Koju grafičku karticu?

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
stole
Registered user
Registered user
Posts: 897
Joined: Thu Feb 16, 2006 11:10 pm
Location: RIJEKA

Koju grafičku karticu?

Post by stole »

isto dobra graficka ali skuplja,sta ne???
MY DRINKING TEAM HAS A PROBLEM WITH RUGBY
vlatko

Koju grafičku karticu?

Post by vlatko »

[QUOTE=cortez]Ja imam Club 3D ATI Radeon X1950 i nekma kaj nemrem pokrenut sa njom[/QUOTE]

od 256MB? ili od 512?
vlatko

Koju grafičku karticu?

Post by vlatko »

[QUOTE=stole]ma da inace neupucene mami ovih 512Mb sto bas i nije bitno,vise su bitne ove latencije koje se moze jos dodatno tweekat...
radim s jednim zescim overclockerom...upravo sklapa neku bolestinu od 20k kn koju ce odma razvalit i clockirat...
ima neku asusovu hard core plocu,2Gb DDR2 rama clockane na 1200MHz,procesor pentium 6700 naravno jos ce ga dignut,serversko kuciste,dve graficke 6800gt u SLIu naravno tweekane itd...sto ventova i sta ja znam...[/QUOTE]
a kad ne znam hakerirati po komponentama, uzmem serijalu i tako bude
...
e sad ati il nvidia? što je bolje uzeti?
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Koju grafičku karticu?

Post by denister »

[QUOTE=cortez]Ja imam Club 3D ATI Radeon X1950 i nekma kaj nemrem pokrenut sa njom[/QUOTE]
jel možeš pokrenuti auto kad stane:laugh: :laugh:
Image
User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

Koju grafičku karticu?

Post by acey »

[QUOTE=vlatko]od 256MB? ili od 512?[/QUOTE]

Ne najsjedaj na merketinske trikove. Dzabe duplo memorije ako je doticna sporija. A i za one igre koje mogu iskoristiti tih 512mb na grafi ti je potrebno da i ostatak konfigurace prati ritam (sto cist sumnjam da imas :vamp: ).

Napisi ostatak konfe, kakve igre pretezno mislis igrati, na kojoj rezi i kakvim detaljima (nekoj samo napisati da zelis igrate sve na highmax postavkama u 2048x xxx :vamp: :laugh: ).


Eto ti jedan odlicni link pa si detaljno usporedi.
Image
vlatko

Koju grafičku karticu?

Post by vlatko »

igre: oblivion, call od duty, evo pokušao pokrenuti splinter cell i hitman-a i neće
nova konfiguracija: athlon64 4000+, ram 1GB (800mhz) a sad matičnu ne znam sve negdje oko 800-1000kn, monitor 19'' i sad želim grafičku da ju ne moram mijenjati jedno vrijeme
hvala na linku, uspoređujem :)
butcher

Koju grafičku karticu?

Post by butcher »

Ati 1950pro (bilo koji brand name)
Nviia 7900gs XFX , leadtek
Grafa sa 256 rama je dovoljna, ali zato komp nafilaj sa min 2GB i kod toga ne trebaš gledati brzinu ddr-a!
Brzine procesora je ok pogledati, al važnije su opcije koje taj proc podržava!

Ako imaš 2 soma za izdvojiti kupi si u oglasniku ili.... sl. 8800gtx i miran si.

NIKAD NEMOJTE KORISTITI TOMS HARDWARE KAO ODREDNICU I POMOĆ KOD KUPNJE BILO KAKVE PC KOMPONENTE!!!!!!!!!

Ta stranica je nekoć bila ok, al sad je totalna komercijala.
Od kog ponuđača dobe više love za njih pišu i bajke u rewiev-ima i testovima ako treba!!!!

moj prijedlog
ako nemaš love, a želiš se igrati kupi si 7900 XFX ili LEADTEK-a.
Ja imam 7900 zbog igara koje igram.

Kod takvih grafa OBAVEZNO moraš imati jače napajanje.
Ispod 350W brand name nemoj ni gledati!
No name napajanja od 350W imaju manje snage od brand name 300W.
Koko
Registered User
Registered User
Posts: 2187
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:56 pm
Location: Marija Bistrica, HR

Koju grafičku karticu?

Post by Koko »

Meni je najbitnije da mi grafička ima verteks šejdere:lol: :lol: :lol:
Car Audio Fanatic
Club 150+, single 12"
butcher

Koju grafičku karticu?

Post by butcher »

To Koko - "onboard sucker :pop: "
butcher

Koju grafičku karticu?

Post by butcher »

ja igram hitman blood money na max rezoluciji kojase može odabrati na 17" monitoru (1280x1024) i max video postavakma.
Igra je prejebena!!!!!!!
Last edited by butcher on Sat Mar 24, 2007 1:40 pm, edited 1 time in total.
vlatko

Koju grafičku karticu?

Post by vlatko »

[QUOTE=butcher]Ati 1950pro (bilo koji brand name)
Nviia 7900gs XFX , leadtek
Grafa sa 256 rama je dovoljna, ali zato komp nafilaj sa min 2GB i kod toga ne trebaš gledati brzinu ddr-a!
Brzine procesora je ok pogledati, al važnije su opcije koje taj proc podržava!

Ako imaš 2 soma za izdvojiti kupi si u oglasniku ili.... sl. 8800gtx i miran si.

