laptop-dijagnoza

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
Post Reply
laik
Registered User
Registered User
Posts: 230
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:20 pm
Location: Njivice

laptop-dijagnoza

Post by laik »

Pozdrav!

Prosula mi se tekućina po tipkovnici laptopa dok je bio upaljen i sada kada ga upalim ekran radi ali neradi tj. dvije crte po njemu. Spajan je na drugi monitor i laptop uredno radi što će reći da je nešto do ekrana.

E šta bi to moglo biti ako netko slučajno zna? Ne gine mi mjenjanje ekrana ili kupovina novog laptopa?

Za preciznu dijagnozu mi traže 160 kn u servisu, a sad ne znam šta bi. nije mi puno dati za dijagnozu kada bi znao da kvar nije velik.

Unaprijed hvala!
Last edited by laik on Mon Jun 15, 2009 3:20 pm, edited 1 time in total.
DarioL
Registered user
Registered user
Posts: 705
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:37 am
Location: Dubrovnik

Odg: laptop-dijagnoza

Post by DarioL »

Pokušaj skinuti tipkovnicu i plastiku poviše nje, moguće da se tekućina prolila po flat kablu kojim je ekran spojen (vrlo blizu tipkovnice) i da će malo kontakt spreja po konektoru riješit problem
Chip-tuning vaše jurilice :)
Informacije na PM ili na [email protected]
www.oct-tuning.com
laik
Registered User
Registered User
Posts: 230
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:20 pm
Location: Njivice

Odg: laptop-dijagnoza

Post by laik »

Jesi li mislio na ovoj razini ili da i dalje rastavljam? i koji sprej za kontakte? Nešto ovako http://www.elmatis.hr/Products.aspx?categoryId=171


Image
DarioL
Registered user
Registered user
Posts: 705
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:37 am
Location: Dubrovnik

Odg: laptop-dijagnoza

Post by DarioL »

Acer... treba skinuti ovu plastiku što je poviše tipkovnice, za svaki slučaj odvij vijke s donje strane ove plastike i onda je samo isčupaj vani... Flat kabel je ispod nje pokušaj ga samo iskopčat i ponovno uštekat
Chip-tuning vaše jurilice :)
Informacije na PM ili na [email protected]
www.oct-tuning.com
laik
Registered User
Registered User
Posts: 230
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:20 pm
Location: Njivice

Odg: laptop-dijagnoza

Post by laik »

tu sam bio i skinuo ali nisam vidio nikakav flat. iskopčao sam i ukopčao onaj priključak u lijevom kutu ali bez uspjeha. ne vidim neku drugu vezu sa ekranom

Image
Silvach
Registered User
Registered User
Posts: 3360
Joined: Sun Feb 10, 2008 11:30 am
Location: Marija Bistrica

Odg: laptop-dijagnoza

Post by Silvach »

Pa jel je vidljivo da se tekučina prolila po matičnoj ploči u laptopu? Moguće da je neki kontakt otišo u bananu... iskopčaj sve kablove i ponovo ih pokopčaj! ako niti ne to pali, onda je ekran u banani ili nešto na ploči u banani!
Post Reply

Return to “Hardware”