Prijedlog: koji mis za htpc?

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
Post Reply
User avatar
boris
Newbie
Newbie
Posts: 85
Joined: Tue Oct 28, 2008 6:41 pm
Location: Pula

Prijedlog: koji mis za htpc?

Post by boris »

eto sve je u naslovu, koji misonja za htpc? wireless i da radi na dobra 3 metra, ne za igre nego da radi pristojno na toj udaljenosti! ispricavam se ako je vec bilo, pozz...
Einstein: "Samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska glupost. A i za ovo prvo nisam siguran."
Roker
Registered User
Registered User
Posts: 136
Joined: Mon Sep 22, 2008 4:23 pm
Location: Zagreb-Hrašće

Odg: Prijedlog: koji mis za htpc?

Post by Roker »

logitech mx air malo skuplji sport ali prejeben mis
User avatar
boris
Newbie
Newbie
Posts: 85
Joined: Tue Oct 28, 2008 6:41 pm
Location: Pula

Odg: Prijedlog: koji mis za htpc?

Post by boris »

gledao ga ali mi ne izgleda bas kao nesto prakticno, radje bi isao na klasicnu varijantu.... jos neki prijedlog mozda...?
Einstein: "Samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska glupost. A i za ovo prvo nisam siguran."
User avatar
syss
Newbie
Newbie
Posts: 33
Joined: Fri Feb 12, 2010 11:49 am
Location: Zagreb

Odg: Prijedlog: koji mis za htpc?

Post by syss »

ako ti treba i tastatura ujedno, baci pogled na ovo.
Roker
Registered User
Registered User
Posts: 136
Joined: Mon Sep 22, 2008 4:23 pm
Location: Zagreb-Hrašće

Odg: Prijedlog: koji mis za htpc?

Post by Roker »

ako ti treba i tišpkovnica dinovo edge
grga22
Registered User
Registered User
Posts: 461
Joined: Mon Oct 20, 2008 8:04 pm
Location: Zagreb

Odg: Prijedlog: koji mis za htpc?

Post by grga22 »

Moj savjet je da tražiš RF a ne bluetooth. Bluetooth imam tipkovnicu i miš (MX5000 i MXlaser ako se dobro sjećam) na isti bluetooth prijemnik (u kitu sve skupa) i kad je prijemnik direkt u USBu na ploči miš zna sporo reagirat. Otkad sam ga kablom dovukao do ruba stola, mrak radi. E sad jel poanta u optičkoj vidljivosti ili nešto treće ne znam, nije mi se dalo istraživat.
User avatar
syss
Newbie
Newbie
Posts: 33
Joined: Fri Feb 12, 2010 11:49 am
Location: Zagreb

Odg: Prijedlog: koji mis za htpc?

Post by syss »

Roker wrote:ako ti treba i tišpkovnica dinovo edge


nespretnija je u ulozi miša od ovog lenova 100%
grga22
Registered User
Registered User
Posts: 461
Joined: Mon Oct 20, 2008 8:04 pm
Location: Zagreb

Odg: Prijedlog: koji mis za htpc?

Post by grga22 »

Bitno je i koliko misliš potrošit...  :)

Koliko koštaju dinovo i lenovo? jel uopće taj lenovo u prodaji?

Pogledaj ovo, meni je ovo najbolje riješenja za htpc... http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.32245

Imaš, bežični, žičani, RF, BT... Sve za 40ak dolara... Poštarina đabe...  :)
User avatar
syss
Newbie
Newbie
Posts: 33
Joined: Fri Feb 12, 2010 11:49 am
Location: Zagreb

Odg: Prijedlog: koji mis za htpc?

Post by syss »

dinovo je oko soma, lenovo je 60$ kod nas ga još nema, ali vidim da je na ebayu krenuo i sa poštarinom izađe oko 400-500kn... naravno bit će to i niže u nekom skorijem roku jer trenutni senderi caltaju poštarinu maltene ko cijenu uređaja.
User avatar
jurki
Registered user
Registered user
Posts: 983
Joined: Sun Oct 21, 2007 2:28 pm
Location: Zaprešić

Odg: Prijedlog: koji mis za htpc?

Post by jurki »

Smartphone sa touch screenmom + aplikacija za remote control, znam da nije trajnije rijesenje ali dobro dođe  :lol:

Frend ima neki kontroler sto se upikne u mjesto za cd-rom. S tim kontrolerom dobijes daljenski
na kojem imas sve klasicne funkcije daljenskog i joystick koji glumi miša. S tim mozes
kontrolirat bilo koji program, mozes cak i gasit/palit komp. Cjena je nekih 300-400kn
"I think vintage audio is a waste of money and can't even match the sound of todays midfi"
www.zaphaudio.com
grga22
Registered User
Registered User
Posts: 461
Joined: Mon Oct 20, 2008 8:04 pm
Location: Zagreb

Odg: Prijedlog: koji mis za htpc?

Post by grga22 »

Daljinski za normalnu upotrebu HTPCa imam i ja, problem se pojavi kad moraš nešto drugo napravit na računalu. Win Update ili tako nešto. Onda ti treba i tipkovnica, inače sve ide preko daljinskog, gašenje/paljenje, navigacija kroz MC, itd, itd...
User avatar
syss
Newbie
Newbie
Posts: 33
Joined: Fri Feb 12, 2010 11:49 am
Location: Zagreb

Odg: Prijedlog: koji mis za htpc?

Post by syss »

sve jasno, isti problem i kod mene... imam za sad logitech s510 set skriven od pogleda na donjoj polici stola sa valjda najodvratnijim mišem kojeg je ljudska ruka ikad stvorila. za remote koristim microsoft mce remote koji radi vrhunski u suradnji sa w7 mc + risiver daljinca ima blastere na sebi za kontrolu dva dodatna set-top boxa.

kolega koji ima dinovo mini razmišlja da ga zamijeni za ovaj lenovo, a i osobno mi je prilično nespretno miš riješen na njemu... jedino je vizualno kul, ali funkcionalno ne vrijedi ni 100kn.
User avatar
boris
Newbie
Newbie
Posts: 85
Joined: Tue Oct 28, 2008 6:41 pm
Location: Pula

Odg: Prijedlog: koji mis za htpc?

Post by boris »

sve su to lijepe stvarcice ali prijedlog za klasicnog bezicnog misa za tu udaljenost nitko ni da spomene  :lol: al dobro, naci cemo nesto.....

konkretno ovako neki misonja http://www.usporedi.hr/katalog/tipkovnice-i-misevi/microsoft/ms-ms-dsp-explorer-mini-mouse-usb-5ba-00013-102216
zanima me je li to stvarno tako? domet 10 m???  :???:
Last edited by boris on Sun Apr 04, 2010 9:28 pm, edited 1 time in total.
Einstein: "Samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska glupost. A i za ovo prvo nisam siguran."
Post Reply

Return to “Hardware”