kojeg darioL spomenuo
novije seriju troše još manje struje od starih serija,ovako nešto je sasvim ok za filmove http://www.links.hr/index.php?option=artikl&tab=galerija&id_kategorija=05180606&id_artikl=051.806.542
Last edited by zero_q1 on Tue Mar 08, 2011 12:52 pm, edited 1 time in total.
SB:149.6dB@53Hz
Street Stock HR record holder

db team:
"AK OMIŠALJ"
[url=http://www.akomisalj.hr]www.akomisalj.hr[
Little Table
Registered user
Registered user
Posts: 941
Joined: Wed Mar 12, 2008 1:10 am
Location: Rijeka
Contact:

Odg: koja grafička?

Post by Little Table »

http://www.links.hr/index.php?naziv=Grafi%E8ka+kartica+PCI-E+SAPPHIRE+ATI+RADEON+HD+5670%2C+512MB+DDR5%2C+HDMI%2C+DP%2C+DVI%2C+HDTV&option=artikl&id_kategorija=05180606&id_artikl=051.806.510
Ja sam sebi uzeo ovu za HTPC i ok je, malo troši stuje (u Max-u 65W) ima dobro i tiho hlađenje, a i pokrene dosta igrica... ali ako ti netreba za igre onda ova za koju je zero rekao je najbolji izbor
PB: 150.3dB (2kW + 2x307d2)
       148.6dB (2kW + 1x307d2)
       146.7dB (500W + 1x307d2)
Državni prvak: SS NW 2012
Franca
Registered User
Registered User
Posts: 1807
Joined: Thu Feb 16, 2006 12:05 pm
Location: Čakovec / Varaždin

Odg: koja grafička?

Post by Franca »

astra f dls wrote: imao sam grafickih puk k... i znam sta pricam.....imam spojeno na televizor i na monitor zajedno samo palim po potrebi.... hdmi adeptra imas za kupiti stoga neka te ne zabrinjava hdmi izlaz....ako uzmes slabiju kart i spojis na televizor ako ces igrat igrize moguce da ju pregrijes i zdravo graficka....netreba ti nesto pre jako ali ono sta sam ti napisao ti je idealno da ima 512mb i 256bit te grafe su vec namjenjene za igranje tako da im nije nikakav problem ista pokrenuti..... bolje je polovna neka kaj dize bez frke bilo sta nego nova koja se muci...za novu dobru grafu treba dat 1000kn i preko... polovnu najdes i miran si...
ocito da ne znas....
to sto ti pokusavas njemu prodati svoju grafu je drugi par carapa... 8)  ( i bit ce zanimljivo sta ce Walbo na to reci kad vidi...)

nas deset mu preporuca jednu stvar a ti potpuno drugu!
ne zbunjuj covjeka 256bitinim sabirnicama itd jer mu to NETREBA  >:(
i nema nikakve razlike u gledanju filma i windowsa izmedju ove za 300kn (5450) koju mu mi preporucujemu i ove za 3000kn (toliko je 3870 otprilike kostala nova kad je izasla) koju mu ti....    i btw ta ce se prije pregriati i definitivno ce prije krepati s obzirom na taktove i starost
Last edited by Franca on Tue Mar 08, 2011 2:09 pm, edited 1 time in total.
User avatar
astra f dls
Registered User
Registered User
Posts: 137
Joined: Sat Jan 01, 2011 9:59 pm
Location: kutina

Odg: koja grafička?

Post by astra f dls »

ne ja svoju ne uvaljujem niti ju prodajem .... meni ta grafa ne zulja i nemoram je prodat jer je prejebena... nakada sam samo igro igrice i overclokirao sve i znam kako mi je koja grafa radila.... vu mu preporucate nesti gajnc novo koja nece moci ni pokrenuti neku zahtjeviju igru... a za iste pare polovna rasutra... stvar je u tome da se uvijek pocne s gledanjem filmova itd itd....i onda kada mu dojde zelja za igranje onda u trgovinu po novu....
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: koja grafička?

Post by Nick »

astra f dls wrote: ...vu mu preporucate nesti gajnc novo koja nece moci ni pokrenuti neku zahtjeviju igru... a za iste pare polovna rasutra... stvar je u tome da se uvijek pocne s gledanjem filmova itd itd....i onda kada mu dojde zelja za igranje onda u trgovinu po novu....
Već je naglasio da mu NE TREBA za igranje jer za te svrhe koristi drugo.
Franca
Registered User
Registered User
Posts: 1807
Joined: Thu Feb 16, 2006 12:05 pm
Location: Čakovec / Varaždin

Odg: koja grafička?

Post by Franca »

ja odustajem... 
sad sam vidio da imas 18 godina...  znam da ste u toj dobi najpametniji na svijetu
DarioL
Registered user
Registered user
Posts: 705
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:37 am
Location: Dubrovnik

Odg: koja grafička?

Post by DarioL »

astra f dls wrote: ne ja svoju ne uvaljujem niti ju prodajem .... meni ta grafa ne zulja i nemoram je prodat jer je prejebena... nakada sam samo igro igrice i overclokirao sve i znam kako mi je koja grafa radila.... vu mu preporucate nesti gajnc novo koja nece moci ni pokrenuti neku zahtjeviju igru... a za iste pare polovna rasutra... stvar je u tome da se uvijek pocne s gledanjem filmova itd itd....i onda kada mu dojde zelja za igranje onda u trgovinu po novu....

Kakav muškarac :lol: :lol:
Last edited by DarioL on Tue Mar 08, 2011 4:58 pm, edited 1 time in total.
Chip-tuning vaše jurilice :)
Informacije na PM ili na [email protected]
www.oct-tuning.com
Nikac
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Thu Jun 18, 2009 2:27 pm
Location: Đakovo/Osijek

Odg: koja grafička?

Post by Nikac »

astra f dls wrote: ne ja svoju ne uvaljujem niti ju prodajem .... meni ta grafa ne zulja i nemoram je prodat jer je prejebena... nakada sam samo igro igrice i overclokirao sve i znam kako mi je koja grafa radila.... vu mu preporucate nesti gajnc novo koja nece moci ni pokrenuti neku zahtjeviju igru... a za iste pare polovna rasutra... stvar je u tome da se uvijek pocne s gledanjem filmova itd itd....i onda kada mu dojde zelja za igranje onda u trgovinu po novu....
Bome..ti si neki pametan decko....pricalo se o space shuttlovima,kompovima,auto akustici,tapetama,podnom grijanju,fasadi,žbukanju,globalnom zatopljenju ili neces slicnom...uvijek imas na sve odgovore :) , pa daj..zasto tratis ovdje vrijeme na forumima sa ovim budalama :)
Pro audio equipment
User avatar
astra f dls
Registered User
Registered User
Posts: 137
Joined: Sat Jan 01, 2011 9:59 pm
Location: kutina

Odg: koja grafička?

Post by astra f dls »

sta sam nesto krivo napisao???? mislim gdje nisam bio u pravu???
Post Reply

Return to “Hardware”