Magnat AD250 ili JBL GT-5 10D ??

Sve o niskotoncima *BASS*
Post Reply
User avatar
dainese46
Newbie
Newbie
Posts: 25
Joined: Wed Feb 18, 2009 12:10 pm
Location: Drenje Brdovečko

Magnat AD250 ili JBL GT-5 10D ??

Post by dainese46 »

Idem danas po jedan od ova dva...

Za AD250 sam čuo jako puno hvale i da ima full duboki bass, kaj ja volim, naravno...A z druge strane pak ništ nisam ču za JBL, osim od par review-ova kaj sam našo na googletu, i to od 4 review, 3 su bila loša...Navodno da se raspadnu jako brzo :( .

Ovo bi kupio skroz nove u dućan woofere...

Sad trebam malo pomoć oko toga ako bi neko samo napiso par riječi.

Woofer bi išo (privremeno) na prastaro Sony XM-1S pojačalo, i spojio bi ga na 2Ohma-a, ako je to moguće. Pošto JBL ide samo do 4Ohma, a Magnat do 3Ohma...Je to opće pametno spajat tak ??
Prije sam imo puno jači i jednostavniji setup pojačala i woofera. Pojačalo je bilo prek 1KW RMS-a i woofer je išo do 1Ohm, tak da sam spajo kak sam htio...A jako dugo nisam slago muziku pa mi se sve već pobrkalo...

Ajde pliz ak se nekom to da malo pojasnit koji je bolji woofer i malo mi osjvežit memoriju s ovim Ohmima.


Hvala!
User avatar
dainese46
Newbie
Newbie
Posts: 25
Joined: Wed Feb 18, 2009 12:10 pm
Location: Drenje Brdovečko

Re: Magnat AD250 ili JBL GT-5 10D ??

Post by dainese46 »

44 pregleda, i nitko ništa.

Kaj sam nešt krivo napiso pa mi zato nitko neće odg. ili stvarno nitko ne zna odgovor na bar jedno od mojih pitanja.

Tolko sam se veselio kaj su CICE opet aktivne, a kad ono... :crybaby:
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Re: Magnat AD250 ili JBL GT-5 10D ??

Post by davor-ri »

ajd, prvo mi odgovori, kako bi "za prvu ruku" kako kažeš spojio ijedan od ta dva woofera na 2 ohma na pojačalo? I kako je stari woofer išao "do 1 ohm" pa si "spajao kako si htio"? :nemoze:
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
User avatar
dainese46
Newbie
Newbie
Posts: 25
Joined: Wed Feb 18, 2009 12:10 pm
Location: Drenje Brdovečko

Re: Magnat AD250 ili JBL GT-5 10D ??

Post by dainese46 »

Pa taj dio ne znam...Zato pitam...Velim, nisam baš skroz u tome svijetu, pa ne znam više. Ne sjećam kak je to išlo. Znači ak je wooferu deklariran na 4 ili 3Ohma (u slučaju Magnata) , to je plafon do kojeg ideju?

A stari woofer je mogao ić do jedan 1ohm, znači mogao je radi na 1,2 ili 4 ohma, ovisi kako se spojio na pojačalo...Također, i pojačalo je moglo podnjet opterećenje od 1ohm, al nikad ni pojačalo ni woofer nisu ostali radit na 1ohm, jer nisam imao "ispravnu" kutiju za to, a i kad sam probao spojit oboje na 1ohm, pojačalo se počelo jako grijat, tako da nisam htio nešt spržit.

Al dobro, to je bilo davno, ovo je sad...

Sorry, ak sam kaj krivo napiso, ili pito, samo me zanimalo to da mi malo neko objasni kak to ide, da me podsjeti...
I naravno koji od ova dva woofera je bolji?
Josip07
Registered User
Registered User
Posts: 139
Joined: Fri Mar 08, 2013 9:13 pm
Location: Đakovo

Re: Magnat AD250 ili JBL GT-5 10D ??

Post by Josip07 »

Ako ti je stari woofer mogao bit spojen na 1ohm to znači da je druga opcija bila samo na 4ohma a ne i na 2.. Jer je imao 2x2Ohma zavojnice.. Tako da navedeni JBL može ići na 2 ili na 8ohma pošto ima 2x4Ohm - a zavojnice, a AD250 samo na 3 Ohma. Koji bolje svira, ne bih znao.. AD250 djeluje kvalitetnije izrađen i klasu iznad ali dali tako i svira to ne znam. nisam čuo niti jedan. Imao sam osobno JBL GT5-12 i bio je to vrlo dobar woofer u svojoj klasi.
I usput, ne možeš isti dan napisat kako ideš danas kupit jedan od woofera i očekivat neke odgovore koji te zanimaju. Aj da se javiš par dana, tj dana pa ok. Lp
Post Reply

Return to “Subwooferi”