lg-spajanje,simplink

Post Reply
User avatar
kizo
Newbie
Newbie
Posts: 22
Joined: Sun Mar 04, 2007 6:50 pm
Location: Karlovac

lg-spajanje,simplink

Post by kizo »

Pozdrav. Imam http://www.lg.com/uk/tv-audio-video/televisions/LG-lcd-tv-32LD420.jsp i
http://www.idealo.fr/liste/19348588/lg-htc-44c.html i spojio sam sa hdmi kabelom, verzija 1.3c. Ne mogu dobiti zvuk sa tv-a na zvučnike htc-a.
Dali treba spojiti na još neki način, optika,scart,cinč? U manualu piše da je hdmi za audio i video konekciju, da li je to dvosmjeran protok signala ili šta već? Nisu se  baš previše potrudili objasniti u priručniku. Šta je simplink, gugl kaže da rade neke funkcije zajedno na oba daljinska i to je ok. U meniju tv-a nemogu pronaći opciju simplink, premda manual kaže drugačije. Molim za pomoć.
Last edited by kizo on Wed Sep 14, 2011 9:30 am, edited 1 time in total.
stift
Registered user
Registered user
Posts: 809
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:45 pm
Location: Varaždin

Odg: lg-spajanje,simplink

Post by stift »

Simplink znači da možeš povezati TV sa kućnim kinom sa HDMI kablom te tada možeš kontrolirati kućno kino daljinskim od televizora.

Da bi veza između TV i kućnog kina bila dvosmjerna ( dakle da preko HDMI kabla ''puštaš'' sliku i zvuk sa kina na TV i da imaš povrat zvuka sa televizora na kućno kino ) trebao bi imati HDMI konektore v1.4 sa ARC (Audio Return Channel), no njih nemaš.

Stoga trebaš spojiti televizor sa kućnim kinom sa optikom ili chinch kablom, tako da ono što gledaš na televizoru možeš slušati putem kućnog kina.
Silvach
Registered User
Registered User
Posts: 3360
Joined: Sun Feb 10, 2008 11:30 am
Location: Marija Bistrica

Odg: lg-spajanje,simplink

Post by Silvach »

Ako imaš optiku spoji optikom tako ti je najlakše. Tako imam ja sa Samsung lcd-a potegnuo na pojačalo i šta god da je na TV-u zvuk ide direktno na pojačalo...
User avatar
kizo
Newbie
Newbie
Posts: 22
Joined: Sun Mar 04, 2007 6:50 pm
Location: Karlovac

Odg: lg-spajanje,simplink

Post by kizo »

Ok. dečki, hvala. Znači, ne mogu dobiti audio sa tv-a bez optike, ili se može nabaviti kabel ako je do kabela, htio bi što manje kablovinja oko ht-a. Koliko vidim,brzine su najveće kod hdmi-a, pa optika pa ostalo (cinč,scart). Da li je moguće da se automatski prebacuje kada ubaciš dvd ili svaki put moraš tražiti ulaz u meniju tv-a?
stift
Registered user
Registered user
Posts: 809
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:45 pm
Location: Varaždin

Odg: lg-spajanje,simplink

Post by stift »

Ovisno, SCART ima EC pin koji detektira vanjski AV ulaz pa automatski prebaci na AV, HDMI isto ima tu mogućnost ali sve ovisi dali je podržan od strane konektora - bilo na televizoru ili k.kinu.
User avatar
kizo
Newbie
Newbie
Posts: 22
Joined: Sun Mar 04, 2007 6:50 pm
Location: Karlovac

Odg: lg-spajanje,simplink

Post by kizo »

Ok, nitko više?
Može li mi netko pojasniti hdmi verziju 1.4, da li moji uređaji podržavaju to ili je za nas to daleka budućnost.
Vidim na wikipediji na onoj tablici da podržava povrat audio signala, odnosno dvosmjeran audio.
I, ako ima kod nas, hdmi 1.4 koliko košta od 2 metra i gdje?
Hvala
User avatar
kizo
Newbie
Newbie
Posts: 22
Joined: Sun Mar 04, 2007 6:50 pm
Location: Karlovac

Odg: lg-spajanje,simplink

Post by kizo »

Nitko ništa?
vw lego
Registered user
Registered user
Posts: 767
Joined: Fri Jul 10, 2009 10:26 pm
Location: Zagreb, Croatia

Odg: lg-spajanje,simplink

Post by vw lego »

:) db team Zagreb -- DB RACEING TEAM ZAGREB  :)
stift
Registered user
Registered user
Posts: 809
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:45 pm
Location: Varaždin

Odg: lg-spajanje,simplink

Post by stift »

kizo wrote: Ok, nitko više?
Može li mi netko pojasniti hdmi verziju 1.4, da li moji uređaji podržavaju to ili je za nas to daleka budućnost.
Vidim na wikipediji na onoj tablici da podržava povrat audio signala, odnosno dvosmjeran audio.
I, ako ima kod nas, hdmi 1.4 koliko košta od 2 metra i gdje?
Hvala
Pogledaj na uređajima HDMI konektor i kaj piše pokraj/ispod/iznad njega, ako piše ARC onda znači da ima v1.4, kupiš HDMI kabel v1.4 i to je to.
Post Reply

Return to “Home theater”