koje zvučnike u vrata?

Sve o zvučnicima, koaksijalni, sistemi, ...
Post Reply
KEKE
Registered User
Registered User
Posts: 1120
Joined: Mon Feb 20, 2006 1:58 am
Contact:

koje zvučnike u vrata?

Post by KEKE »

Dakle imam vrlo veliki problem...

Želim staviti komplet novu muziku u auto ali ne želim mijenjati original izgled auta. Napred u armaturi imam mjesta za 10 cm zvucnike i to otprilike znam koje bi stavio (trenutno su neki hertz 10 ke koaxialci).
Problem je što su u vratima neke extra male komponentne elipsice (9-10 x 12-13cm) a iza njih je lim vrata rađen na knap pa nemam baš puno mjesta za manipuliranje (dubina nije problem, ali širina i visina jesu).
U vratima gore se nalazi i visokotonac, znaci koaxialci ne dolaze u obzir...
U vrata bi stavio skretnicu tako da treba mi prijedlog za neki dobar kick u toj dimenziji ako uopće postoji... naravno takav ide u sva 4 vrata, jedino što otraga nema visokotonca.

i marke tipa pioneer, mac audio i slične koje možemo naći po svim dućanima ne dolaze u obzir, dakle želim što kvalitetniji zvuk od ovih majušnih zvučnikića

sub u gepek više neide, jer mi se prošli auto doslovno raspao od 2x infinitija, ako ću i stavljat, to ce biti max 200w, ali to me ne dira sad.

evo i slika kako izgledaju vrata...
Image
10ka u armaturi je tu odma lijevo od kljuća


da rezimiram, tražim kvalitetne komponentne elipsice 9+10cm x 12-13cm
KEKE
Registered User
Registered User
Posts: 1120
Joined: Mon Feb 20, 2006 1:58 am
Contact:

Re: koje zvučnike u vrata?

Post by KEKE »

ispravak netočnog navoda...
ti zvučnici koji dolaze u vrata su 10x15 cm znaći 4"x6" i to i je standardna dimenzija
razmak između rupa je 7cmx12cm

pa sam razmišljao o ovima:
http://www.ronis.hr/zvucnici-custom-fit ... 8/GTO6428/
i od tog koaksialca koristiti samo kick u kombinaciji s nekim kvalitetnijim visokotoncem

ili uzeti nešto slićno tome, samo da su ipak malčice jaći. trenutno bi išli preko hu-a a kroz neko vrijeme mogu i preko pojačala
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: koje zvučnike u vrata?

Post by Nick »

Šta god da staviš od tih malih ovalaca, neće donijeti neko ekstra poboljšanje.

Ne znam isplati li se uopće to mijenjati, ako se već neće ići na pristojne sisteme i amp (uz neku preradu na vratima naravno).
KEKE
Registered User
Registered User
Posts: 1120
Joined: Mon Feb 20, 2006 1:58 am
Contact:

Re: koje zvučnike u vrata?

Post by KEKE »

poboljšanje definitivno bude jer su postojeći zvučnici stari 24 godine, imaju papirnatu membranu koja je dala svoje, a ovjesa više nema, strunuo jadan nakon toliko godina

Rekao sam, ne pada mi na pamet mijenjati ove panele na vratima jer su takvi proizvedeni u jako malo primjeraka, i nisu dobavljivi.

Dakle ne očekujem čuda od ovih elipsica ali ne želim da zvuk bude jadan kao što je sad.

8 komada u autu +visoki mora biti i više nego dovoljno!
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: koje zvučnike u vrata?

Post by Nick »

Meni svejedno, kako god želiš.

Definitivno će 8 komada dati velik pomak.
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Re: koje zvučnike u vrata?

Post by Robertino »

Uu 33jka s naknadno Ubacenim sicevima s imole,nice. Zvucnici su standardne male elipse, ne trebas previse ocekivat od tako malih dimenzija...,i obavezno dampiraj vrata
User avatar
neci43
Registered User
Registered User
Posts: 365
Joined: Fri Dec 11, 2009 9:00 pm
Location: Umag

Re: koje zvučnike u vrata?

Post by neci43 »

Evo isto pitanje imam...
Vrata Keca, custom paneli ne dolaze u obzir...ima mjesta za 4x6 zvučnike...
Ne očekujem čuda, ali neka svira...
Suzio izbor na:
JBL kao KEKE
Hertz 93 db sens-40 RMS
GroundZero 89 db sens-70 RMS

Molim pomoć u odabiru...
Sve je tu negdje, ali ne znam što prije odabrati, onih 93db osjetljivost kod Hertza uz narudžbu i čekanje. GroundZero-nisku cijenu i trenutnu dobavljivost...Ili hvaljeni JBL...

Za početak će svirati na nekom autoradiu, a s vremenom će ići pojačalo, možda i čak 100RMS po kanalu, pa koliko bi to smetalo ovim nejakim elipsicama...
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: koje zvučnike u vrata?

Post by Nick »

Bez brige, čuda sigurno neće biti. I ove dB koji pišu, također uzeti s rezervom.

A s druge strane toliko w pojačalo staviti na jadne elipsice, ne vidim baš svrhu. I 30-40 bi im bilo dovoljno.
User avatar
neci43
Registered User
Registered User
Posts: 365
Joined: Fri Dec 11, 2009 9:00 pm
Location: Umag

Re: koje zvučnike u vrata?

Post by neci43 »

Koristim postojeće komponente...
Pojačalo već imam, curi u autu ne treba, pa da iskoristim, prodat ga ne mogu baš...
Post Reply

Return to “Zvučnici”