Recenzije Zvucnika

Sve o zvučnicima, koaksijalni, sistemi, ...
Post Reply
User avatar
Brucci
Administrator
Administrator
Posts: 2141
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:48 am

Recenzije Zvucnika

Post by Brucci »

Napisite svoja iskustva s pojedinim zvucnicima. Pokusajte biti sto objektivniji i navedite dobre i lose strane.
Spekny
Registered User
Registered User
Posts: 1041
Joined: Fri Feb 10, 2006 10:15 am

Recenzije Zvucnika

Post by Spekny »

Phase cfs 165.25-podnose dosta snage,dosta sq sound,malo kick basa,barem u mene jer su u vratima bez panela,po testovima jedni od najbolji u klasi do 2k kn.
User avatar
DarioV
Registered User
Registered User
Posts: 2376
Joined: Fri Feb 10, 2006 12:18 pm
Location: Zagreb

Recenzije Zvucnika

Post by DarioV »

Phase Audiophile Six,podnose i trebaju puno snage,odličan Kickbass i srednje područje,po meni preizraženi visoktonci,tako da ih je na tweeter skretnicama potrebno spojiti na -2 dB ili -4dB,mogučnost Bi-wiring,Bi-ampinga kao i OFF-Axis načina spajanja,zahtjevaju nešto više volumena,tako da najbolje sviraju u dobro pripremljenim vratima.

TEST:

http://www.phase-linear.de/download/1322206_PDF.pdf
Last edited by hrvoje on Tue Apr 04, 2006 10:58 pm, edited 1 time in total.
EMMA 2009 - Prvak Hrvatske Advanced Unlimited
EMMA 2008 - Prvak Južne Europe Advanced Unlimited
EMMA 2007 - Prvak Hrvatske Advanced 5 Channel
EMMA 2007 - Vice Prvak Južne Europe Advanced 5 Channel
EMMA 2006 - Prvak Hrvatske Rookie Unlimited
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

Recenzije Zvucnika

Post by S@ki »

xetec gravity serija.

sviraju toplo i mekano, visokotonci su prilicno glasni (t26) ali ne smetaju uhu :), midbasu treba dosta snage kako bi konkurirao visokotoncima, skretnica omogucuje promjenu reza i razine midbasa i visokih.
mogu podnjet snage a potzeljno bi ih bilo spojiti na 100+ iako i ovako fino rade :)
The quieter you become the more you are able to hear
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

Infinity Reference 6500CS

Post by kill »

Puno bassa,dobar kick,dobri srednji,dobar vokal,dobri visokotonci ( textilni ), slaba karika sistema je skretnica...dovoljno osjetljivi pa i na 30wrms rade super,dok mogu i prilicno glasno svirat na 100tinjak wrms,potrebna velika litraza, dakle vrata...
FIAT Tipo 2.0 16v ie
sinke

Recenzije Zvucnika

Post by sinke »

DAVIS TOP SERIJA STA REC CISTO BEZ SUMA I MILINA ZA USI:whistling:
melquiad
Registered User
Registered User
Posts: 535
Joined: Mon Feb 20, 2006 8:53 am
Location: Zagreb-Dubrava

Recenzije Zvucnika

Post by melquiad »

canton QS2.16. 87,5 dB osjetljivosti ali sviraju jako glasno. ne trebaju puno snage za potjerat. odlicne skretnice (18 dB rez). 90 Rmsa. imam ih u zatvorenim panelima od oko 6L. sviraju prekrasno, pravi SQ zvuk. vokal odlican, ima i kicka. detalji, punoca i uravnotezenost zvuka odusevljavaju. woofer je aluminijski a tweeter aluminij/magnezij. pokazali se kao odlicni na testu u auto hifi gdje su ocijenjeni kao spitzenklasse. po car hifi-u najbolja kupnja u konkurenciji kao sto je Autosonik AS.PRO 6.2, Focal 165 V2, Ground Zero GZUC 165C, Hifonics HZCX 6.2C, Mac Audio Maximus 2.16....
melquiad
Registered User
Registered User
Posts: 535
Joined: Mon Feb 20, 2006 8:53 am
Location: Zagreb-Dubrava

Recenzije Zvucnika

Post by melquiad »

focal polyglass 165v. kupio prije 2 dana za 500 kn u besprijekornom stanju. skretnice 12/12 db rez, atenuacija visokih 0, -2, -4 db. mrcina od midbasa, ima valjda pol kile ili cak i vise. 75Wrmsa, 93 dB osjetljivosti. svira odlicno, guta ampere ko ludo. sprobali smo kod frenda na paju 4800 i amp 75 RMSa i svira cisto i precizno bez obzira koliko pojacavali. zvuk onak detaljan i gust ga je za slusat.

focal acces 165. spajao prije mjesec dana. 93 db osjetljivosti, 50 WRMSa. obrada besprijekorna, puno paznje posvetili izgledu, bar sam ja takav dojam stekao. dustcap je alu siljak. zgleda lijepo. nekak se nemogu otresti dojma da je taj sistem namjenjen onima koji je bitno kak sistem zgleda a ne kako zvuci. sa sistemom dolazi i naljepnica za na zadnju sajbu. visokotonac nismo nikako uspjeli postelati da svira ugodno a to je dosta ovisilo i od pjesme do pjesmo. nekak mu lose kodirani MP3 CDi bas i ne leze. visokotonac mi kvari opci dojam.

