HELP: Izrada servera

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
Post Reply
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

HELP: Izrada servera

Post by bamboklaat »

Napravio bih vlastiti server kapaciteta nekoliko desetaka terabajta..usluge web hostinga nekih 1-2 terabajta ,a ostalo bi bio server za jednu online igru ... u roku nekih mjesec dana t-com mi dovlači optiku do stana i imao bi pristup velikim brzinama. nemam pojma kako to ide,i odlučiio sam pokušati početi sa cicama. zanima me kako ide postupak,kome se treba obratiti za pristup netu, da li to isključivo mora biti t-com ili ima i neka druga opcija itd.itd... svaki info je dobrodošao
unaprijed hvala
User avatar
jurki
Registered user
Registered user
Posts: 983
Joined: Sun Oct 21, 2007 2:28 pm
Location: Zaprešić

Odg: HELP: Izrada servera

Post by jurki »

koliko ja znam, svi koji su dobili optiku u stan brsplatno od strane tcoma ostala im je stara brzina kao i na bakru...
"I think vintage audio is a waste of money and can't even match the sound of todays midfi"
www.zaphaudio.com
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: HELP: Izrada servera

Post by denister »

pa nek je povećaju, ali će i za to platiti više ;)
Image
User avatar
stressman
Registered User
Registered User
Posts: 1319
Joined: Mon Jul 23, 2007 5:58 pm
Location: Zagreb - HR
Contact:

Odg: HELP: Izrada servera

Post by stressman »

veći dl nije velika para, ali fixni veći ul već je, pogotovo sa fixnom ip adresom...
Das "C" projekt
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: HELP: Izrada servera

Post by bamboklaat »

ne znam jeste li me razumjeli? brzina nije problem,ona se u optici plaća... zanima me postupak i sl...
User avatar
jurki
Registered user
Registered user
Posts: 983
Joined: Sun Oct 21, 2007 2:28 pm
Location: Zaprešić

Odg: HELP: Izrada servera

Post by jurki »

Dakle ti ćeš imati velik upload i statičku ip adresu? Može i na pm ako nisu javni podaci,
ali kolko sam ja upoznat do unazad 4 mjeseca, korisnici koji ja ht uveo optiku radi
"poboljšanja kvalitete" usluge ostali su na brzini koju su i imali, dakle 4000/256 kbs.
"I think vintage audio is a waste of money and can't even match the sound of todays midfi"
www.zaphaudio.com
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

Odg: HELP: Izrada servera

Post by walbandon »

ako je tcom - privatni korisnik u djiru nema jos simetrije... ali, ako uzme na firmu, mozda moze i dobit simetriju , lucky bastard :) a staticnu IP adresu vj moze zakupiti, no, uvijek se moze dignut uz neki dyndns ili sl...
http://www.walbandon.com /// FREE AVAST --> www.walbandon.com/avast
// READ THE RULES !! or  MAKE MY DAY :)
ziMet
Registered User
Registered User
Posts: 1112
Joined: Sat Dec 12, 2009 6:29 pm
Location: Zagreb

Odg: HELP: Izrada servera

Post by ziMet »

Brzina bi trebala biti i biti će 2,5 Gb/s download i 1,25Gb/s upload no to je sve još u ajmo reći fazi testiranja ...
Telefonija za sada ostaje na bakru analogno no i ona bi trebala preći na bakar digitalno (negdje je već i prešla )  
team Gemišt
12"& 300W 144.2dB
12"& 600W 145,6dB
PB 147.8
trebaš MDF ringove ??? info PM
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: HELP: Izrada servera

Post by bamboklaat »

walbandon wrote: ako je tcom - privatni korisnik u djiru nema jos simetrije... ali, ako uzme na firmu, mozda moze i dobit simetriju , lucky bastard :) a staticnu IP adresu vj moze zakupiti, no, uvijek se moze dignut uz neki dyndns ili sl...
svakako bi išao na firmu
User avatar
Rulez
Registered user
Registered user
Posts: 782
Joined: Wed Jul 22, 2009 2:12 am
Location: Omiš

Odg: HELP: Izrada servera

Post by Rulez »

ja sam imao optiku od t-coma, bila je mislim 4mbita... hostali smo servere za cod2, ali brzina nije dopustala bas puno servera.... a za web hosting preko ftp-a smo koristili linux i to je sve islo glatko, i bila je staticka ip adresa

ako mislis slozit server, obrati paznju na proc i memoriju obavezno... bez nekoliko gigi ddra tesko da ces ista uspit

i vjerojatno ces trebat kupit admin control panel software za web i game hosting, a to je oko 30dolara misecno ako se dobro sjecam
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: HELP: Izrada servera

Post by bamboklaat »

što se hardwarea i softwarea tiče nema problema,nebi trebalo biti problema. DarioL maaaaajka  :RESPECT: moram prvo vidjeti kako stoje stvari sa tehničkom podrškom i sl. glupostima
Pupo
Posts: 4
Joined: Fri Sep 24, 2010 8:30 am
Location: Varaždin

Odg: HELP: Izrada servera

Post by Pupo »

Neide ti to baš tako kako si si zamislio da ćeš si kupit komp, ubacit gore 10tb diskova, to fino rasprodat i da će to sve super funkcionirat. Kao prvo, ta brzina koju ćeš ti imati je sirota naspram onoga što tebi treba. Ajde da je obrnuto, da imaš upload 2,5gb, a download 1,25 onda možda, al možda. Treba ti kako su ti već rekli statički IP (koji je skup pun k) jer nitko iole ozbiljniji ti neće uzet hosting kad vidi da imaš to rješeno preko dyndns. Treba ti serversko računalo, s bar 2 procesora uzevši u obzir tvojih bar 10TB prostora, memorije ti treba isto bar 15-20Gb. Na tih tvojih 10TB diskova, treba ti još 5 preko kojih ćeš vući RAID da ako ti neki disk krepa da možeš vratit podatke. Trebaju ti brzi SCSI diskovi za server jer nitko nevoli da mu se stranica vuče.


Iskreno, nemaš baš neke šanse uz domaće, malo skuplje al brže hostinge il strane, ultrajeftine hostinge. Na svom kompu možeš složit sebi stranicu, dati/iznajmit svojim frendovima za neke manje projekte i to je to.

Želim ti puno sreće i uspjeha ako se okušaš u tome  :)
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: HELP: Izrada servera

Post by bamboklaat »

hvala na pojašnjenju oko hardvera,ali to imam riješeno  ;) još uvijek čekam odgovor od t-coma... najveći mi je problem brzina uploada?!ako to uspijem riješiti, a hoću,jer za mene ne postoji nemoguće(ako je u okviru realnih mogućnosti)onda sam na konju  :) BTW poznate su mi cijene hostinga i kod nas i vani,od običnog hostinga do dedicated servera itd. itd. moj naum je vrlo konkretan i cijena nije presudna  :???: nisam mislio davati usluge hostina kao osnovnu djelatnost,možda 10-20 i to je plafon. sorry ali dalje ne mogu pojašnjavati jer onda sve ide u vodu  :respect:
Post Reply

Return to “Hardware”