Interview by USHER AUDIO

Post Reply
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Interview by USHER AUDIO

Post by Darac »

[img width=426 height=600]http://img88.imageshack.us/img88/8373/4026r.jpg[/img]


[img width=424 height=600]http://img228.imageshack.us/img228/4979/4027.jpg[/img]

Darko Brlečić  u razgovoru s gdinom Tsai Lien-Shui, USHER AUDIO

NOVA  DIMENZIJA  ZVUKA


Svaka premijera novog audio proizvoda izaziva nemalu pažnju. Tvrtka USHER AUDIO u zadnjih 7 godina izaziva ne samo pažnju, nego i mnogobrojne kritičare da preispitaju svoja razmišljanja o audio industriji. Povodom toga obavljen je kratki razgovor s glavnim i odgovornim čovjekom USHER AUDI-a gdinom Tsai Lien-Shuiem.


Kada ste se po prvi puta zainteresirali za audio?


Prvi puta još kao student.Dobra audio oprema je, u to doba, koštala nedostižno puno i prije nego sam zapravo i bio toga svjestan već sam gradio vlastita pojačala.



Što mislite koji su ključni čimbenici pri dizajniranju zvučnika?


Programski materijali i njihova pravilna primjena su uvijek najmjerodavniji za dizajn zvučnika.Usher Audio je bio jedan od prvih proizvođača koji je razvio berilijske drivere, ali smo mi naše berilijske zvučnike pustili u prodaju puno kasnije od drugih.Zašto?Zato što smo radili još dodatno jednu godinu na usavršavanju ponašanja berilijskih drivera marljivo isprobavajući stotine različitih konfiguracija i provodeći nebrojene sate testiranja i slušne evaluacije. Kao rezultat čista muzikalnost naših berilijskih zvučnika je već bila pogođena.Pažnja za ovakve detalje je zapravo ono što je važno, iako ne baš uvijek tržišna poput nekih glasina koje često čujemo.


Jeste li učili o audiu u školi ili ste prirodno nadareni za akustiku?


Moj glavni predmet je bio elektronika.Ne mislim da sam prirodno nadaren za akustiku ali sam zaljubljen u audio, što, kako ja to osjećam, čini razliku.Tijekom godina imao sam privilegiju, zahvaljujući mom poslu, eksperimentirati s mnogim zamislima i učiti od mnogih iskusnih i nadarenih ljudi, što mi je uvelike pomoglo.Smatram se sretnim i ja vjerujem u učenje uz rad.

Dobre stvari dolaze u malim pakiranjima?Je li CP777 mali zvučnik?


Ljudi imaju različite percepcije veličine, tako da to zapravo ovisi o tome otkud ste.CP777 je, međutim, jedinstven zvučnik.Kao i svi Usher zvučnici, dizajniran je sa najnaprednijim tehnologijama i znanjima, ali njegov dizajn odiše klasom i karakterom.Mi imamo svega nekoliko klijenata koji su oduševljeni CP777 i ne bi ga mijenjali ni za što drugo.


Usher BE-20 je senzacionalan proizvod u high-end području?Kako biste opisali njegovu poziciju na tržištu?


Usher BE-20, unatoč tome što je apsolutno high end zvučnik, zadržava zadivljujuće vrijedno mjesto.Mada na tržištu ima more drugih zvučnika čije su izvedbe približne BE-20, one i koštaju nekoliko puta više.BE-20 je poput najboljeg burgundca kakav je bio dok nije plasiran na tržište što je uzrokovalo brzi rast njegove cijene.Ovaj izvrstan zvučnik ne samo da privlači ljudska srca glazbom koju proizvodi nego privlači i ljudski um svojom zaprepašćujućom vrijednošću.


Proizvodite različite zvučnike.Koji  vam je najdraži?

Svaki Usher zvučnik je dijete moga uma i ja sam proveo sate i sate na svakog od njih.Možda Vam zvuči kao kliše, ali ne možete očekivati da roditelj odluči koje mu je dijete najdraže.


Koje je trenutno najinovativnije područje u dizajnu zvučnika?

Ponavljam, držim da je to materijal, i stoga driver dizajn je mjesto gdje ćemo svjedočiti novim inovacijama.Dizajn Cutting-edge kompjuterskih programa zvučnika je učinio i dizajn premošćivanja i kutije lakšim ali će završno fino podešavanje razlikovati vrhunski dizajn od osrednjega.


Također radite i pojačala .Što mislite o budućim analognim pojačalima?

Najbolja analogna pojačala će uvijek imati svoje mjesto u slušaonicama kod pronicljivih audiofila.


Je li istina da je puno veće zanimanje za stereo nego što je to bilo prije 3 godine?

Mnogi danas mogu uživati u visoko kvalitetnoj glazbenoj reprodukciji kod kuće po cijenama koje si mogu priuštiti.Kroz to mi vidimo povećanje zanimanja za stereo.Sretni smo da je Usher odigrao ključnu ulogu u tome da se to i dogodi.


Što mislite o novim audio medijima poput hard disc drivera ili flash memory?


Bilo koji novi format ili mediji koji pomiču granice su dobrodošla poboljšanja zato što je trenutni CD format oskudan.


Kakvi su  planovi za Vašu kompaniju u budućnosti?

Naša vizija se nije promijenila već preko 30 godina otkad je osnovan Usher Audio:Prava Vjernost, Prava Vrijednost.Ja oduvijek vjerujem da high end audio mora biti pristupačan većini.Unatoč našem nemiru u potrazi za ultimativnim u audiu, naši proizvodi su ostali dostupni svima, ako ne baš svim ljubiteljima glazbe i audiofilima.Kako bismo omogućili da se to nastavi, prije dvije godine započeli smo dizajnirati i graditi novo postrojenje opremljeno cutting-edge produkcijom i opremom za testiranje, koje će biti dovršeno i u punom pogonu početkom 2009.Ovo postrojenje će uvelike poboljšati efikasnost naše proizvodnje, testiranja i čak i procesa dizajna (posjeduje sobu bez jeke i odgovarajuću razvojnu opremu), što nam omogućuje veća postignuća.Naš cilj je osigurati da po svaku cijenu, Usher Audio proizvodi predstavljaju najbolju izvedbu, da su najpouzdaniji i da su najvrijedniji.


Jeste li Vi sretan čovjek?

Unaprijed se veselim svakom radnom danu i uživam u stvarima koje radim.Posebno uživam u razgovorima koje često vodim sa svojim klijentima i prijateljima od kojih sam saznao da im je Usher Audio priuštio trenutke glazbene istine.Stoga sam sretan da mogu reći:Sretan sam čovjek!

Hvala na razgovoru!
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
Post Reply

Return to “Recenzije uređaja”