alpine sxs-1357 . odvojeni sistem sa "kond-na-zici" skretalom. deklariran 50 RMSa sto potvrdjuju i mrcine od magneta na midovima. membrana je od poliesterskih vlakana presvucena aluminijem. ima veliku osjetljivost 92 dB pa i na samom kasu svira glasno. zvuk je mrak, ostal sam ugodno iznenadjem. uravnotezen, topao, detaljan. mislim da bi bil dobar za neku kombinaciju tipa njega na HPF od 200-300 hz u kombinaciju sa posebnim kickom . to bi mu dalo ono kaj mu fali. kick. IMHO best buy sistem bez externe skretnice. placen je 200 kn prakticki novi.
User avatar
Poggiali
Registered User
Registered User
Posts: 612
Joined: Sun Jun 18, 2006 12:37 am
Location: Forhill

Recenzije Zvucnika

Post by Poggiali »

Magnat Bull Power 6940
Ovalci koštaju 339kn u HG spotu.
80 w rms/ 170w max, raspon 32-23000hz, 4ohma, 91dB. Četverosistemci.
Za te novce dobar izbor. Basa ima i više nego dosta (osjeti se udaranje u leđa:laugh: ) . Visoki tonovi nisu toliko izraženi, ali u kombinaciji sa prednjim visokotoncima se da fino poštelat. Kvaliteta izrade je mogla bit malo bolja no sa obzirom na cjenu je ok.
User avatar
Alien
Registered User
Registered User
Posts: 1606
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:41 pm
Location: Rijeka

Recenzije Zvucnika

Post by Alien »

MacAudio 69.3
Kostaju cca 300kn, 90RMS, 3-way
Visoki i srednji se skroz dobro cuju, trpe puno snage, bass je nikakav.
Zgodan zvucnik ako netko zeli da mu malo od iza "suska" u tom smislu mislim na visoke i srednje
The more money you put in your system, the bigger smile you'll have on your face...
megane

Recenzije Zvucnika

Post by megane »

DLS 1269 classic-imao ih donedavno i po mom su najbolje elipse do 550kn,čuo sam svašta ali u tom cjenovnom rangu nema boljih..kick bass-a ne fali NIMALO,visoki su odlični,nema kreštanja neg onaj lijepi čisti zvuk,i da napomenem da su 2-way a zvuče savršeno
sad imam r1070 pa ću stavit dojmove kad ih pokopčam na pojačalo..pozdrav do tada
User avatar
Muh@
Registered user
Registered user
Posts: 745
Joined: Mon Mar 27, 2006 8:46 am
Location: Sarajevo
Contact:

Recenzije Zvucnika

Post by Muh@ »

Ne quotaj post iznad svojega... Po ne znam koji put....
Quotefix by sonny


uh jesi nabavio sebi elipse :res: :res: , cut ces mrakacha .

sto se tice rezenzija mene dosad dojmili DLS nobelium 6.2 sa iridium 3 middlom sve u aktivi , od ostalih DLS MS6 u vratima G4 svira kao woofer , UP36 u panelu 12l na 150RMS urnebes, ALPINE type X odlican samo mu fali snage i middle ali se rjesi sa 10cm middlom, Alpine Type R kompo jednak sa R6A,C6A , B6A entry modeli s tim da na B6A tweeter puno kresti i obavezno na -3dB spojiti , K6 ocekujem za koji dan pa cu napisati dojmove.GZNC zapazen zvuk ali brutalan , lomi otkida woofer , atenuiran TW i supoer radi. GZUC ... vidi se da ih je dynaudio pravio...
Last edited by sonny on Mon Nov 06, 2006 8:54 am, edited 1 time in total.
Bobo1234

Recenzije Zvucnika

Post by Bobo1234 »

Alpine SPR-69LP - po meni najbolje elipse na tržištu. Lipo ih je vidit, ima svaka svoj kondić, a tek zvuk.. Brutalno snažan, a istovremeno čist visoki ton, bas utoliko dobar da se uklopi u kulisu gepeka. Nedavno san ih spojia na pojačalo i to para uši. Uglavnom, imate preporuku..
User avatar
Schultz
Registered User
Registered User
Posts: 2479
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:20 pm
Location: Sušak, Rijeka
Contact:

Recenzije Zvucnika

Post by Schultz »

[QUOTE=Bobo1234]... ima svaka svoj kondić, a tek zvuk.. [/QUOTE]

Wow....

A jel izuva iz cipela......???

:p:
Malvazijski tigar
vwfan
Registered user
Registered user
Posts: 924
Joined: Mon Feb 20, 2006 10:34 pm
Location: Rijeka

Recenzije Zvucnika

Post by vwfan »

[QUOTE=Bobo1234]Alpine SPR-69LP - po meni najbolje elipse na tržištu. Lipo ih je vidit, ima svaka svoj kondić, a tek zvuk.. Brutalno snažan, a istovremeno čist visoki ton, bas utoliko dobar da se uklopi u kulisu gepeka. Nedavno san ih spojia na pojačalo i to para uši. Uglavnom, imate preporuku..[/QUOTE]

Frend ih je u merci imao i neusporedivo bolje rade od type-s-ova koje sma imao, (basa nije bilo ni u tragovima) Tko baš hoče elipse svakako preporuka
Post Reply

Return to “Zvučnici”