Kupnja monitora

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
User avatar
Nagluh
Registered User
Registered User
Posts: 1189
Joined: Wed Jul 23, 2008 8:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Kupnja monitora

Post by Nagluh »

Ne koriste svi noviji monitori TN matrice. One imaju lošiji kut gledanja, pogotovo vertikalni. MVA je dobar kompromis po kvaliteti slike i brzini. No skuplji su dosta. Ja imam 21" Samsung 215tw, a šogor neki 22" s TN matricom. Razlika je prilična, no njemu nebitna. Ne treba se zavaravat, no današnje TN matrice su već prilično dobre i vjerojatno će te zadovoljiti većina modela. Potraži testove na internetu. Ima jako dobrih stranica kao što je tomshardware, anandtech i slične. Rezolucija je malo knap za grafičke srednjeg ranga no 1680x1050 je još podnošljivo ako ne želiš igrati The Witcher i slične nove igre na full postavkama s dobrim framerateom. Za to ti trebaju najbolje grafičke. 8500gt nije dorasla tim igrama na toj rezoluciji. Probaj cimnut člana grga22, mislim da ima jednu 8800gts viška.
Sretno
edit: ja bih svakako uzeo monitor s DVi ulazom zbog priličnog pogoršanja kvalitete pri konverziji signala. Googlaj malo po specijaliziranim stranicama i forumima, isplatit će se.
Last edited by Nagluh on Mon Nov 10, 2008 11:40 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Šokrexyz
Posts: 7
Joined: Sun Nov 09, 2008 12:43 pm
Location: ZG

Odg: Kupnja monitora

Post by Šokrexyz »

Evo, kad se već razglaba...

Ja imam Samsunga 710v, i (17" LCD) sa jendo 5-6 mrtvih pixela.

Opcenito se moze desit da je pixel "stuck" (zaglavljen) ili mrtvi piksel...

Znaci zaglavljeni se pixel moze u nekim slucajevima popravit prelaskom prsta ili nekakve blage površine po LCD-u, ali sa puno pažljivosti( to sam kod bratica napravio sa 3 pixela, i danas ih više nema :respect: )

A postoji i program koji jako brzo mijenja boje ekrana cime aktivira cijelu površinu ekrana, čime se u nekim slucajevina zaglavljeni pixeli "popune"

Meni tih 5-6 pixela nesmeta, niti ih primjetim, ali da imam novi monitor...definitivno bih pripazio :P
" ja vjerujem u zvjezdane staze "
Post Reply

Return to “Hardware”