Spigala se membrana - HERTZ

Sve o zvučnicima, koaksijalni, sistemi, ...
Post Reply
dhorvat
Newbie
Newbie
Posts: 28
Joined: Wed Nov 23, 2011 5:11 pm
Location: Samobor

Spigala se membrana - HERTZ

Post by dhorvat »

Radi se o ovim zvučnicima:
http://www.ronis.hr/zvucnici-16-5-cm/89 ... ECX-165.4/

Ugradio sam ih prije 8 mjeseci sprijeda (Accent 2000. g.), spojene samo na HU. Zvuk mi je bio super s obzirom na dosadašnje zvučnike pioneer 35W iako sam razmišljao o proširenju na stražnje elipse plus pojačalo. Cijelo ljeto je bilo super, dok se nedugo nije počelo javljati šumljenje u lijevom zvučniku ali samo ponekad i na kratko da bi to u zadnje vrijeme postalo stalno te sam preselio balans na desno.

BTW. prepeljao sam novu instalaciju (deblju) do HU, žice su zalotane i zalivene tekućom plastikom jer su se poklopili konektori sa rubom šasije pa sam se osigurao od šlusanja. I da, garancija još vrijedi pretpostavljam.

Od čega se to desilo i jel može to pod reklamaciju ili ne?
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

Re: Spigala se membrana - HERTZ

Post by damirko »

onako na prvu, zvučnik ti je pokupio vlage zbog neodgovarajuće instalacije... a što se tiče elipsi, što misliš da ćeš sa njima postići?
dhorvat
Newbie
Newbie
Posts: 28
Joined: Wed Nov 23, 2011 5:11 pm
Location: Samobor

Re: Spigala se membrana - HERTZ

Post by dhorvat »

damirko wrote:onako na prvu, zvučnik ti je pokupio vlage zbog neodgovarajuće instalacije... a što se tiče elipsi, što misliš da ćeš sa njima postići?
Ta ista vlaga je 3 godine (kolko je kod mene auto, a vjerojatno i više) išla po pioneer zvučnicima i nije se popigala membrana pa mi je to malo čudno.

A kaj fali elipsama otraga? Stavio bi ih na policu gepeka, plus pojačalo :whistling:
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: Spigala se membrana - HERTZ

Post by LBaudio »

zavisi od toga kakav je materijal membrane, ako nije PP ili metal onda je vlaga velik problem.

Elipse nisu bas najvise priljubljen tip drivera, najcesce nisu to neke visokokvalitetni zvucnici, nego vise entry level sa nekoliko izjema (infinity, JbL, DLS...
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

Re: Spigala se membrana - HERTZ

Post by damirko »

ne treba ti bit čudno što je vlaga shebala zvučnik, i sad kad budeš kupovo nove zvučnike, kupi odvojene sisteme a umjesto elipsi kupi sub... i nemoj zaboravit napravit neku limenu nadstrešnicu za nove zvučnike :whistling: :whistling:
dhorvat
Newbie
Newbie
Posts: 28
Joined: Wed Nov 23, 2011 5:11 pm
Location: Samobor

Re: Spigala se membrana - HERTZ

Post by dhorvat »

Ma niti mi ne treba ništa više od entry levela, ali čudi me da mu vlaga smeta jer zvučnici imaju gumiranu zaštitu oko magneta. Membrana mi djeluje ko neka gumirana plastika ili slično. Ne kužim se baš u to, j#biga.

Stari zvučnici imaju membranu od istog materijala, nemaju nikakvu zaštitu oko magneta pa membrana nije otišla nego je jednostavno crko zvučnik, starost, istrošenost, kaj ja znam
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Re: Spigala se membrana - HERTZ

Post by karlo »

Water-repellent treated paper cone - ne bi se smio deformirati, ne bi smio, ali...
Izvadi driver i pogledaj što ima sa stražnje strane. Možda ćeš vidjeti jel bio previše "na kiši" i što se zapravo desilo.

Elipse zaboravi. Sub planiraj
dhorvat
Newbie
Newbie
Posts: 28
Joined: Wed Nov 23, 2011 5:11 pm
Location: Samobor

Re: Spigala se membrana - HERTZ

Post by dhorvat »

karlo wrote:Water-repellent treated paper cone - ne bi se smio deformirati, ne bi smio, ali...
Izvadi driver i pogledaj što ima sa stražnje strane. Možda ćeš vidjeti jel bio previše "na kiši" i što se zapravo desilo.

Elipse zaboravi. Sub planiraj
Kaj nebi bilo najjednostavnije da to odnesem u ovlašteni pod garancijom pa ak prođe prođe. Koja sam ja budala, mogo sam njima dat da mi to ugrade, nebi se niti zafrkaval sa adapterom i mogo bi sad bit na njih živčan a ne na sebe ;D

Kutija od bufera mi zauzme mjesto, elipse mi nebi smetale. Koristim gepek stalno pa mi je svaki centimetar dobrodošao.
Post Reply

Return to “Zvučnici”