Recenzije Zvucnika

Sve o zvučnicima, koaksijalni, sistemi, ...
Silvach
Registered User
Registered User
Posts: 3360
Joined: Sun Feb 10, 2008 11:30 am
Location: Marija Bistrica

Recenzije Zvucnika

Post by Silvach »

Majke mi ovaj forum je prepun ljudi koji se prave pametni i koji se napuhavaju ko ona riba u moru kaj zgleda ko lopta... UŽASNI STE! mAJKE MI! Nikad nikakvi znaci popore. Pa koma. Užas... I onda ću opet ja ispast bezobrazan i dobit ban a dobro.. neka.. Pozdrav...
Last edited by Silvach on Tue May 06, 2008 7:29 pm, edited 1 time in total.
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Recenzije Zvucnika

Post by bamboklaat »

[QUOTE=woo;236220]topao....staviš zvučnik na 200 rms, i ako je nakon 20 min topao napišeš da ima topao zvuk.

ako se membrana raspadne...napišeš da je mekan.....ako se rastopi onda je plastićan.....a ako ispećeš prste na membrani dok testiraš zvučnik, onda je metalan :lol:[/QUOTE]

Ti si KRALJ!!!:res::res::laugh::laugh::laugh:
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Recenzije Zvucnika

Post by denister »

[QUOTE=Silvio;236231]... UŽASNI STE! mAJKE MI! .[/QUOTE]

a nitko te ne tjera da pišeš:lol::lol::lol:
Image
fatal_error
Registered User
Registered User
Posts: 3708
Joined: Thu Oct 05, 2006 3:05 pm
Location: Kaštela
Contact:

Recenzije Zvucnika

Post by fatal_error »

[QUOTE=Silvio;236231]Majke mi ovaj forum je prepun ljudi koji se prave pametni i koji se napuhavaju ko ona riba u moru kaj zgleda ko lopta... UŽASNI STE! mAJKE MI! Nikad nikakvi znaci popore. Pa koma. Užas... I onda ću opet ja ispast bezobrazan i dobit ban a dobro.. neka.. Pozdrav...[/QUOTE]

ma gledaj, isprve je bila sprdancija na blaupunkt, onda si se ti nažestija i pokaza da te lako isprovocirat i sad to ljudi koriste di god mogu

ne ljuti se pa ti više niko neće ništa reć
Moram ići kući jesti, stari će mi srati
Kamikaza
Registered user
Registered user
Posts: 977
Joined: Thu Feb 23, 2006 8:24 pm

Recenzije Zvucnika

Post by Kamikaza »

Igraš se malo bridge-a , pa neće imat samo topal zvuk , nego i miris:lol::lol::lol::lol:
[SIGPIC][/SIGPIC]
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Focal FP 165 KR

Post by bamboklaat »

ImageImage

Malo ću opisati moje dojmove,
1. Visokotonac je vrlo dobar,smiren transparentan i svilenkast,tipični JMLab-ov proizvod. Svatko tko je imao prilike poslušati neke od viših klasa JMLab-a,znat će o čemu govorim.po mom mišljenju spada u kategoriju tweetera od min 200€ par.rezao sam ga na 3,5 i na 3,8 khz i mogu reći da muški odrađuje srednje tonove,ukratko vrlo ugodno sam iznenađen! Stage je veći , dublji i udaljeniji nego kod TN 52,u kombinaciji sa 165mm midbassom guta snagu nemilo,i svi koji žele dobar i kvalitetan tweeter za SQ,toplo ga preporučam.:thumbup:

2.165mm midbass je posebno iznenadjenje,bar za mene!:wee: U mom slučaju ispoštovao sam Focalovu preporuku i u vratima mu osigurao cca 30 litara(+-2l)u kompresiji naravno,i dobio jedan fenomenalan prije svega bass driver,sa izuzetno velikom kontrolom membrane,za kojega je distorzija nepoznanica.Danas sam recimo slušao Cultured Pearls,Massive Attack,Steel Pulse,itd...po ne znam koji put sam se iznenadio kao da ga prvi put čujem,imao sam feeling da imam sub uključen,pa sam se okrenuo da se uvjerim da je cijeli gepek raskopan ,i subu ni traga... izašao sam vani i nisam mogao vjerovati kad sam vidio da mi zuji zadnja tablica!?!? gornji sredji mu je malo mutan,možda zbog pozicije,jer je u dnu vrata,ali sumnjam,jer iskreno za ove pare nisam naišao na driver od 165mm koji će jednako dobro odraditi bass i mid.pajo 880prs je bio na flat,pojačalo poweramper PA 150gain podignut za 30%,kablovi van den hul -the hybrid source m.c.interconnect,i albino(audio epilog) zvucnicki. naponski audison 40mm2. da se vratim na driver, dakle bass do jaja,idealno za moju koncepciju,tj 3 way sistem u kom će on raditi do 250kz,znači čvrst dubok,i brz bass,koji treba da poveže donji dio zvučnog spektra iz gepeka pa do volana,a žuta boja mu daje poseban šarm..
3. skretnica je također u skladu sa ostalim,malo bolje kvalitete elementi,i komfor. mid bass se može pustiti da ide gore do samoprigušenja,ali bolje je sa rezom na, čini mi se 3200hz 12db,za to ima malu sklopku,i jedna izvanredna stvar ,sklopka za smirivanje visokotonca do -7db,i to jedan po jedan,divota!