NIKAD NEMOJTE KORISTITI TOMS HARDWARE KAO ODREDNICU I POMOĆ KOD KUPNJE BILO KAKVE PC KOMPONENTE!!!!!!!!!

Ta stranica je nekoć bila ok, al sad je totalna komercijala.
Od kog ponuđača dobe više love za njih pišu i bajke u rewiev-ima i testovima ako treba!!!!

moj prijedlog
ako nemaš love, a želiš se igrati kupi si 7900 XFX ili LEADTEK-a.
Ja imam 7900 zbog igara koje igram.

Kod takvih grafa OBAVEZNO moraš imati jače napajanje.
Ispod 350W brand name nemoj ni gledati!
No name napajanja od 350W imaju manje snage od brand name 300W.[/QUOTE]

thnx za savjet
što onda za RAM memoriju svejedno dal je 667Mhz ili 800Mhz?? Bitna je samo količina memorije.
a procesor bi bio athlon box3000+ mislim da bi bilo dovljno u kombinaciji sa 2GB rama i grafičkom 256?
-Wolverine-
Newbie
Newbie
Posts: 24
Joined: Mon Feb 26, 2007 1:18 am
Location: Zagreb / Maximir
Contact:

Koju grafičku karticu?

Post by -Wolverine- »

Ajmo ovako

koliko sam shvatio ti tražiš grafu za 1800kn?

Za te pare možeš kupiti 7950GT 256MB koja se još da navit da jede malu djecu (čitaj 7900GTX)
Osobno imam 7900GT navijenu na 680/920 i voltmodanu i ta grafa doslovce gazi sve pred sobom

Moja ti je pak preporuka ako možeš uštediti još koju kunu pa ići na 8800GTS 320 koje su po 2400kn
to je odlična grafa

ako ne možeš onda ti je pak moj savjet da kupiš ili 7950GT 256MB ili ako ti je to skupo uzmi 7900GS 256MB

Nemoj ići na 7900GS sa 512MB jer nećeš puno profitirati iz razloga što nemaš monitor koji ima ne_znam_kako veliku rezoluciju
imaš 19'' na kojem ziher koristiš rezoluciju 1280/1024 a za to je i 256MB super

No možda bi ti najbolja verzija bila da se malo strpiš pa da uzmeš npr 8600GT ili 8600GTS koje bi se uskoro trebale pojaviti u trgovinama (nasljednici 7900/7950 serije)


Što se tiće RAM-a tu nije baš svejedno 667 ili 800 pitanje je samo želiš li se igrat sa overclockingom ili ne
ako ne tebi je i 533 dosta
No ako nadograđuješ memoriju onda najbolje uzmi identičan RAM koji već imaš kako bi izbjegao eventualne nekompatibilnosti

Dakle bubam, ako imaš 1GB Kingmax DDR2 800MHz kupi ponovo još 1GB tog istog Kingaća.


Što se tiće napajanja, reci što imaš pa ću ti reć dal to valja ili ako nije baš dobro mogu ti preporućiti što da uzmeš.
Obićno za 90% korisnika 350-400W kvalitetnog napajanaj je dosta.

u glavnom ovdje imaš jedan jako dobar kalkulator pa vidi i sam
http://web.aanet.com.au/SnooP/psucalc.php
Last edited by -Wolverine- on Thu Mar 29, 2007 9:01 pm, edited 1 time in total.

- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience -
vlatko

Koju grafičku karticu?

Post by vlatko »

ovako...
uskoro mi rođendan pa sjedne lova, familija ovo-ono :) a sad slažem konfig od nule, pa tražim ustvari sve hard, ram, procesor, matična, grafička
unabavku slijedeći tjedan no kako kažeš pričekati 8800 :)
User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

Koju grafičku karticu?

Post by acey »

[QUOTE=vlatko]a sad slažem konfig od nule, pa tražim ustvari sve hard, ram, procesor, matična, grafička
unabavku slijedeći tjedan no kako kažeš pričekati 8800 :)[/QUOTE]

Nije da pljujem ekipu :vamp: ali lijepo odi na usenet na grupu hr.comp.hardver, tamo objasni svoje afinitete, pretenzije i kolicina love koju mislis spiskati i strucna ekipa ti bude slozila mrak masinu.

A kad budes nasao potencijalne komponente odi na http://www.nabava.net i malo si iskompariraj cijene pa parcijalno kupuj. Jest da je zajebancija ici po ZG od jednog prodajnog mjesta do drugog, da ne pricam koliko se vremena i benge spicka, ali u konacnici kad se sve zbroji i oduzme mozes finu ustedu spremiti u dzep.
Image
-Wolverine-
Newbie
Newbie
Posts: 24
Joined: Mon Feb 26, 2007 1:18 am
Location: Zagreb / Maximir
Contact:

Koju grafičku karticu?

Post by -Wolverine- »

nije da ja pljujem ekipu ali na news-e nemoj ić jer to kaj se tam valja u većini slučajeva nema veze sa zdravim mozgom :p
a o ''stručnosti'' ekipe nebi htio trošit riječi

najbolje se javi na
http://forum.pcekspert.com/
ili
http://forum.links.hr/index.php?tab=forum

izjasni se koliko novaca imaš, za što prvenstveno koristiš računalo i na koje odprilike komponente računaš...pa će ti dečki rado složiti i po par konfi po tvojoj želji
Last edited by -Wolverine- on Thu Mar 29, 2007 11:30 pm, edited 1 time in total.

- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience -
Post Reply

Return to “Hardware”