Laptop - preporuka

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
Kupusar

Laptop - preporuka

Post by Kupusar »

[QUOTE=butcher]Ali prvo razmisli za što ga misliš koristit?[/QUOTE]
Da... I razmisli treba li ti uopće. Nije ono ko na filmu, lijepo ležiš zavaljan na krevetu, pijuckaš vino i radiš :vamp: Malo je nespretno :D
User avatar
Type X
Registered User
Registered User
Posts: 3989
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:00 pm
Location: Rijeka

Laptop - preporuka

Post by Type X »

2 kupusar: ti to samo mislis!? ;) sta mislis da upravo sada radim???;) :laugh:
nego sto se tice lenova moja preporuka za njega. neznam koliko vama ali recimo da je meni nekako i baterija jako bitna, a na mom Lenovo-u 3000 C100 bat traje vise od 3 sata ( a na netu sam preko wirlesa i pogledam tu i tamo nesto na JUBITO-u :vamp: )
Nemate prijatelja?pridruzite nam se...
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=23063.0
FunTrick
Newbie
Newbie
Posts: 24
Joined: Tue Apr 17, 2007 4:29 pm

Laptop - preporuka

Post by FunTrick »

Lenovo je odličan notebook, po meni najbolji po izdržljivosti. Samo bježi od Celerona u širokom luku:whistling:
Core Duo, odnosno Core 2 Duo, su trenutno najjači od procesora. Sada dolaze jeftiniji laptopi na tržište sa tim procesorima
:wee: :wee: :wee: :wee: :wee: :wee: :wee: :wee:
User avatar
Alien
Registered User
Registered User
Posts: 1606
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:41 pm
Location: Rijeka

Laptop - preporuka

Post by Alien »

Moram priznati da mi se R60 jako svidja, Core 2 Duo je strava... brzine na laptopu koliko volis a za nista para...
Poprilicno impresivno to radi.
A sad, da li HP ili Lenovo (za mene i dalje IBM ;) ) Toshiba... sve je to isti drek.
The more money you put in your system, the bigger smile you'll have on your face...
User avatar
Type X
Registered User
Registered User
Posts: 3989
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:00 pm
Location: Rijeka

Laptop - preporuka

Post by Type X »

[QUOTE=FunTrick]Lenovo je odličan notebook, po meni najbolji po izdržljivosti. Samo bježi od Celerona u širokom luku:whistling:
Core Duo, odnosno Core 2 Duo, su trenutno najjači od procesora. Sada dolaze jeftiniji laptopi na tržište sa tim procesorima[/QUOTE]
zasto bjezati od celerina?
Nemate prijatelja?pridruzite nam se...
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=23063.0
megane

Laptop - preporuka

Post by megane »

spori su, malo cache-a imaju i makar su dobri procesori ne odlikuju se takvom navedenom brzinom
hrvoje
Administrator
Administrator
Posts: 2872
Joined: Fri Feb 10, 2006 7:15 am
Location: Karlovac
Contact:

Laptop - preporuka

Post by hrvoje »

celcer je ok, jer to je celer sa 1MB cachea i pouzdano znam da je kod kodirannja videa 1.6ghz jednako brz ko p4 iz desktop-a na 3ghz sa 512cachea laptopi sa celerom cu prakticno hladni i akumulator traje dosta duze

al core 2 je mrak

po meni na prvom mjestu kod kupovine laptopa je kvaliteta i garancija jer je prakticno svaki unikatan i nemozes ubost novu maticnu ili graficku u obliznjoj trgovini pc opreme

na drugom mjestu je trajanje baterija jer jebes super mocni brzi laptop ako nema struje iako u praksi se pokazalo da latopi 90% vremena provedu spojeni na gradsku mrezu

i sad jedan praktican savjet ako vam je laptop vecinu vremena spojen na gradsku mrezu izvadite bateriju kad je recimo na 40% kapaciteta i spremite u frizider na cirka 5 stupnjeva tako cete osjetno produzit vjek trajanja baterije al sa povremenim spajanjem na laptop i imat cete dobru bateriju kada vam stvarno bude trebala (prije stavljanja baterije u frizider sacekajte da se ista ohladi)
User avatar
Type X
Registered User
Registered User
Posts: 3989
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:00 pm
Location: Rijeka

Laptop - preporuka

Post by Type X »

E bas sam htjeo navesti nesto sto je hrvoje rekao o celeronu, ali svejedno radje bih celerona nego nesto od AMD-a.
BTW sta sljaka ovo za frizider???:vamp:
Nemate prijatelja?pridruzite nam se...
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=23063.0
User avatar
Alien
Registered User
Registered User
Posts: 1606
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:41 pm
Location: Rijeka

Laptop - preporuka

Post by Alien »