zaključak,za cijenu od cca 3500kn realno.
medjutim kad mu se ubaci 130mmKR mid to će po mom mišljenju biti 3way u klasi cijene 700-800€,pogotovo zato što jedan takav par u vrata,dobro pojačalce 2x200w 4 ohm-a.naravno kvalitetne žičine,i nema potrebe za wooferom ,ama baš nikakve!

ocjena za 2way overall 4,
a za 3way kad mi stigne mid i drugi dio skretnice:dance

i što je rekao mitja_rs:
focal ko focal... ili ti se sviđa pa ga kupiš ili


ti se sviđa pa sakupljaš novce...

nema trečeg
Last edited by bamboklaat on Thu May 22, 2008 8:58 pm, edited 1 time in total.
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: Recenzije Zvucnika

Post by jiva »

focal acess kit 130A1, fali malo basa, ali jaki kick, twet bi mogli biti i bolji nije da su prekreštavi, ali i ne dolaze baš do izražaja
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: Recenzije Zvucnika

Post by DYNABLASTER »

^^ sta kazes fali bassa? verovatno je do instalacije ;)
btw to pojacalo ti nije bas bajno za zvuk :D

bamboosan super review, nego kako si uspeo da napravis 30L kompresije?! LOL :lol: i sta velis poweramper super pojacalo a?
Last edited by DYNABLASTER on Tue Jun 23, 2009 7:21 am, edited 1 time in total.
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Recenzije Zvucnika

Post by LBaudio »

JBL C 660 GTI
Dakle svi znate da radim dosta sa JBL - GTI serijama - dakle top serija iz JBL-a koja sadrzuje puno tehnologije iz HT i PA sa kojim se bave vec vise od 60 godina i tu nemaju bas konkurence. Ljudi imaju dosta puta bebave komentare na tu opremu jer je ne poznaju, a kada ju cuju instaliranu kao sto spada su milo receno...impresionirani

Svim serijama GTI je zajedno - NO DISTORTION - sistemi koji ne proizvode distorzije ni kada se teraju puno iznad deklalirane snage.

A sada kratak opis sistema - MIDBASS C660 sistema je tretiran kao najbolji mid bass izmedu 6.5 midova. Posjeduje stvarno velik Neodim magnet, dugu zavojnicu od 5 cm, Vrlo tvrdu Kevlar membranu sa inveriranim dust capom iz istog materijala kao sto i membrana. Zavojnica, back pole pice i kosara imaju rupe koje jos dodatno smanjivaju distorziju, driveri imaju bakreni polepiece cap i flux stabilizator ring koji pomogu linearnijoj indukciji. Sistem je dizajniran za 35 stupnjeva off-axis slusanje sto je dosta bolje od konkurencije. Kosara je livena aliminijasta, na dnu motora je rupa za hladenje zavojnice i magneta. Midbass trpi bez problema 200-250Wrms snage bez problema kod Hi-pass odrezne frekvencije 50Hz@12dB/oct. Karaktar midbassa je - Dinamika koja je u rangu 6.5 midbassa bez ikakve konkurencije - to se moze cut samo kod boljih PS sistema, Vrlo glasan i sa puno kontrole, mid sekcija je vrlo linearna, bez traga distorzije.
Sa Midbass driverima dolaze i dva razlicita grilla - oba dva su u osnovi aluminijasta sa razlicitim finisima - jedan je presvucen u pravu kozu, drugi u karbon.

TWEET koji dolazi u kompletu je 1 inch Soft dome, neodim magnet, kontakti sa sarafima (nema lemljenja), zastitna mrezica je slicna onoj na mid-bassu. Sa TW dolaze i wave-guides koji jos poboljsaju off-axis responce i pripomogu za jos bolji SQ sistema. Wave guides su dosta veliki pa je instalacija malo problematicna, ali ako ce bit sistem 2-way onda definitivno vredi ulozit malo vise truda i TW instalirat sa Wave guidima jer je razlika dosta primjetliva kod kriticnog slusanja sistema. TW je VRLO detajlan i ugodan za slusanje na duge staze, karakteristiku ima do 30kHz+. Sa njim dolaze i jos nekoliko razlicitih nastavka za instalaciju koji omogucavaju i fino podesavanje usmijrenosti TWa. Svi gadgeti su opet napravljeni iz aluminija.

