zvučnici za prednja vrata

Sve o zvučnicima, koaksijalni, sistemi, ...
Post Reply
pwel91
Newbie
Newbie
Posts: 55
Joined: Tue May 17, 2011 7:56 pm
Location: krapinske toplice

zvučnici za prednja vrata

Post by pwel91 »

pozdrav,

pošto su mi crkli zvučnici koje sam imao u prednjim vratima trebam nove zvučnike.

imam jvc avx44 radio, pojačalo kicker ix4005d pojačalo i focal 27v2 sub.

pojačalo ima 6 kanala, na jednom kanalu je bio spojen sub, 4 kanala spojena u bridge i na njih su bili spojeni prednji sistemi focal access 165a1.

pošto sam bio zadovoljan sa tim sistemima gledao sam da uzmem iste koji u ronisu koštaju 1100kn ili se za te novce može kupiti nešto bolje (eventualno samo kickove pošto su skretnice i visoki ispravni)

također stavio bi i iza zvučnike pošto ih do sad nisam imao i spojio ih na HU, imam otvore za 6x9, da li da uzimam neke elipse ili da složim neke adaptere i stavim neke 13 ili 16,5 zvučnike?

lp
pwel91
Newbie
Newbie
Posts: 55
Joined: Tue May 17, 2011 7:56 pm
Location: krapinske toplice

Re: zvučnici za prednja vrata

Post by pwel91 »

da li ima ko kakvih iskustva sa alpine spg 17cs? imaju ih u ronisu po ok cijeni, kakvi su u odnosu focal access 165a1 koje sam do sada imao?
LaCroix
Registered user
Registered user
Posts: 803
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:59 pm
Location: ZG

Re: zvučnici za prednja vrata

Post by LaCroix »

Imas u prodaji magnat new edge, bolje za tu lovu ne mozes dobiti. Samo dobro podampiraj vrata prije ugradnje :)
pwel91
Newbie
Newbie
Posts: 55
Joined: Tue May 17, 2011 7:56 pm
Location: krapinske toplice

Re: zvučnici za prednja vrata

Post by pwel91 »

uzeo sam na kraju alpine spg 17cs, spojio ih u bridge, prema spec pojačala 115w rms zadovoljan sam, nisu ništa lošiji od onih focala koje sam imao, čak su mi visoki bolji u odnosu na focal, mirniji i tisi, kod focala su znali biti preglasni ovisno o pjesmama...

imam još pitanje vezano za podešavanje sistema, pošto na pojačalu imam mogučnost podešavanja hpf na 70 ili na 110hz, što je po vama bolje za te sisteme, za sub imam lpf 70 ili 110, sub je focal access 25a1 u kompresiji...

razmišljam o zadnjim zvučnicima, imam rupe za elipse 6x9, pa sam gledao alpine spr 69 koji su u ronisu na akciji ili alpine spg 69 predpostavljam da će mi ovo pojačalo bit preslabo da tera prednje sisteme i elipse...
dal postoje neki adapteri pa da stavim neke koaksijalne 16 ili 13cm sa manjom snagom i večom osjetljivosti pa da budu spojeni na HU?
Post Reply

Return to “Zvučnici”