preporuka za LCD/LED tv

Locked
industrial
Registered User
Registered User
Posts: 1025
Joined: Fri Oct 13, 2006 4:08 pm
Location: Rijeka-Grobnik

preporuka za LCD/LED tv

Post by industrial »

trebam savjet u vezi telki,
za oko mi je zapeo sharp lc 32sh340,sada je na akciji za 2270kn.
po specifikacijam mi se cini da je definitivno best buy,a koliko sam cuo i da su odlicne kvalitete,ima ga cura(ne bas ovaj)i stvarno mi se cini dobar.
brine me jedino dali se mozda isplati dat jos cca 500-600kn i uzet philips led iste velicine,ali je hd ready,nema snimalicu(ako sam dobro skuzio sa sharpom mogu snimat tv program),cak ima i neki philips lcd ali sa 100hz-a(cijena isto kao led-2800kn).
neznam ni sam sta mi tocno treba,tj.sta je najbitnije od ovih spec.,
tv bi se koristio za tv program(ne max tv),x box(tu mi je bitan full hd koji ima samo sharp),ocito je da nemam love za led sa 100hz i full hd,
pa eto zanima me vase misljenje sta najbolje uzet..hvala :respect:
User avatar
Zmajček and Miš
Newbie
Newbie
Posts: 95
Joined: Wed Jul 14, 2010 2:40 pm
Location: Slovenija

Odg: preporuka za LCD/LED tv

Post by Zmajček and Miš »

evo, sam sam u istoj situaciji, ali, Sharp nisam ni gledao.. To, da je 32" TV samo HD ready kod ove velikosti nema neke velike frke - to je samo razlika kod upscalinga do 1080p.

Što je meni bitnije, je to, da TV iz USB-ja čita sve, i da predvaja i DTS zvuk.. To su sad samo Samsungi.
Koliko znam, sad je u akciji u Saturnu, u Avstriji EU32D5000 model, koji je resolucija 1920x1080, HD-ready, 100Hz..http://www.saturn.at/produktinfo/?cat=N03.05.&groupId=1&parentCat=T00.00.12.13.&sku=1169711&keyword=ue32D5000&searchtype=nav - ovaj je i EDGE-LIT..ali mislim da ponuda valja samo danas.. nisam siguran..

u obzir sam uzeo i LG - lv570s, u početku gledao sam i  w5590, ali me minulo, jer ne želim imat neki kvazi 3D..
Još jedna stvar, koja igra ulogu je ova: Samsungi su veći dio A ili B klasa eficiencije - koliko W potroši - u prosjeku oko 70 kWH na godinu - dok su LG "C" klasa - u prosjeku oko 120 kWH na godinu; ako malo kalkuliraš, pa da su možda dve televizije, i to napravi razliku.. Još jedna stvar - ako ti se ne žuri, u drugoj polovici 2012 stižu OLED TV-ji..

i sam trebam neki "advice"..
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: preporuka za LCD/LED tv

Post by jiva »

X box ide do 720p.. Tako da ne treba biti nužno full  hd
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
industrial
Registered User
Registered User
Posts: 1025
Joined: Fri Oct 13, 2006 4:08 pm
Location: Rijeka-Grobnik

Odg: preporuka za LCD/LED tv

Post by industrial »

Zmajček and Miš wrote: evo, sam sam u istoj situaciji, ali, Sharp nisam ni gledao.. To, da je 32" TV samo HD ready kod ove velikosti nema neke velike frke - to je samo razlika kod upscalinga do 1080p.

Što je meni bitnije, je to, da TV iz USB-ja čita sve, i da predvaja i DTS zvuk.. To su sad samo Samsungi.
Koliko znam, sad je u akciji u Saturnu, u Avstriji EU32D5000 model, koji je resolucija 1920x1080, HD-ready, 100Hz..http://www.saturn.at/produktinfo/?cat=N03.05.&groupId=1&parentCat=T00.00.12.13.&sku=1169711&keyword=ue32D5000&searchtype=nav - ovaj je i EDGE-LIT..ali mislim da ponuda valja samo danas.. nisam siguran..

u obzir sam uzeo i LG - lv570s, u početku gledao sam i  w5590, ali me minulo, jer ne želim imat neki kvazi 3D..
Još jedna stvar, koja igra ulogu je ova: Samsungi su veći dio A ili B klasa eficiencije - koliko W potroši - u prosjeku oko 70 kWH na godinu - dok su LG "C" klasa - u prosjeku oko 120 kWH na godinu; ako malo kalkuliraš, pa da su možda dve televizije, i to napravi razliku.. Još jedna stvar - ako ti se ne žuri, u drugoj polovici 2012 stižu OLED TV-ji..

i sam trebam neki "advice"..
hm sta nisu sve telke sa 1920x1080 ful HD?
ok,ako neznaci nesto ful hd,onda mozda ipak bolje uzet nekakav led tv?
User avatar
Zmajček and Miš
Newbie
Newbie
Posts: 95
Joined: Wed Jul 14, 2010 2:40 pm
Location: Slovenija

Odg: preporuka za LCD/LED tv

Post by Zmajček and Miš »

evo, ako imaš izbire, uzmi neki LED; ali kod ovih ima razlika : LED-Backlit ili EDGE-lit.. šta to znači, malo treba tražiti po netu ali mislim da nisu neke velike razlike..

sam više ne gledam LCD, ovo je sve LCD ali "klasični" LCD pije puno više elektrike. Najbolje, da si dolučiš neki budget, pa onda tražiš u ovom budžetu - ali sve zavidi od toga, što ti od TV-ja treba - snimanje na USB, da prikazuje i podnapise iz USB-ja, da ti predvaje DTS zvuk iz USB..
User avatar
Zmajček and Miš
Newbie
Newbie
Posts: 95
Joined: Wed Jul 14, 2010 2:40 pm
Location: Slovenija

Odg: preporuka za LCD/LED tv

Post by Zmajček and Miš »

evo, uncle google pravi:

Generally...the most expensive ones are the best!

Those are usually the backlit LED TVs(a.k.a. local dimming). They have the highest contrast ratios and best picture qualities! Edge lit LEDs have problems with back light uniformity and have lower contrast ratios!

Vizio's "TruLED" TVs are just their marketing words for backlit LED TVs! Their "RazorLED" TVs are their version of the Edge-lit LED TVs!

Basically...if the LED TV is super thin...it's an Edge-lit! If it's super expensive and not so thin...it's a back lit!

- u ovom slučaju - obavezno LED-Backlit!
User avatar
Remixer
Registered User
Registered User
Posts: 277
Joined: Mon Nov 03, 2008 10:08 pm
Location: Pakrac

Odg: preporuka za LCD/LED tv

Post by Remixer »

Imaš već temu o tome: http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=37653.165

-najbitnije je kupit novi TV sa što dužom garancijom, a sad, marka i sve drugo je već relativna stvar...
User avatar
Zmajček and Miš
Newbie
Newbie
Posts: 95
Joined: Wed Jul 14, 2010 2:40 pm
Location: Slovenija

Odg: preporuka za LCD/LED tv

Post by Zmajček and Miš »

Evo, malo sam pročitao onaj thread - ali, prije nego ovaj thread postane takav :) - odlučio sam već za Samsung 37" UE D - 6x00, sad još ne znam, ili če bit 6700 ili 6500, ili možda 6770..

@industrial: puno sreče traženjem i dalje.
Locked

Return to “Home theater”