AMD definitivno nije ono za sto je nekad AMD slovio na trzistu. Sada je to puno puno bolje nego prije. No kako se trzisna utakmica igra, trenutno je u prednosti Intel. Sto ne znaci da za godinu dana nece biti drukcije.
AMD-ove mobile procesore nisam testirao pa vam ne mogu reci nesto puno o njima, no isto tako nisam cuo apsolutno nista lose o njima, sto je za zakljucit da ne bi trebali biti "buljava" roba.
The more money you put in your system, the bigger smile you'll have on your face...
hrvoje
Administrator
Administrator
Posts: 2872
Joined: Fri Feb 10, 2006 7:15 am
Location: Karlovac
Contact:

Laptop - preporuka

Post by hrvoje »

[QUOTE=Type X]E bas sam htjeo navesti nesto sto je hrvoje rekao o celeronu, ali svejedno radje bih celerona nego nesto od AMD-a.
BTW sta sljaka ovo za frizider???:vamp:[/QUOTE]

pa sljaka

-probal sam recimo priblizno istu seriju acera jeda na AMD turionom x2 a druga sa celeronom 1.6M i laptop sa AMD-om osjetno al ono imas osjecaj da se topi kako se jako grije i baterija dosta krace traje

- vecina laptopa umire u krevetu :vamp: jer su jastuci i deke pogodni da im se uredno zatvore otvori za odvodjenje topline :vamp:
FunTrick
Newbie
Newbie
Posts: 24
Joined: Tue Apr 17, 2007 4:29 pm

Laptop - preporuka

Post by FunTrick »

[QUOTE=Type X]zasto bjezati od celerina?[/QUOTE]
Pa zato jer Celeron kada je izašo na tržište je bio slabija varijanta intelovih procova, odnosno bio je low price proizvod... a šta se sada tiće, to je več 3 generacije slabiji proc. Celeron sucks:laugh:
:wee: :wee: :wee: :wee: :wee: :wee: :wee: :wee:
Mazda323_tuned

Laptop - preporuka

Post by Mazda323_tuned »

Ja bi prije uzeo celerona nego npr amd semprona....sempron je najvece smece od processora...ja imam u kompu celeronov processor od 1,2 ghz, dignuo sam ga na 1,6 i stavio malo veci hladnjak i ventilator i radi kao lud...cak i brze od nekih amd-a...ne tvrdi nesto sto nikad nisi probao...
FunTrick
Newbie
Newbie
Posts: 24
Joined: Tue Apr 17, 2007 4:29 pm

Laptop - preporuka

Post by FunTrick »

NE KVOTATI POST ODMAH IZNAD SVOGA!

Gle u pitanju su bili intelovi procesori, celeron je najslabiji intelov proc koji se koristi na današnjim laptopima, Sempron je stvarno katastrofa, em je spor, em guta struje, a šta se tiće AMD-a, intel ga za sada pere. Osobno sam isprobao razlike svih mobile procova od 2000. pa sve do sada, tak da znam o čemu prićam
Last edited by walbandon on Fri Jun 01, 2007 4:38 pm, edited 1 time in total.
:wee: :wee: :wee: :wee: :wee: :wee: :wee: :wee:
hrvoje
Administrator
Administrator
Posts: 2872
Joined: Fri Feb 10, 2006 7:15 am
Location: Karlovac
Contact:

Laptop - preporuka

Post by hrvoje »

desktop celer i je smece od procesora i sempron ga dera za par duzina al celer koj se ugradjuje u laptope je ubiti p4 mobile sa namjerno onesposobljenom cache memorijom za 50% tako da ima ˝samo˝ 1mb cachea kolko recimo imaju novi amdovi athloni x2 za svoje oba dvije jezgre
i izraz celeron kod danasnjeg procesora koj se ugradjuje u latope i nije bas najbolji, jer je to ubit centrino
Last edited by hrvoje on Fri Jun 01, 2007 1:04 pm, edited 1 time in total.
FunTrick
Newbie
Newbie
Posts: 24
Joined: Tue Apr 17, 2007 4:29 pm

Laptop - preporuka

Post by FunTrick »

NE KVOTATI POST ODMAH IZNAD SVOGA!

Centrino, nije tip procesora, nego to je samo tehnologija koja je primjenjena na naznačene procesore. A to znaći da imaju manji takt, a unčikovitost veću (više cache memorije), manje zagrijavanje i manju potrošnju baterije. Celeroni koji su trenutno na tržištu koriste centrino tehnologiju.
Last edited by walbandon on Fri Jun 01, 2007 4:38 pm, edited 1 time in total.
:wee: :wee: :wee: :wee: :wee: :wee: :wee: :wee:
Post Reply

Return to “Hardware”