Thiele-Small (TS) parametri by G@ro

Sve o zvučnicima, koaksijalni, sistemi, ...
Post Reply
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Thiele-Small (TS) parametri by G@ro

Post by sonny »

Ponukan čestim pitanjima o osnovnim parametrima zvučnika, naš član G@ro je napisao vrlo opširan i nadasve koristan tekst o istima...
Pa kako se radi o podužem tekstu, a da sve ne prepisujem, uploadao sam samo slike teksta.... Ja ću voditi brigu da slike i ostanu na serveru, ako nekim slučajem nestanu....
Pa da krenemo....

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Trenutno se .pdf file može skinuti ovdje :

http://rapidshare.com/files/19079896/TS_parametri.pdf.html

Poslije stavim i attachment na forum, jer će dokument sigurno kroz neko izvjesno vrijeme biti maknut sa rapidshare servera....

Još jednom [email=G@ro]G@ro[/email] big, big :res:
Image
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

Thiele-Small (TS) parametri by G@ro

Post by G@RO »

izgleda da su slike nestale :vamp:

btw, nevezano za forum (mozda za nekog clana) ukucam u google TS parametri i prva stranica pod rezultatima pretrage je nekakav seminar i kliknem i iskoci ovo sto sam pisao za ovu grupu :)
bilo bi ok da ja znam nesto o tome, a naravno nitko nije nista pitao. objavljuje se na sve strane bez mog znanja. nema veze ne smeta mi, nadam se samo da se nece zloupotrijebiti na bilo koji nacin, a najvise ne protiv mene
drugi puta bilo bi dobro da se pita tko god bio, sigurno cu pristati ali bi ipak volio znati za to.
sad sam ispao ko cangrizava baba al morao sam komentirati


edit: ipak nisu nestale. sorry. ne znam zasto nije prikazalo sve dok nisam napisao ovu poruku koliko god stiskao link nanovo?
Last edited by G@RO on Wed Jun 20, 2007 2:10 pm, edited 1 time in total.
Pozdrav!
G@RO
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Thiele-Small (TS) parametri by G@ro

Post by sonny »

A hebiga to ti je prokletstvo interneta....
Samim time što si pristao da objavimo članak, postao je dostupan i na netu.... Pa ga sad ljudi mogu prepisivat' i interpretirat' kako hoće.... Hebiga....
Najjača mi je izjava jednog kolege iz struke, kada sam ga pitao da mi objasni neke detalje opisane u stručnom članku objavljenog u zborniku radova jednog međunarodnog savjetovanja... Odgovor je bio : "nemam ti ja pojma o tome, to sam našao i prepisao sa interneta".... Toliko o stručnosti....
Image
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

Thiele-Small (TS) parametri by G@ro

Post by G@RO »

[QUOTE=sonny]A hebiga to ti je prokletstvo interneta....
Samim time što si pristao da objavimo članak, postao je dostupan i na netu.... Pa ga sad ljudi mogu prepisivat' i interpretirat' kako hoće.... Hebiga....
Najjača mi je izjava jednog kolege iz struke, kada sam ga pitao da mi objasni neke detalje opisane u stručnom članku objavljenog u zborniku radova jednog međunarodnog savjetovanja... Odgovor je bio : "nemam ti ja pojma o tome, to sam našao i prepisao sa interneta".... Toliko o stručnosti....[/QUOTE]

ma nema problema, nek radi sta hoce s time :) zato sam i pisao da si ljudi to imaju ako im ikad zatreba ili zele malo vise o tome znati, a da nema svaki dan istih pitanja.
samo se nije potrudio ni prepisati vec ga je onako kako sam ja napisao stavio na svoju stranicu.mogao je samo pitati jel moze i ja bi rekao ma nema problema. nekako mi je draze kada znam za to. covjece pa ja ga nisam jos objavio ni na svojoj stranici :lol:
Pozdrav!
G@RO
woo
Registered User
Registered User
Posts: 3004
Joined: Fri Feb 10, 2006 9:58 am

Thiele-Small (TS) parametri by G@ro

Post by woo »

malo kasnim...:D
al evo dok treba dobro je imati ovakve stvari na poznatom mjestu, i tak dobro objašnjene....respekt :)
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

Thiele-Small (TS) parametri by G@ro

Post by G@RO »

hehe. ajde drago mi je. i jesi poceo mjeriti?
Pozdrav!
G@RO
Post Reply

Return to “Zvučnici”