Skretnica koja dolazi sa sistemom je prosto recena - OGRMONA ali jedna za cijeli sistem. Omogucava BI-amping, Attenuaciju za Tweete i settinge za Waveguide. Materijal je top kvalitete, kuciste je iz aluminija sa Plexy poklopcem

Kompletan sistem je izdobavljiv u velikom kovcegu...naravno iz aluminija, sa svim potrebnim alatom i manualima,.....STVARNO JEDAN OD NAJBOLJIH SISTEMA NA SVIJETU U TOM MOMENTU!

Power Handling, RMS 150 Watts
Power Handling, Peak 600 Watts
Frequency Response (±3dB) 50Hz - 30kHz
Sensitivity (2.83V @ 1m) 91dB
Impedance 4 Ohms
Mounting Depth 3-1/16" Woofer, 1-5/16" Tw
Garancija 3 godine

Zvuk tog sistema je vrlo dinamican, glasan i vrlo detajlan. Bass je impulzivan, ide dosta duboko (zavisi i od tipa instalacije) bez koloracija i distorzije, midbass transient attack je fenomenalan. Tw je vrlo detajlan, odlicno se poklopi sa midom, za soft dome ima stvarno visoku karakteristiku - 30kHz. Na original skretnici je TW rezan kod 2.2-2.5kHz

Za sve 3-way fanove prednjih sistema - uparivanje sa starijim midom JBL 400 GTI je put do uspijeha. U sistemu smo testirali barem 4-5 razlicitih mid drivera od Visatona, Hertza, DLSa,...ni jedan od tih midova nije dosao ni blizu JBL-u - ili nije bilo dinamike, nije bilo dovoljno glasnce, ili je bio mid "mrtav" ili bez nizih srednjih, ili je imao na hi-mid dijelu totalan popizditis - svi su bili testirani pod istim uvjetima na istim pozicijama na istom HU i pojacalu.

Taj sistem priporucujem svim koji su spremni platiti malo vise za sistem i ocekuju super dinamiku i timbriku sa min distorzije. Prave kvalitete pokaze tek u kombinaciji sa vrhunskom instalacijom.
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: Recenzije Zvucnika

Post by jiva »

e jbg sada probaj ti zagurati fearles 4000 u twinga, ovaj je odgovarao i ajd po snazi, veličini a da ne govorim i po cijeni-800kn novi(kada ti plača potraje 10-ak dana to je najvažniji faktor zar ne?)
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: Recenzije Zvucnika

Post by denister »

jiva wrote:e jbg sada probaj ti zagurati fearles 4000 u twinga,

auuuu problema :P stali su i veći u twinga ;)

lojz respekt na recenziji  :respect:
Image
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Recenzije Zvucnika

Post by bamboklaat »

DYNABLASTER wrote:^^ sta kazes fali bassa? verovatno je do instalacije ;)
btw to pojacalo ti nije bas bajno za zvuk :D

bamboosan super review, nego kako si uspeo da napravis 30L kompresije?! LOL :lol: i sta velis poweramper super pojacalo a?

manje više što se tiče kompresije i litraže?!?!? onako sam računao na neki svoj način...lol, a poweramper pa 150 je pojačalo do jaja,naravno za te pare...mislim da će svatko tko ga je imao instaliranog kako spada pohvaliti..  ;)
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: Recenzije Zvucnika

Post by jiva »

Stane i vešmašina u twinga, trgovac sa passatom nije mogao vjerovati
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Recenzije Zvucnika

Post by Nick »

bamboklaat wrote:poweramper pa 150 je pojačalo do jaja,naravno za te pare...mislim da će svatko tko ga je imao instaliranog kako spada pohvaliti..  ;)


PA 150 je definitivno jedno od boljih pojačala. Snage ima dovoljno za pogon skoro svih sistema. Zvukom je bolje od DLSovih ampova, više slično Genesisu.
A moram i pohvaliti staaarog H/K ca260 koji mi je u nekim detaljima i kvaliteti reprodukcije bolji i od PA.
pusko
Newbie
Newbie
Posts: 52
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:38 pm
Location: Ljubljana

Re: Recenzije Zvucnika

Post by pusko »

Scandinavia 3 way na aktivi (sq).
Scandinavia 6: 50Hz/24dB - 250Hz/24dB
Scandinavia 3: 250Hz/24db - 5kHz/24dB
Scandinavia 1: 5kHz - do kraja

Nemam prigovora...baš ni jednog. Sve radi u harmoniji...ne znaš koji zvučnik šta igra.
Ali osobito mi se sviđa tw, koji stvarno nije naporan za uši.
Post Reply

Return to “Zvučnici”